Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Który wybrać? LG 32LD350 czy Panasonic TX-L32U2E

24 Mar 2011 12:10 3329 7
  • Level 11  
    Witam.
    Mam prośbę o poradę, który z telewizorów wybrać LG 32LD350 czy Panasonic TX-L32U2E. Zależy mi na jak najmniejszym smużeniu. Na temat LG znalazłem trochę opinii oraz testów, ale na temat Panasonica praktycznie tylko opinie z ceneo i kilka opinii klientów z zagranicznych portali. LG ma port USB i po odblokowaniu można oglądać filmy, a Panasonic ma slot na karty SD i tam w standardzie jest możliwosć oglądania filmów, ale to tylko dodatki, bo najważniejszy jest obraz. Panasonic jest z matrycą IPS, a o LG nic mi nie wiadomo.

Panasonic:
    http://www.panasonic.fr/html/fr_FR/Produits/E...A9ristiques/3456920/index.html?trackInfo=true

LG:
    http://www.lg.com/pl/tv-audio-video/telewizory/LG-lcd-tv-32LD350.jsp
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 10  
    Z osobistych przekonań, doświadczenia z tych dwóch modeli stawiałbym na Panasonic. W gruncie rzeczy klasa obu modeli jest podobna. Nie spotkałem się z opiniami dotyczącymi wysokiego smużenia przy Panasonicu ani sam ani wśród moich klientów. Jeśli chodzi o slot na SD'ki lub port USb to tak naprawdę kwestia wygody. Teoretycznie USB jest wygodniejszym sposobem, choć myślę, że SD kłopoty nie robi, a jednak moim zdaniem Panasonic przeważa w kategorii obraz ;)
  • Level 1  
  • Level 11  
    Do tv będzie podłączony dekoder enki (multiroom) po hdmi (1080i), dvd po componencie (576i) i po hdmi (1080i) oraz czasem komputer przez dvi-hdmi lub d-sub.
  • Level 1  
  • Level 11  
    Dzięki za porady. Dzisiaj byłem w sklepie "nie dla idiotów" i Panasonic był w promocji "bez vat" za 1218 zł, a spóźniłem się dosłownie 5 minut i sprzątnęli mi go sprzed nosa. Niestety tylko jeden egzemplarz wystawili w tej cenie.
  • Level 2  
    Zdecydowanie Panasonic.
  • Level 11  
    Nabyłem drogą kupna Pansaonica i w zasadzie jestem zadowolony. Miał czytać z kart SD pliki ACVHD, ale w ogóle nie widzi żadnych plików video niezależnie od formatu, mimo że ma w menu odczyt zdjęć i video. Muszę jeszcze z tym pokombinować, bo w opinii na ceneo ktoś napisał, że czyta JPG,MPEG 2,divX.AVI, a mi tylko JPG. Telewizor jest podłączony do dekodera "enki" przez HDMI w rozdzielczości Full HD. Kąty widzenia w poziomie ma bardzo dobre, ale już minimalnie gorzej w pionie, kolory bardzo dobre, smużenie może troszkę minimalne, ale idzie się przyzwyczaić, bo ja mam tak, że zawsze coś mi nie pasuje, no ale nie ma rzeczy doskonałych. Dźwięk w trybie "muzyka" z basami i wysokimi na full jest do przyjęcia. Telewizor wykonany bardzo przyzwoicie, nic nie trzeszczy, nie piszczy, nie bzyczy, czyli jest tak jak powinno być. Zastanawia mnie tryb "game mode", bo mogłoby się wydawać, że obraz powinien być płynniejszy, a wcale tak nie jest, na przykład napisy na scrollu na tvn24 rozmywają się, a w innych trybach nie ma tego efektu, a najmniej jest to widoczne w trybie "prawdziwe kino". Brakuje mi regulacji podświetlenia matrycy i dziwnie zachowuje się telewizor przy włączaniu, bo trzeba dłużej przytrzymać czerwony przycisk na pilocie zanim tv zatrybi i do tego dioda miga dosyć szybko na czerwono, a następnie na zielono, po czym następuje uruchomienie. Z odbiorem DVB-T telewizor radzi sobie dobrze, ale Polsat HD ma jakieś minimalnie widoczne szumy, a odbierany przez zewnętrzny dekoder podłączony przez HDMI odbiera świetnie bez żadnych szumów. Możliwe, ze tv ma słabszy tuner DVB-T. Do sprawdzenia wyłączyłem wszelkie polepszacze obrazu i uznałem, że bez nich obraz jest lepszy. Telewizor służy dzieciom i są bardzo zadowolone, a ja jeszcze bardziej, bo pozbyłem się zwracając do sklepu rocznego Funai 32 cale HD Ready, a za zwrócone pieniądze kupiłem owego Panasonica, który w porównaniu z Funai jest jak dzień do nocy.