Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kabel sieciowy został odłączony.

23 Mar 2011 21:15 2044 6
  • Poziom 9  
    Cześć od pewnego czasu mam problem z internetem m.in rozłącza mi się kabel od internetu potwierdzając to komunikatem "Kabel sieciowy został odłączony" po czym się połącza z powrotem po okresie ok.1s . Zaobserwowałem, że dzieje się to wtedy kiedy dużo w jednej chwili używam internetu bodź gram w gry komputerowe przez internet typu Counter-Strike. Sprawdziłem kabel i dzwoniłem do administratora po czym przyjechał serwisant aby sprawdzić router oraz kabel i czy dobrze wszystko podłączone. Okazało się, że wszystko ok i jak on siedział na kompie to oczywiście komunikat nie nastąpił ;// Posiadam Win XP Pro SP3,
    Z moich przypuszczeń wynika, że może byś to karta sieciowa iż po nagrzaniu nie wyrabia i rozłącza neta. Moje pytanie do was co może być jeszcze przyczyną tego problemu.
  • Poziom 35  
    1. Podaj dokładną specyfikacje komputera.
    2. Podaj model routera.
    3. Czy używasz jeszcze jakiś komputerów w domu?
  • Poziom 9  
    Płyta główna: Gigabyte M61PME-S2P
    Procesor:AMD Athlon[tm] Dual Core Processor 4850e 2,51GHz
    RAM: 1x 2GB
    Grafika: NVIDIA GeForce 6150SE nForce 430 - zintegrowana
    Sieciowa: NVIDIA nForce Networking Controller -zintegrowana
    Dźwiękowa: Realtek HD Audio output -zintegrowana
    Windows: XP Professional SP3 pl

Router: Mikro Tik tyle co o nim wiem ;//

Mam tylko 1 komputer
  • Poziom 9  
    odświeżam
  • Poziom 43  
    To jest radiowy Internet?
    Spróbuj odpalić torrent albo inną aplikację generującą dużo połączeń i pakietów UDP i zobacz czy wtedy się wywali.

Przy takich akcjach podejrzewałbym albo za ciepło, albo za mało prądu, albo uszkodzoną Twoją sieciówkę. Spróbuj na pożyczonym laptopie posiedzieć na necie.
  • Poziom 33  
    zmień kartę sieciową , generujesz duzy ruch po sieci dlatego tez --niewiem jaki dostawca usługi.. wiesza ci port
  • Poziom 9  
    Tak to jest internet radiowy - mam go od 2 lat i nie było żadnego problemu wszelkie usterki były zaraz naprawiane przez dostawcę. Sprawdzę z tym laptopem to się okaże. Czy karat czy kabel bądź router