Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung C450 - ładowarka samochodowa Clarion.

Wini 230 24 Mar 2011 23:26 1040 1
  • #1 24 Mar 2011 23:26
    Wini 230
    Poziom 23  

Mam ładowarkę do nawigacji samochodowej Clarion. Ponieważ jej napięcie wyjściowe wynosi 5 V, tak samo jak napięcie wyjściowe oryginalnej ładowarki sieciowej telefonu Samsung C450, przerobiłem ją na ładowarkę samochodową do tego telefonu. W praktyce na ładowarce sieciowej woltomierz pokazuje napięcie około 5,2 V, natomiast na ładowarce samochodowej 5,8 V, a w trakcie ładowania 4,95 V. Ponieważ nie miałem drugiej wtyczki, żeby ją zamontować do ładowarki Clarion, rozciąłem przewód oryginalnej ładowarki i na końce przewodów zamontowałem wtyki typu DC, tak aby końcówkę przewodu z wtykiem można było przekładać pomiędzy ładowarkami. Wiem, że na Allegro można kupić fabryczną ładowarkę samochodową do tego modelu telefonu już za 6 zł, ale miałem zbędną ładowarkę Clarion, więc ją wykorzystałem.
    Czy ładowanie telefonu, taką ładowarką samochodową, nie spowoduje uszkodzenia telefonu, albo wybuchu baterii ? Czy pozostawienie telefonu podłączonego na dłużej do takiej ładowarki samochodowej jest dla niego bezpieczne ?

0 1