Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzona karta graficzna GeForce FX 5200

Seba9901 24 Mar 2011 21:07 1069 3
  • #1 24 Mar 2011 21:07
    Seba9901
    Poziom 9  

Witam. Ostatnio zakupiłem kabel chinch - S-Video do mojej karty graficznej i postanowiłem podpiąć komputer do telewizora. (Przed uszkodzeniem) podpiąłem kabel przy wyłączonym komputerze. Obraz wyświetlał się prawidłowo i wszystko działało. Gdy komputer był włączony wyciągnąłem wtyczkę chinch i ponownie ją wsadziłem, co prawdopodobnie spowodowało zwarcie. Na ekranie nic się nie pojawiało, a gdy zresetowałem komputer, usłyszałem sygnały z płyty głównej, które informowały o braku karty graficznej. Wydaje mi się, że ta grafika nigdy już nie zadziała, lecz nie jestem do końca pewien. Za pomoc dziękuję z góry. :)

0 3
  • #2 24 Mar 2011 21:18
    Kasek21
    Poziom 43  

Sprawdź czy karta dobrze "siedzi" w slocie.

0
  • #3 24 Mar 2011 21:22
    Seba9901
    Poziom 9  

Tak, dobrze, ponieważ inna karta działa, a gdy wsadzę tą, nic się nie pojawia na ekranie(komputera i telewizora). :(

Czy mógłby mi ktoś wreszcie odpowiedzieć? :)

0
  • #4 18 Kwi 2011 15:06
    Seba9901
    Poziom 9  

Kupiłem nową kartę graficzną GeForce 6200. Tamta już raczej się nie uruchomi :( , ale gdybym chciał podpiąć komputer do TV z tą kartą, nie wiem jak zapobiec następnemu uszkodzeniu. Trochę boję się ryzykować. Gdzieś na forum znalazłem wątek dotyczący poprawnego połączenia karty graficznej z TV.

EDIT: Już wiem, jak zapobiec następnej awarii karty. Komputer musi być podpięty pod gniazdko z uziemieniem. Oczywiście nie powinno się także nic podłączać przy włączonym komputerze i TV. Gdy uszkodziłem moja poprzednią kartę, komputer nie miał uziemienia.

0
  Szukaj w 5mln produktów