Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z zasilaczem CORSAIR HX1000 1000W

23 Mar 2011 21:31 2464 9
  • Poziom 20  
    W stacji graficznej HP XW6600 zmieniłem zasilacz 650w na tytułowy CORSAIR HX1000 1000W, problem w tym że na CORSAIR stacja nie rusza, dostaje mały impuls tzn na 1 s ruszają wiatraki zapalają się diody i to koniec, na oryginalnym wszystko działa jak należy.
    Nie wiem co mam zrobić, zasilacz 640W jest niewystarczający
    Wyciągnąłem płytę i próbowałem odpalić na stole znów to samo na oryginalnym działa na corsair nie :(
  • Poziom 11  
    1. podłączyłeś EPS +12v
    2. może być tez wina zasilacza
  • Moderator - Komputery Serwis
    Jeśli zasilacz jest nowy na gwarancji to wymień na drugi. Wygląda na jego uszkodzenie.

Dodano po 1 [minuty]:

Podłącz tylko kabel sieciowy do zasilacza,zewrzyj styki startowe i zobacz czy będzie chodził. Zmierz napięcia miernikiem w moleksie. Opisz rezultaty.
  • Poziom 14  
    Czy przypadkiem niektore zasilacze HP nie posiadaja zmienionej kolejnosci ustawienia pinow we wtyczce ATX?
    Spotkalem sie juz kiedys z takim problemem. Byc moze ten Corsair powoduje zwarcie przez inna kolejnosc rozmieszczenia pinow w zasilaczu i dlatego zestaw nie ruszy
    W twojej stacji musisz zastosowac jakis zasilacz HP
  • Poziom 20  
    himan prawdopodobnie masz racje, tylko jak rozróżnić które piny są zamienione

na obrazkach wtyczka z ciemnymi kablami to HP
  • Poziom 42  
    Jedyne wyjście to - miernik do ręki i schemat normalnego ułożenia kabli we wtyczce chociażby z wikipedii. Trochę roboty z tym będzie, ale innego rozwiązania nie widzę.
  • Poziom 14  
    Niestety musisz dokonac pomiarow jak radzi kolega wyzej
    I wtedy bedziesz wiedzial co w ktorym miejscu jest :d
  • Poziom 12  
    Mam podobny problem zmieniłem zasilacz i płyta nie wstaje , czy ktoś może dysponuje manuale ułożeniem pinów zasilających ?
  • Poziom 12  
    w manualu z supportu HP

HP xw6600 Workstation
    Service and Technical Reference Guide

mam ten sam problem z uruchomieniem na zastępczym zasilaczu
    poniżej rozpiska wtyczki w xw6600

Pozdrawiam
    Krzysiek
  • Poziom 12  
    witam

Problem z zasilaniem płyty główniej w HP xw6600 jest wbrew pozorom bardzo łatwy do rozwiązania.
    Wystarczy w miejsce pinów 12 i 23 w standardowym zasilaczy podać zasilanie 12v.
    Ja dostarczyłem to z zasilania przeznaczonego dla karty graficznej, nie potrzebuje podwójnego zasilania do pcie w swoim kompie.
    Do wykonania takiego adaptera użyłem przedłużenia wtyczki zasilania atx 24 piny oraz p4 12v 4 pinowej. Przedłużenie 12v P4 umożliwia wpięcie się w zasilanie dla karty graficznej.
    Poniżej rozpiska gniazda atx 24 piny
    W moim przypadku pin 20 jest pusty.
    Ta modyfikacja dotyczy TYLKO xw6600 w innych modelach są inaczej rozłożone napięcia wiec ta modyfikacja może uszkodzić inne płyty niż do xw6600 !
    Dzieki temu wtyki w zasilaczu pozostają nietknięte

Pozdrawiam
    Krzysiek