Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SE p910 - brak komunikacji z komputerem

aqrat 25 Mar 2011 00:04 1371 2
    aqrat
    Level 14  
    Witam!

Sony Ericsson p910 po wymianie wyświetlacza - po podłączeniu do PC przez stację dokującą nie chce się skomunikować. To znaczy, że po kliknięciu w ikonę "Mój p910" (Zainstalowany cały pakiet z oryginalnej płyty, czyli sterowniki i PC Suite) pokazuje brak połączenia. Stacja dokująca działa - tu jeszcze ciekawostka: kiedy podłączam starszą stację od SE p900, to po podłączeniu telefonu ta ikonka w trayu reaguje i widać "connecting", czyli jakby próbował się łączyć. A w stacji oryginalnej od p910 nic się nie dzieje. Wydaje mi się, że może to mieć związek z jeszcze jedną usterką - mianowicie po podłączeniu do ładowarki bateria się ładuje, wskaźnik naładowania się zapełnia, ale brak komunikatu, że telefon został podłączony do ładowarki i dioda w telefonie nie sygnalizuje ładowania. Poza tym wszystko działa, jak trzeba, nawigacja śmiga, karty czyta, dzwoni, świeci, generalnie wszystko ok, tylko teraz już brak możliwości instalacji, czy zmiany czegokolwiek jest dość upierdliwy. Nawet kontaktów z innego telefonu w cywilizowany sposób nie da się zrobić, tylko mus klepać na piechotę. Dodam, że jestem zupełnie ciemny w tematach bootowania, flashowania, tornada i innych tego typu rzeczy, dlatego nawet nie próbowałem za pomocą kodu serwisowego formatować pamięci wewnętrznej, bo nie wiem, jakie mogą być tego konsekwencje. Moja wiedza kończy się na tym, że jest to smartphone, czyli urządzenie działające z systemem operacyjnym, czyli Symbiana można wywalić i zainstalować ponownie, ale jak to zrobić, skoro nie mogę się połączyć z PC? Z góry dzięki za pomoc.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    rtvkce
    Level 29  
    Stawiam na zimne luty na gnieździe systemowym :) przlutuj je
    aqrat
    Level 14  
    Oj, chyba jednak nie... Właśnie połączyłem się przez IRDA, telefon wykryty, pliki przesyłam bez problemu, ale nowy PC Suite nie może się połączyć, a pod skrótem "My p910" też widać Not connected. Można niby spróbować przelutować, ale warto ryzykować? Nie mam hot air, ani nawet porządnej stacji lutowniczej. Jeśli podczerwienią przesyłam pliki, a PC Suite go nie wykrywa, to może raczej coś programowo stwarza problem?