Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik DMX i płynna zmiana koloru w PAR 64

-sam- 24 Mar 2011 10:58 2733 6
  • #1 24 Mar 2011 10:58
    -sam-
    Poziom 8  

Witam.

Wczoraj kupiłem sterownik DMX Scanic Club Rotary do led par 64 i jednego efektu świetlnego. Nie ukrywam że przygoda z DMX jest dla mnie nowością ale czytam Elektrodę i się uczę.

Chciałbym Was zapytac czy jest jakas opcja albo jak to zaprogramować żeby kolory ledów płynnie się zmieniały (przechdzoił kolor jeden w drugi na tym samym parze)? Próbuję programowac sceny (co tez jest dla mnie niezłym wyzwaniem bo nie do końca jeszcze to rozumiem ale jakoś idzie :)) ale na razie udało mi sie zaprogramować konkretny kolor i błysk koloru w poszczególnych scenach plus zaprogramować 1 chase żeby to wszystko po kolei się zmieniało ale szału nie ma gdyż właśnei chciałbym żeby 3 kolory płynnie się zmieniały tzn. czerwony przechodził w fiolet a fiolet w niebieski i znów niebieski w fiolet a fiolet w czerwony (żeby sie to samoczynnie zmieniało).

Czy w ogóle da się coś takiego zrobic na tym urządzeniu czy raczej potrzeba do tego bardziej zaawansowanych sprzętów lub obsługi poprzez kompa?

Byłbym wdzięczny za pomoc bo po kilku wczorajszych godzinach trochę mnie to zniechęciło ale dzisiaj pewnie kolejne próby :)

A i jeszcze jedno: ustawiłem aby zmieniały się sceny w rytm muzyki. Przez 2 godz. próbowałem to ustawić ale nie reagowało na dzwięk. Po tych dwóch godzinach klasnąłem w ręce i nagle urządzenie zareagowało. Tak samo reagowało jak stukałem o samo urządzenie. Trochę to dziwne :( Jak podłączyłem przewód do gniaza audio od playera to działał a przez wbudowany jakos nie bardzo :( Czy ten typ tak ma?

0 6
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    #2 24 Mar 2011 12:24
    Deadlife
    Poziom 11  

Program z pylnym przejściem powinien wyglądać następująco:

scena 1
    R 50%
    B 50%

scena2
    R100%

scena3
    R50%
    G50%

scena4
    G100%

scena5
    G50%
    B50%

scena6
    B100%

R-czerwony
    G-zielony
    B-niebieski

A co do działania urządzenia z dźwiękiem, tego typu cud działają albo przez wejście liniowe albo przez wbudowany mikrofon ;)

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 24 Mar 2011 16:32
    -sam-
    Poziom 8  

dzieki za odpowiedz. Wszystko ok ale chyba coś nie tak robię bo zamiast płynnie zmieniac się kolory to miga każda scena a ja nie ukrywam że chciałbym aby jeden przechodził w drugi płynnie. Pewnie jakieś czasy trzeba ustawić czy przejścia na tym sterowniku ale za cholere nie bardzo wiem jak :(

0
  • #4 24 Mar 2011 16:41
    Deadlife
    Poziom 11  

Z tym już nie pomogę proponuje poszukać na forum ludzie mają instrukcje po Polsku;)

0
  • #6 24 Mar 2011 17:29
    LuckyDj
    Specjalista - oświetlenie sceniczne

Masz jeszcze dwa suwaki speed i time fade.
    Regulujesz nimi czas trwania sceny i czas przejścia między scenami.

0
  • #7 24 Mar 2011 18:03
    -sam-
    Poziom 8  

a czy tymi suwakami da się tak zrobić żeby on zapamiętał czas przejścia wywołując chase czy poprostu jak własnie wywołamy chase to za kazdym razem regulujemy prędkość?

0