Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowa pralka skacze po lazience

Rafał_P 31 Paź 2004 13:22 82443 24
  • #1 31 Paź 2004 13:22
    Rafał_P
    Poziom 2  

Witam!

Od kilku dni stalem sie posiadaczem pralki Electrolux EWF 810, pralka zachowuje sie poprawnie ale podczas wirowania nawet z predkoscia 500 obr wpada w wibracje nawet z pustym bebnem a przy 800obr wibracje sa juz mocno odczuwalne. Z praniem wirowanie jest w ogole nie mozliwe, pralka skacze i przesuwa sie po lazience - pralka stabilnie stoi na 4 nogach i kombinacje z poziomowaniem nic nie daly.
    Pytanie do Was czy w takim ukladzie mam wymienic wadliwa pralke? Czy tez domyslacie co moze byc nie tak.

Acha moze to nie ma wielkiego znaczenia ale jak patrze na szzczeline po miedzy bebnem a uszczelka to widac ze ona sie zmienia a wiec tak jak by beben nie byl idealnie rowny a jakis zwichrowany... Roznica jest okolo 2mm, wydaje mi sie ze to moze miec znaczenie przy 800obr podczas wirowania... Co wy na to?

Pozdrawiam
    Rafal

4 24
  • #2 31 Paź 2004 13:29
    jozefg
    VIP Zasłużony dla elektroda

:arrow: Zdejmij z bębna szyny transportowe ... :P

6
  • #3 31 Paź 2004 13:35
    rumpel
    Poziom 26  

Przeczytaj dokladnie instrukcję obsługi.Zwłaszcza punkty dotyczące blokady transportowej.Co do szczeliny to norma w "cienkich pralkach".

3
  • #4 31 Paź 2004 13:49
    Rafał_P
    Poziom 2  

jozefg napisał:
    :arrow: Zdejmij z bębna szyny transportowe ... :P

Nie rob ze mnie idioty ;) Zabezpieczajace klocki ze styropianu po miedzy bebnem a obudowa zostaly zdjete.

Co moze byc jeszcze nie tak?

1
  • #5 31 Paź 2004 13:56
    elektryk
    Poziom 42  

Rafał_P napisał:
    Nie rob ze mnie idioty ;) Zabezpieczajace klocki ze styropianu po miedzy bebnem a obudowa zostaly zdjete.
    Z reguły one nie są zrobione ze styropianu, to solidny kawałek metalu.

1
  • #6 31 Paź 2004 14:01
    skryn
    Admin grupy AGD

A śruby do wykręcenia znajdują się z tyłu ( trzy sztuki).

4
  • #7 31 Paź 2004 14:03
    Rafał_P
    Poziom 2  

elektryk napisał:
    Rafał_P napisał:
    Z reguły one nie są zrobione ze styropianu, to solidny kawałek metalu.

W instrukcji nic nie ma o zadnych innych blokadach jak tylko
    - styropanowy blok na dnie urzadzenia
    - dwa bloki styropianowe w torebkach po prawej i lewej stronie bebna

Acha to nie EWF 810 a EWF 830 ale to chyba nie ma znaczenia.
    i tyle...

2
  • #10 31 Paź 2004 14:28
    rumpel
    Poziom 26  

Jeśli odkręciłeś wszystkie śruby blokady to zbiornik w pralce powinien się luźno "kolebać".

