Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hertz hx300d czy RE SE12D4 + strojenie na ile Hz?

24 Mar 2011 23:37 1841 7
  • Poziom 10  
    Witam.
    Jak widać nie piszę zbyt dużo na forum, gdyż wystarczała mi opcja "szukaj" i wszystkiego się dowiadywałem. W tej chwili jednak liczę na pomoc gdyż nie znalazłem żadnej konkretnej odpowiedzi.

Samochód - Peugeot 307 2.0 HDI hatchback
    -Drzwi wygłuszone matami app i taśmą dekarską, otwór technologiczny zasłonięty blachą, dystanse mdf i efekt super :)
    Zasilanie:
    -Alternator - 150A,
    -Akumulator - Póki co Centra Futura 72Ah ale też chcę wymienić (bo pewnie będą spadki jak zapne wkoncu Hifonicsa) i przy okazji zapytać się was jaki polecacie? Ja myślałem nad HW Energetic SPV-80 lub HW Energetic SPV-100 ale z 2 będe miał problem z zamontowaniem bo trochę za duży.
    - Kable - od alternatora do aku 53mm/2, od bloku silnika do aku 53mm/2, od karoseri do aku 53mm/2, do Hifonicsa 53mm/2, do Rockforda 25mm/2 myślę, że to zrobiłem porządnie :)
    Kondensator - narazie nie ma, dopiero się okaże czy będzie potrzebny.
    Audio:
    -Radio- Alpine CDA - 117RI
    -1-szy wzmak - Rockford Fosgate Prime R300-4
    -głośniki - 2x zestaw Powerbass L-60C napędzane przez powyższy wzmak
    -2-gi wzmak - Hifonics BXI 2006D (wiem, że ma naprawde przy 1Ohm 1700W)
    -Subwoofer - Jak w temacie nie wiem co wybrać 2x Hertz hx300D czy 2x RE SE12D4 w obudowie BR (ewentualnie co jeszcze byście polecili 2000zł maks do wydania)
    Szukam potężnego basu ale, żeby jakości też troszkę było bo te PB grają świetnie :)

Ps.W którym miejscu umieścić tunele bassreflex? Ja zawsze montowałem na tej ściance co głośnik, ale teraz najlepiej by mi pasowało u góry obudowy. Wszędzie gdzie czytałem piszą, że nie ma to znaczenia ale chcę się mimo wszystko upewnić. Na ile najlepiej stroić taką obudowe, ja dla obu przypadków w programie Winisd stroiłem BF na 37 Hz. Za nisko za wysoko? Zaznaczam, że chcę głęboki bas najczęściej z muzyki HH.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 10  
    Nikt się nie wypowie? Bardzo prosze o dorade który glosnik wybrać i na ile zestroic obudowe
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Weź Re audio a strojenie zrób na 35Hz
  • Poziom 10  
    Dzięki za pierwsza odpowiedź, tylko chciałbym się cos wiecej dowiedzieć dlaczego RE. Bo czytalem o obu głośnikach i oba są bardzo zachwalane. Maja podobne parametry nawet, tylko HX300D nieco tańszy jest
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Re może przyjąć więcej watt i zrobi większe zamieszanie.
  • Poziom 10  
    W takim razie wybór już padł na RE. Jeszcze tylko jedno pytanie zrobić jedną obudowe na 2 glośniki, czy dwie na każdy glośnik osobno? czy to bez róznicy?
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Zrób dwie osobne komory.
  • Poziom 10  
    Ok tak zrobie. Myśle, że Kwiecień/Maj bedzie już wszystko zrobione tak jak trzeba i podziele się wrażeniami z odsłuchu.
    Dziękuje wszystkim za pomoc i pozdrawiam