Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

obrotomierz i prędkościomierz elektroniczny

lodziak12 24 Mar 2011 21:36 2416 6
  • #1 24 Mar 2011 21:36
    lodziak12
    Poziom 15  

Witam. Nie wiem czy pisze w dobrym dziale, jak nie to proszę o przeniesienie do odpowiedniego. Pochodzę ze wsi i chcę zrobić obrotomierz elektroniczny do rozsiewacza nawozu, nie wiem jak się do niego zabrać. Szukałem wszędzie ale nic interesującego nie znalazłem. Miał by on za zadanie mierzyć na wyświetlaczu obroty jakie wykonuje talerz rozsypujący nawóz po polu, i prędkość traktora. Dla jednych takie schematy wydają się zapewne banalne, ale ja przeważnie interesuje się wszystkim co z audio związane, więc z tego jestem ciemny. Jeżeli wiecie jak to zrobić to proszę was o pomoc. Najlepiej jak byście podali jakieś schematy. Z góry dzięki.

0 6
  • #3 24 Mar 2011 22:06
    lodziak12
    Poziom 15  

Tylko że ten talerz jest umocowany na kręcącej się osi ma obroty ok 700 obr/min i mają być one mierzone więc mocowanie na nich trochę odpada. Najlepiej jak by to było mierzone bez dotykowo.

0
  • #4 24 Mar 2011 22:49
    kamilekaaaaa
    Poziom 23  

Sorki poprawiam sie. Możesz zastosowac tu halotron.

0
  • #5 24 Mar 2011 23:01
    płetwa
    Poziom 29  

I cyfrowy licznik rowerowy z bazarku za 20pln

0
  • #6 24 Mar 2011 23:38
    ^Rachel
    Poziom 21  

płetwa napisał:
    I cyfrowy licznik rowerowy z bazarku za 20pln

dokładnie, będzie to najprostsza metoda, a hallotron z magnesem jest chyba w zestawie z licznikiem

0
  • #7 25 Mar 2011 20:07
    lodziak12
    Poziom 15  

myślałem o czymś takim http://sklep.avt.pl/p/pl/491920/obrotomierz+-+zestaw+do+samodzielnego+montazu.html i wymalować na talerzach pola które by odbijały. Czy by coś takiego dało rade?

Hallotron raczej odpada z tego powodu że magnesy na talerzach mogą odpaść przy dużej sile od-stroikowej bo talerz ma przekątną ok 30 cm. i duże obroty coś koło 700 obr/min. Chyba że można jakoś dosyć mocno umocować.

0