Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat b3 9a bezpiecznik pompy paliwa

24 Mar 2011 14:17 4282 8
  • Poziom 14  
    Chce zrobić układ odłączający pompę paliwa podczas pracy na LPG( tę w zbiorniku) na przekaźniku, ale póki co jak jest ciepło chcę wyjąc bezpiecznik tej pompy.Prośba o wskazanie numeru tego bezpiecznika w skrzynce.Który bezpiecznik odpowiada za pompę paliwa.Dziękuję .
  • Poziom 32  
    Nie radzę wyjmować bezpiecznika, gdyż na nim podwieszona jest również sonda. Lepiej wyjmij przekaźnik R12, prawy dolny róg.
  • Poziom 14  
    Rozumiem, dziekuję- mam instalke pierwszej generacji ,więc sonda nie potrzebna chyba podczas pracy na gazie-powiedzcie mi proszę- czy taka metoda na upewnienie się ,czy auto nie podpala sobie benzynki podczas trybu lpg jest 100 procent pewna :
    Podczas pracy na lpg, wyciągam wtyczke od cewki parownika -silnik gaśnie- także podczas trzymania na obrotach.Czy taki test wystarczy,aby się upewnić,czy auto nie chodzi przypadkiem na dwóch paliwach?
  • Moderator Samochody
    Nie. Każdy wtryskiwacz przepuszcza nieznaczną ilość paliwa - w stanie zamkniętym zbyt małą do podtrzymania pracy silnika, ale wystarczającą do tego, aby paliwa ubywało.
  • Poziom 14  
    Zatem warto wyłączyć tą pompe w zbiorniku-Wówczas nic nie natłoczy.Niby mam zainstalowany jakiś układ pod tytułem "stop ke jetronic",ale może to nie działać.Jakieś konsekwencje wyłączania pompy?-Zdaję się, że rozdzielacz będzie sobie chodził.Na sucho.
  • Poziom 14  
    Tak sobie myslę, bo widzę że problem znikania benzyny podczas pracy gazowni jest powszechny -czytając rózne fora- tam widzę ze goście podchodzą do tego jakoś ...luzacko-ja jak stwierdzę, że definitywnie ciągnie benzynę,to mnie krew zaleje - demontuję cały rozdzielacz aż do zimy..Zresztą ,jak ktoś chce ,to do sprzedania jest pona70 litrów benzynki prosto ze zbiornika...po 4zł za litr.
  • Poziom 32  
    Chłopie nie demontuj rozdzielacza bo potem możesz mieć same problemy. Lepiej już odłącz ta pompę, wtryski są u Ciebie otwierane ciśnieniem, nic Tobie nie będzie ciekło.
  • Moderator Samochody
    Możesz śmiało wyciągać bezpiecznik, po co ma podgrzewać nie używaną sondę. Inna sprawa że jak Ci tam będzie rozdzielacz pracować na sucho to od razu możesz go wyrzucić na złom.
  • Poziom 14  
    Tak-co racja to racja- szkoda bo rozdzielacz jest w cenie na aukcjach- ale widzę jak mam przełącznik w centralce lpg 3-pozycyjny-

1.benzyna ,
    2.lpg o raz
    3.automat-zalecany tryb automatyki, w którym auto odpala na lpg, a po bzyknięciu ponad 2000 rpm wskakuje na lpg-wówczas słyszę takie cykniecie w okolicach zbiornika paliwa benzyny-
    .ostatnio dużo jeździłem w opcji przełącznika na
    2. samo lpg ,i byc może wtedy nie działa funkcja(stop ke-jetronic) wbudowana odłączania pompy paliwa.Czy dobrze myślę- to" cykniecie" z tyłu(działa tylko w opcji przełącznika "3"-automat )wskazuje, ze zadziałał układ odłączajacy pompe paliwa w zbiorniku?