Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wzmacniacz + kolumny do 13m2 za ok. 1000zł (+/- 200zł)

Radzio1234 24 Mar 2011 16:16 2753 12
    Radzio1234
    Level 13  
    Witajcie ponownie.

Obecnie posiadam jakieś 1000zł (+/- 200) i chciałbym za to zakupić sensowny porządny wzmacniacz stereo i kolumny do wymienionego w tym temacie pokoju.

Co do kolumn to jak dowiedziałem się z tego forum godnymi uwagi są Infinity 3000. Jednak jeśli macie inne propozycje to proszę pisać. Preferuję monitory, zamiast podłogówek z racji kiepskich możliwości ustawienia sprzętu. Y

Co do wzmacniacza.. Czytałem ostatnio o Sony ES, że są dość dobre. Jednak co najlepiej będzie się nadawać do tych zestawów głośnikowych? Ewentualnie proszę o propozycję innych kolumn i dopasowanych wzmacniaczy. Chciałbym aby wzmacniacz posiadał zdalne sterowanie. Innymi miłym aczkolwiek nie koniecznymi dodatkami byłyby:
    - możliwość podpięcia korektora/DSP.
    - duża liczba wejść + jedno cyfrowe.

Muzyka... bardzo różna i nie potrafię wyznaczyć jednoznacznie gatunków. Najwięcej będzie typowych radiowych piosenek (pop), choć mam zamiar to ograniczać ;).
    Chciałbym, żeby zestaw dobrze grał przy: pop, disco, elektronicznej, rapie, klubowej, dubstepie i tyle. Przy rocku i hardstylu też byłoby fajnie, ale to już niekoniecznie, bo tego na prawdę rzadko słucham ;)

Pozdrawiam
    Radzio1234
    Level 13  
    Co sądzicie o zestawie Yamaha AX-570 + Infinity RS 3000 ?
  • Helpful post
    najt
    Level 19  
    No generalnie ciekawa koncepcja. Może być ciekawie. Generalnie to nie wiem czy te Infinity nie będą za słabe i nie będzie brakować im "tego czegoś".

Ale! jeżeli nie masz możliwości ustawienia porządnych kolumn podłogowych. To Infinity jak najbardziej się sprawdzą. Generalnie napewno wypełnią tą lukę między podstawkami a podłogowymi. Będzie ciekawie :)
    Radzio1234
    Level 13  
    O w końcu jakaś odpowiedź, dzięki!

Niestety jak w załączonym do pierwszego postu temacie miejsca zbytnio nie ma.

Tylko to, że będzie ciekawie to takie bardzo niepewne jest i nie wiem czy to bardziej w pozytywnym czy w negatywnym sensie mam odbierać :).

Może zaproponowalibyście jakiś pewniejszy zestaw? Nie kryję, że fajnie byłoby mieć coś mniejszego niż te Infinity, choć to chyba najbardziej słuszne rozwiązanie.
  • Helpful post
    exik
    Level 25  
    najt wrote:
    No generalnie ciekawa koncepcja. Może być ciekawie. Generalnie to nie wiem czy te Infinity nie będą za słabe i nie będzie brakować im "tego czegoś".

Ale! jeżeli nie masz możliwości ustawienia porządnych kolumn podłogowych. To Infinity jak najbardziej się sprawdzą. Generalnie napewno wypełnią tą lukę między podstawkami a podłogowymi. Będzie ciekawie :)

Co to znaczy "tego czegoś" ?
    Co znaczy "porządnych kolumn podłogowych"? Chodzi koledze o jakieś 50kg SF cremona elipsa? 1,5m wilson audio? czy może jbl everest? Mam nadzieje, że to kolega chciał powiedzieć i nie miał na myśli jakichś jarmarcznych altusów, altonów i innego polskiego rzemiosła z czasów komuny.

Autor podał rozmiar pokoju i do 13m nie zmieści się z niczym więcej, mało tego Infinity RS 3000 to w rzeczywistości DUŻE kolumny podstawkowe i będą odpowiednim wyborem do takiego pomieszczenia. Co do wzmcniacza. Celowałbym w starsze, Japońskie modele Yamahy, starsze luxmany ew jakiegoś rotela.

Fotka RS 3000:
    http://forums.klipsch.com/forums/storage/74/1062528/DSC00693.JPG
  • Helpful post
    najt
    Level 19  
    exik wrote:
    najt wrote:

Co to znaczy "tego czegoś" ?
    Co znaczy "porządnych kolumn podłogowych"? Chodzi koledze o jakieś 50kg SF cremona elipsa? 1,5m wilson audio? czy może jbl everest? Mam nadzieje, że to kolega chciał powiedzieć i nie miał na myśli jakichś jarmarcznych altusów, altonów i innego polskiego rzemiosła z czasów komuny.

Autor podał rozmiar pokoju i do 13m nie zmieści się z niczym więcej, mało tego Infinity RS 3000 to w rzeczywistości DUŻE kolumny podstawkowe i będą odpowiednim wyborem do takiego pomieszczenia. Co do wzmcniacza. Celowałbym w starsze, Japońskie modele Yamahy, starsze luxmany ew jakiegoś rotela.

Fotka RS 3000:
    http://forums.klipsch.com/forums/storage/74/1062528/DSC00693.JPG

Te całe polskie rzemiosło z czasów komuny o których kolega, były posiadacz CV wspomniał, niejednokrotnie grają lepiej niż duża większość sprzętów z teraźniejszych czasów. Poza tym, każdy ma swój gust. Jeżeli autorowi spodoba się brzmienie Mildtonów/Altonów/Altusów czy Infinity RS3000 - to nasze wypowiedzi są bezcelowe.

A to, że w takim pomieszczeniu Infinity RS 3000 będą grać jak podłogowe. Możliwe. Całkiem prawdopodobne.

I to, że starsza Yamaha zagra z nimi dobrze - też się zgadzam.
    Radzio1234
    Level 13  
    Z tym, że właśnie taki problem, że nie mam zbytnio szans posłuchać Infinity przed zakupem, jednak sądzę, że w tej cenie nie znajdę nic lepszego..

Co do wzmacniaczy moglibyście zaproponować jakieś konkretne modele? Nie ukrywam, że nastawiłem się już, że będzie pilot :( A zazwyczaj jest tak, że albo dobry dźwięk albo pilot...
  • Helpful post
    pioreK.
    Level 17  
    Infinity RS3000 to wg mnie dosyć designerskie kolumny zatem widziałbym je z jakąś nowszą konstrukcją np. Yamaha RX-497 - osobiście nie wiem jak gra, ale jest zachwalana. Można dostać używke za jakieś 600zł, a pilotem regulujesz "całkowitą głośność", a nie tak jak np. w moim Technics SU-V670, że masz regulację do -4dB i +4dB :|
    Ponadto istnieje możliwość podłączenia subwoofera aktywnego, więc w przyszłości będzie możliwość rozbudowania zestawu w razie potrzeby.
  • Helpful post
    Kalasz
    Level 15  
    Kilka miesięcy temu sam z podobnym budżetem szukałem odpowiednich klocków do pokoju.
    Kupiłem głośniki Seas L18RNX/P oraz Seas 27TBFC/G. Wykonałem kilka próbnych kolumn i przy użyciu aktywnej zwrotnicy i urządzenia pomiarowego starałem się zaprojektować najlepsze pudło rezonansowe.
    Skończyło się jednak :) na projekcje jak poniżej,
    http://www.humblehomemadehifi.com/DD8-MkII.html
    Kolumny na tych głośnikach kosztują po 4000-5000zł.
    Głośniki i elementy do zwrotnic kupiłem u polskiego dystrybutora - Koszt ok 1200zł.
    Kolumny zrobiłem z MDFu 19mm z podwójną przednią ścianką. Zamiast stosować podstawki, całą konstrukcje przedłużyłem do podłogi. Wolną przestrzeń w kolumnie miałem zamiar zasypać piaskiem, ale okazała się ona na tyle ciężka, że porzuciłem ten pomysł. Całość wykończyłem fornirem i polakierowałem. Koszt materiałów do budowy kolumny ok 300zł. Do tego kupiłem okazyjnie amplituner YAMAHA na allegro "używany" za 300zł.

Można zauważyć, że budżet został przekroczony nieznacznie, a w pokoju stanął "rasowy" sprzęcik.
    Zabawa w audio tak mnie wciągnęła, że teraz zamierzam zbudować kolumny na głośnikach Focala z serii POWER. Na razie jestem na etapie testów.

