Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak podłączyć niekompatybilne kino domowe (komp i tv)?

fantomytomy 23 Mar 2011 22:39 5413 12
  • #1 23 Mar 2011 22:39
    fantomytomy
    Poziom 9  

witam. wydałem trochę pieniędzy na zestaw audiowizualny - telewizor Bravia plus kino domowe 5.1 Pioneera - ale okazuje się, że niestety narazie nie mogę w pełni nim się cieszyć, co mnie z niemała frustruje. otóż szacowny Pioneer w swojej najnowszej serii sprzed roku, w tańszych modelach, nie zainstalował wejścia optycznego - co uważam za karygodne, jeśli takowe posiada sprzęt marki ze średniej przecież półki, LG. nie sprawdziłem tego, brałem w ciemno, że sprzęt tej klasy, sprzed roku, będzie w pełni kompatybilny ze wszystkim. nauczka.

poza tym, oba sprzęty nie czytają plików .mp4, .mkv i innych z największą rozdzielczością, toteż podłączyłem swojego maka do telewizora, przez co mam full hd bez zakłóceń. no i jest właśnie ale - nie mogę podłączyć kina domowego.

telewizor w połączeniu z Pioneerem poprzez cinche odbiera stereo tylko na dwóch przednich głośnikach. gdy podłącze maka przejściówką DVI -> HDMI, bravia, co zrozumiałe, przechwytuje sygnał tylko z wybranego wejścia hdmi (nie można połączyć jakąś przejściówką paru sygnałów HDMI?), toteż rozkminiam, by podłączyć kino domowe do maka, który ma wyjście optyczne w jacku.

sprawdźcie specyfikacje sprzętów, może coś się urodzi np. możliwość by bravia jednocześnie wyświetlała obraz z maka i jednocześnie wysyłała audio do kina domowego.

w necie znalazłem także konwerter (Link), poza tym myślałem też nad zewnętrzną kartą dźwiękową (Link). to oczywiście przykłady, aż tak się nie znam na osprzęcie.

będę bardzo wdzięczny za pomoc, widzicie jak się rozpisałem, zależy mi.

mój sprzęt:

tv: http://www.sony.pl/product/t32-bx-series/kdl-40bx400#pageType=TechnicalSpecs

gniazda:

Cyfrowe wyjście audio (optyczne) 1

Wejścia HDMI™ 4 (1 z boku / 3 z tyłu)

Możliwość doprowadzenia sygnału HDMI™ z komputera TAK

Wejście PC (15-stykowe D-Sub) + wejście audio TAK

Wejścia komponentowe 1

Kompozytowe wejście wideo 1

Wejście USB 2.0 1

Gniazdo minijack (słuchawkowe) (mm) 3,5

Gniazdo na karty PCMCIA TAK

Wejście AV cinch TAK

Wejście RF (antenowe) TAK

Wejścia Scart (RGB) 2

BRAVIA Theatre Sync TAK

BRAVIA Sync TAK

kino domowe: http://www.pioneer.pl/pl/products/42/125/42/DCS-202K/specs.html

gniazda:

• 1 x wyjście HDMI
    • 1 x Scart
    • 1 x USB 2.0 (front)
    • 1 x Portable Audio In (front)
    • 1 x wyjście Composite video
    • 1 x wyjście Component video
    • 1 x wejście RCA Audio
    • 1 x wejście Mic
    • 1 x antena FM
    • 5.1-kan. gniazda głośnikowe (druciki)

Popraw pisownię!
    [_P_]

0 12
  • #2 24 Mar 2011 13:55
    Pablo1964
    Moderator

fantomytomy napisał:
    szacowny Pioneer w swojej najnowszej serii sprzed roku, w tańszych modelach, nie zainstalował wejścia optycznego - co uważam za karygodne, jeśli takowe posiada sprzęt marki ze średniej przecież półki, LG.

Nie mogę się zgodzić. Jest wejście cyfrowe coaxial - równorzędne optycznemu. To Ty nie zaplanowałeś zakupu, żeby zapewnić zgodność połączenia. Na rynku są dostępne konwertery optical/coaxial - wielokrotnie temat był omawiany, wystarczy poszukać. Można także połączyć TV z kinem poprzez scart, pozostawiając wejście cyfrowe dla komputera.

0
  • #3 28 Mar 2011 13:31
    fantomytomy
    Poziom 9  

jak podłączyć niekompatybilne kino domowe (komp i tv)?

w instrukcji ani na panelu nie ma mowy o coaxial. fakt, że jedno z wejść audio ma kolor pomarańczowy, ale spotkałem się też z żółtym oznaczeniem tego połączenia. patrząc na panel, jesteście pewni, że to coaxial?

0
  • #4 28 Mar 2011 13:45
    Pablo1964
    Moderator

Masz rację. To zwykłe wejście analogowe RCA stereo. Więc konwerter odpada. Przepraszam za wprowadzenie w błąd. Sprawdź w instrukcji TV, czy rzeczywiście gniazda scart w tym modelu to tylko wejścia, jak podają na stronie.