0
  • #11 31 Paź 2004 18:15
    rysiu
    Poziom 12  

Dobra rada- usiądź na pralce z gazetą co byś sie nie nudził
    Pozdrowienia

3
  • #12 31 Paź 2004 18:21
    rafi999
    Poziom 16  

Mam electroluxa i po zakupie osobiście wykręciłem 2 śruny z plastikowymi rolkami które umieszczone były w tylnej części pralki .

pozdrawiam

2
  • #13 31 Paź 2004 18:47
    Oberixx
    Poziom 12  

Z tyłu pralki jest szeroki i długi na szerokoścc pralki płaski kawał blachy z dwiema lub trzema śrubami. Łaczą one przez ten kawał blachy obudowę pralki z bębnem. Staje on sie w tedy sztywny i wibracji nietłumnia amortyzatory i wtedy pralka tańczy. druga sprawa to amortyzatory, zdaża się, że sąone poprostu suche!! i nie tłumią wystarczająco drgań albo zbyt duże luzy w zacepieniu obudowa-amortyzator-bęben. Przyczyną lecz z dużo mniejszymi wibracjami może być równiż źle założony leb wadliwy kołnież miedzy bębnem, a wkładem prania.

3
  • #14 31 Paź 2004 18:59
    zayzayer
    Specjalista AGD

Oberixx napisał:
    Z tyłu pralki jest szeroki i długi na szerokoścc pralki płaski kawał blachy z dwiema lub trzema śrubami. Łaczą one przez ten kawał blachy obudowę pralki z bębnem. Staje on się w tedy sztywny i wibracji nietłumnia amortyzatory i wtedy pralka tańczy. druga sprawa to amortyzatory, zdaża się, że sąone poprostu suche!! i nie tłumią wystarczająco drgań albo zbyt duże luzy w zacepieniu obudowa-amortyzator-bęben. Przyczyną lecz z dużo mniejszymi wibracjami może być równiż źle założony leb wadliwy kołnież miedzy bębnem, a wkładem prania.

O czym Ty piszesz? W dzisiejszych czasach Italiance daliby szeroki i długi na szerokość pralki kawał blachy? Oni teraz z materiału co kiedyś szedł na blokadę robią pół pralki. :D W tej pralce z tyłu są tylko trzy śruby.
    Pisząc o teleskopach masz na myśli cierne, czy hydrauliczne?

2
  • #15 31 Paź 2004 19:12
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #17 31 Paź 2004 19:53
    zayzayer
    Specjalista AGD

:arrow: jozefg, Ty chyba jeszcze nic dzisiaj nie piłeś :wink: . Przeczytaj jeszcze raz tą stronę, ale od początku , a nie od końca.

2
  • #18 31 Paź 2004 20:25
    skryn
    Admin grupy AGD

Nie no jaja. A może ta instrukcja jest po szwedzku?

2
  • #19 31 Paź 2004 23:13
    Ricardo573
    Poziom 13  

Zwracam się z prośbą do moderatorów o przeniesienie tego tematu do forum "Na wesoło" :lol:

2
  • #20 01 Lis 2004 00:01
    ziel_inf
    Poziom 15  

no dobra czytam i nie wiem czy pisać czy nie - kupiłem kilka lat temu pralkę Poalr i ... skakała po łazience; po kilku miesiącach przyszli fachowcy przymocowali do bębna pieścień na oko 15 kg; i stwierdzili że ten typ tak ma. potem szły .. łozyska itp itd. Wesoło jest jak się czyta forum ; ja na poważnie myślałem o przymocowani pralki do podłogi na kołki rozporowe .. boki zrywać .

2
  • #21 01 Lis 2004 23:59
    kzkamilek
    Poziom 10  

zdejmij blokadę transportową i jeszcxze jedno nie włączaj na wirowanie pustej pralki bęben musi być obciążony. a tak naprawdę to ten model jest ok

2
  • #22 25 Mar 2012 09:57
    kaarolek1
    Poziom 2  

Czy od takiego czegoś może się coś z pralka stać u mnie pralka chodziła przez 10min później dopiero śruby zostały odkręcone?

5
  • #24 25 Mar 2012 11:59
    kaarolek1
    Poziom 2  

czyli nic się nie stało przez takie coś?

1
  • #25 25 Mar 2012 14:59
    Michał 1997
    Poziom 14  

kaarolek1 napisał:
    czyli nic się nie stało przez takie coś?

Nie. Przynajmniej nie powinno.

1