Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Polar PS 663 S BIO nie kreci silnikiem

31 Paź 2004 14:06 3531 8
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich Forumowiczow

pralka jak w temacie wlasnie dzis po 20 kilkulatach sie zepsula. Wywalilo bezpieczniki w mieszkaniu, a potem pralka nie chcial juz zakrecic bebnem, zatrzymujac sie na plukaniu. Przejrzalem Archiwum, ale nieznalazlem opisu takiego przypadku. Schemat pralki jest dla mnie kompletnie nieczytelny (nie wiem jak zwieraja sie styki programatora). Beben byl cieply a wiec grzalka grzeje, wode pobiera, programator przeskakuje i nic, przekrecajac go reka, wlacza sie pompka i wywala wode. Z gory dziekuje za odpowiedzi.
    pozdrawiam wszystkich
  • Poziom 28  
    Na początek wyjmij wtyczkę z gniazdka sieciowego i dopiero ..... Sprawdź kondensator a jak nie masz czym to go wymień albo Jeśli ma tyle lat ile napisałeś( być może sa dwa) i ten inaczej wyglądajacy odłącz i zobacz czy kręci na praniu - na wirowaniu nie sprawdzaj
    Wszystko to zrób po obejrzeniu FPZ-ta czyli filtra p zakłóceniowego bo być moze to jego wina.
  • Poziom 10  
    witam ponownie

dziekuje za rady, na razie zrobilem taki patent jak wyczytalem w ktoryms poscie tzn. podlaczylem styki 17 i 18 po C i C i kabelek 1 z Hydrostatu, ale efekt byl zerowy. Obecnie bezpiecznikow juz nic nie wywala. Nie moge rozszyfrrowac schematu, nie bardzo wiem ktore styki sa zwierane w programatorze i nie moge przesledzic przeplywu pradu do silnika.
    Ide sprawdzic fileterek p.z.
    pozdrawiam
  • Specjalista AGD
    Jeżeli oczekujesz jakiejś konkretnej odpowiedzi, to najpierw napisz co pralka robi, a czego nie.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    no i pomoglo! chodzi jak nowa!

zawsze trzeba szukac najprostszych usterek, dziekuje wszystkim odpisujacym za pomoc.
    pozdrawiam
  • Specjalista AGD
    pawek napisał:
    no i pomoglo! chodzi jak nowa!

zawsze trzeba szukac najprostszych usterek, dziekuje wszystkim odpisujacym za pomoc.
    pozdrawiam

A co, doszłeś do tego , który należało wcisnąc bezpiecznik?
  • Poziom 18  
    dobrze, moje gratulacje, prosze podaj co bylo