0
  • #5 28 Mar 2011 23:24
    fantomytomy
    Poziom 9  

spoko, luz. to jest niesamowite dziadostwo ze strony Pioneera. odpowiadając na pytanie: nie wiem. scart może wprowadzać i wyprowadzać sygnał naprzemiennie? poniżej załączam wycinek z instrukcji i link do niej samej (Link).

podam jeszcze objaśnienie gwiazdek przy gniazdach scart:
    *1 Wyjścia AV1 są dostępne tylko w wypadku telewizora analogowego
    *2 Wyjścia AV2, przez które sygnał jest wysyłany do bieżącego telewizora (oprócz PC, HDMI, Component, USB)

co teraz? może zbawienna okaże się zewnętrzna karta dźwiękowa?

Gniazda wejściowe/wyjściowe TV:

- Antena 75-omowa antena zewnętrzna VHF/UHF
    - AV1*1 21-pinowe gniazdo SCART, w tym wejście audio/wideo, wejście RGB, wejście S-Video i analogowe wyjście telewizyjne audio/video.
    - AV2*2 21-pinowe gniazdo SCART, w tym wejście audio/wideo, wejście RGB, wejście S-Video i wyjście audio/wideo.
    - COMPONENT IN Obsługiwane formaty: 1080p, 1080i, 720p, 576p, 576i, 480p, 480i

Y: 1 Vp-p, 75 omów, 0,3V synchronizacja ujemna/
    PB/CB: 0,7 Vp-p, 75 omów/
    PR/CR: 0,7 Vp-p, 75 omów

- COMPONENT IN Wejście audio (gniazda foniczne typu „jack”)
    - HDMI IN 1, 2, 3, 4

Video: 1080p, 1080p24, 1080i, 720p, 576p, 576i, 480p, 480i
    Audio: Dwukanałowe liniowe PCM 32, 44,1 i 48 kHz, 16, 20 i 24 bits, Dolby Digital
    PC (patrz strona 19)
    Dźwięk analogowy (gniazdo typu minijack) (tylko HDMI1)

- AV3 Wejście video (gniazda foniczne typu „jack”)
    - AV3 Wejście audio (gniazda foniczne typu „jack”)
    - DIGITAL AUDIO OUT (OPTICAL) Cyfrowe gniazdo optyczne (2-kanałowe liniowe PCM, Dolby Digital)
    - Wyjście audio (lewy/prawy) (gniazda foniczne typu „jack”)
    - PC IN Wejście PC (15 Dsub) (patrz strona 19)

G: 0,7 Vp-p, 75 omów, brak Sync on Green/B: 0,7 Vp-p, 75 omów/
    R: 0,7 Vp-p, 75 omów, synchr. poz./pion.: poziom TTL
    Wejście audio komputera (minijack)

- Gniazdo słuchawkowe
    - Gniazdo USB
    - Gniazdo CAM (Moduł Warunkowego Dostępu)

0
  • #6 29 Mar 2011 00:37
    irekr
    Moderator

Z własnego doświadczenia wiem że odbiornik LCD/Plazma stosuje się w zasadzie wyłącznie jako monitor, dźwięk z kina domowego odtwarzam przez kino.
    A jak funkcjonuje połączenie HDMI miedzy urządzeniami...?

0
  • #7 02 Kwi 2011 23:24
    fantomytomy
    Poziom 9  

nie wiem, czy dobrze zrozumiałem, ale tak, przy współpracy tv i kina poprzez hdmi, dźwięk idzie tylko z kina domowego. co byście poradzili? czy jest możliwość podłączenia kina i kompa, czy należy spisać sprzęt na straty?
    Czy Kolegę uczyli już w szkole, jaką literą rozpoczynamy zdanie? Proszę poprawić swoją niechlujną pisownię. Regulamin p.15. [Pablo]

0
  • #8 02 Kwi 2011 23:28
    Pablo1964
    Moderator

fantomytomy napisał:
    przy współpracy tv i kina poprzez hdmi, dźwięk idzie tylko z kina domowego.

Czy to źle?

0
  • #9 03 Kwi 2011 01:44
    fantomytomy
    Poziom 9  

Dobrze, będę pisał piękną polszczyzną. Pablo: oczywiście, że nie. Ale co z tego?

0
  • #10 03 Kwi 2011 12:56
    Pablo1964
    Moderator

W kinie występują następujące wejścia audio: scart, RCA Audio i Portable audio in - wszystkie w wersji stereo. Dowolne z nich możesz wykorzystać do podłączenia komputera (po analogu, tylko przód). Co do tv, wszystko zależy od tego, czy gniazdo scart jest tylko wejściem czy też działa w obie strony.

0
  • #11 26 Kwi 2011 22:29
    fantomytomy
    Poziom 9  

Scart w tv to tylko wejścia. Jakaś idea?

0
  • #12 26 Kwi 2011 23:26
    Pablo1964
    Moderator

Wygląda na to, że musisz wyprowadzić sygnał z tv poprzez wyjście słuchawkowe. Przejściówka minijack -> 2 x cinch do wejścia input L i R kina domowego.

0
  • #13 11 Maj 2011 20:44
    fantomytomy
    Poziom 9  

Czyli lipton :( Dzięki za pomoc.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo