Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Calibra - czasem nie zapala

grzesiek2502 25 Mar 2011 07:11 1196 3
  • #1 25 Mar 2011 07:11
    grzesiek2502
    Poziom 2  

Witam wszystkich miłosników motoryzaci mam problem ze swoją calibra2.0 8v chodzi mi o to ze mam ja z instalacją gazowa lecz żeby przełączyć ją na gaz to musze z benzyny i problem jes taki ze 5 razy zapala normalnie a następny raz zero odzewu dopiero zapali na zaciąg:cry::cry: Co może być tego przyczyną? Świece są dobre, przewody też. Próbowałem znaleźć przyczynę ale wydaje się być wszystko ok.

0 3
  • #2 25 Mar 2011 08:37
    kubutek27
    Poziom 14  

Prawdopodobnie wysiada czujnik położenia wału.

0
  • #3 25 Mar 2011 08:48
    heretapawel
    Poziom 23  

Diagnoza na komputerze szkoda czasu na gdybanie!

0
  • #4 25 Mar 2011 09:49
    qwertyuiop1000
    Poziom 24  

grzesiek2502 napisał:
    Witam wszystkich miłosników motoryzaci mam problem ze swoją calibra2.0 8v chodzi mi o to ze mam ja z instalacją gazowa lecz żeby przełączyć ją na gaz to musze z benzyny i problem jes taki ze 5 razy zapala normalnie a następny raz zero odzewu dopiero zapali na zaciąg:cry::cry: Co może być tego przyczyną? Świece są dobre, przewody też. Próbowałem znaleźć przyczynę ale wydaje się być wszystko ok.

Radze zabrać sie za czyszczenie przewodów elektrycznych apatratu zapłonowego cewki przewodów WN ,i innych złaczek elektrycznych wokół silnika :idea: często występuje tam śniedz która wraz z wilgocią powoduje brak przepływu prądu :idea::|

0