Mam nadzieje, że pomogłem!
    Radzio1234
    Level 13  
    pioreK. wrote:
    Infinity RS3000 to wg mnie dosyć designerskie kolumny zatem widziałbym je z jakąś nowszą konstrukcją np. Yamaha RX-497 - osobiście nie wiem jak gra, ale jest zachwalana. Można dostać używke za jakieś 600zł, a pilotem regulujesz "całkowitą głośność", a nie tak jak np. w moim Technics SU-V670, że masz regulację do -4dB i +4dB :|
    Ponadto istnieje możliwość podłączenia subwoofera aktywnego, więc w przyszłości będzie możliwość rozbudowania zestawu w razie potrzeby.

Dość ciekawa propozycja, tylko po co w niej te wejścia video? Czy nie lepiej kupić normalny model wzmacniacza niż taki bardzo rozbudowany o IMHO zbędne opcje? I dziwi mnie, że w ogóle są wzmacniacze z pilotami bez pełnej regulacji głośności.. jeśli już to tylko pełna, bo inaczej to taki pilot nic nie wart.

Kalasz wrote:
    Głośniki i elementy do zwrotnic kupiłem u polskiego dystrybutora - Koszt ok 1200zł.
    Kolumny zrobiłem z MDFu 19mm z podwójną przednią ścianką. Zamiast stosować podstawki, całą konstrukcje przedłużyłem do podłogi. Wolną przestrzeń w kolumnie miałem zamiar zasypać piaskiem, ale okazała się ona na tyle ciężka, że porzuciłem ten pomysł. Całość wykończyłem fornirem i polakierowałem. Koszt materiałów do budowy kolumny ok 300zł. Do tego kupiłem okazyjnie amplituner YAMAHA na allegro "używany" za 300zł.

Wszystko byłoby ok, ale niestety budżet dość mocno nagięty bo wychodzi 1500zł za same kolumny + czas potrzebny na zrobienie tych DIY. W sumie trochę szkoda, ale niestety za drogo by było. Mimo wszystko dzięki za pomoc :) Doceniam każdego posta.

W sumie gdy chce coś kupić to dane przedmioty, albo znikają z allegro, albo są w zawyżonych cenach.
    pioreK.
    Level 17  
    Radzio1234 wrote:
    Dość ciekawa propozycja, tylko po co w niej te wejścia video? Czy nie lepiej kupić normalny model wzmacniacza niż taki bardzo rozbudowany o IMHO zbędne opcje? I dziwi mnie, że w ogóle są wzmacniacze z pilotami bez pełnej regulacji głośności.. jeśli już to tylko pełna, bo inaczej to taki pilot nic nie wart.

Te wyjścia to na logikę służą do podpięcia TV.
    Tak teraz patrzę to ten ampli nie ma wyjścia USB na przednim panelu - wg mnie duży minus, bo uważam, że to bardzo przydatna opcja.
    Co do mojego pilota to nie wiem czemu taka maniana jest. Jakaś pomyłka kompletna :)

W sprawie doboru wzmacniacza mogę Cie przekierować do Pana wariato o ile zaraz sam się nie wypowie :)
    Radzio1234
    Level 13  
    Według mnie brak USB to nie wada. Wolę zwykły wzmacniacz, bo osobny tuner już mam wybrany model i uzgodniłem wszystko ze sprzedającym. Tak samo USB, obecnie montują je w większości DVD, które mają na dodatek opcję odczytu kart pamięci i MP3 z płyty.

Nie wiem dlaczego tak preferuję zwykłe wzmacniacze.. wydaje mi się, że płacąc więcej za sam wzmacniacz dostaję coś lepszego niż kupując w tej samej cenie za amplituner.
    pioreK.
    Level 17  
    To ja to podobnie interpretuję jak Ty :) Jak jest wzmacniacz to wnioskuję, że montowano go z uwagą, budowano na porządnych częściach no i nie przejmowano się czy działał będzie tuner, wyświetlacz etc. :)

Nie wiem właściwie czemu Ci zaproponowałem tamtą Yamahe. Najwyraźniej śniło mi się to zestawienie :D