Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota Corolla E12, montaż elektrycznie otw. szyb w tylnych drzwiach

23 Mar 2011 20:07 6745 7
  • Poziom 10  
    Witam
    Chciałbym w swojej Toyocie Corolli E12 po lifcie 2005r. wer. japońska przerobić otwieranie tylnych szyb z "korbki" na elektryczne otwieranie.
    Zakupiłem następujące rzeczy:
    - wiązki elektryczne pod szyby elektryczne do tylnich drzwi
    - podnośniki elektryczne szyb
    - przyciski do zamykania i otwierania szyb
    - panel lewy przedni (od strony kierowcy) sterujący 4 szybami

Więc tak podmieniłem, podłączyłem w/w rzeczy i niestety efekt jest taki, że tylne szyby nie działają.
    Z dotychczasowych informacji, które zebrałem oryginalnie instalacja elektryczna podobno fabrycznie poprowadzona już jest i jedynie co trzeba było zrobić to wymienić tylne wiązki idące do drzwi.
    Podejrzewam, że pozostał do zrobienia jakiś drobny drobiazg, ale niestety nie mam pojęcia co to może być.
    Możliwe, że jest to jeszcze kwestia jakiegoś przekaźnika? Każda propozycja mile widziana. Może ktoś przerabiał już ten temat i mógłby się pochwalić swoją uzyskaną wiedzą w tym temacie?

Poniżej zamieszczam schemat szyb a w pliku załącznika jest troszkę więcej dodatkowych informacji tylko niestety w języku angielskim.

Toyota Corolla E12, montaż elektrycznie otw. szyb w tylnych drzwiach
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 10  
    Tak, to już sprawdziłem z godnie z opisem bezpieczników i niby się wszystko zgadza.
  • Poziom 21  
    Stary temat ale może moja uwaga przyda się komuś. Otóż w Toyota Corolla podnośniki elektryczne szyb spięte są szyną I2C (cyfrowa elektroniczna szyna informatyczna). Centralka u kierowcy wysyła różne sygnały (kody) do poszczególnych drzwi dwoma kablami, każde drzwi maja swój osobny kod podniesienia i opuszczenia oraz włączenia automatu. Przez co jest trudność sprzężenia centralnego zamka z podniesieniem wszystkich szyb bo po wyciągnięciu kluczyka centralka nie dostaje prądu
  • Poziom 2  
    Niestety muszę odgrzać temat, może autor rozwiązał problem u siebie. Dołożyłem elektryczne podnośniki szyb przednich do mojej e12 i niestety szyba pasażera nie chodzi, gdy z szyba kierowcy jest wszystko ok. okazuje się że brakuje stałego plusa na silnik szyby z prawej strony, po dołożeniu z bezpośrednio z aku wszystko działa jak trzeba, więc moje pytanie czy oprócz bezpiecznika w skrzynce bezpieczników jest jeszcze jakiś odpowiedzialny za szyby ? a może jest jeszcze gdzies przekażnik do dolozenia ?
  • Poziom 37  
    Ale przecież to na CAN-ie jest, to trzeba sterownik wymienić ten w panelu kierowcy no i BCM też bo on jest sprzężony przez CAN ze wszystkim i to w nim siedzi wszystko. Jak ktoś bawił się Techstreamem podłączonym poprzez OBD to wie że można za pomocą komputera zamykać/otwierać szyby, włączyć sygnał nie zapiętych pasów, czy otworzyć tylną klapę (jeżeli jest elektrycznie podnoszona) na przykład.
    Proste to nie będzie ale do ogarnięcia.
  • Poziom 2  
    Rozwiązałem problem mostkując kabel zasilania szyby lewej i prawej z tyłu skrzynki bezpieczników, nie wiem dlaczego nie było na nim zasilania skoro teoretycznie sa na jednym bezpieczniku i w dodatku obok siebie w skrzynce bezpieczników. Ogólnie nie trzeba zmieniac sterownika, wszystko plug&play wystarczy tylko podnosnik ori wiazka w drzwi, przełączniki i wszystko śmiga idealnie łącznie zamykaniem automatycznym :)