Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podświetlenie LCD(licznika rowerowego)

31 Paź 2004 14:17 1682 1
  • Poziom 11  
    ma zwykły wyświetlacz LCD alfanumeryczny a dokladnie licznik rowerowy- i chcialbym go podświetlić-wyciagnalem diody z tel.siemiensa jednak efekt jaki uzyskalem jest beznadziejny tj. tam gdzie sa diody widac najjasniejsze punkty a na srodku wyswietlacza ciemna dziura:( ehh nie wiem czy o to chodzi ale pewnie potrzebuje specjalny wyswietlacz,cos w rodzaju swiatlowodu -czy da sie to jakos zrobic?? pomozcie ,jak podswielic ekran rownomiernie??
  • Poziom 17  
    lukaszek177 napisał:
    ehh nie wiem czy o to chodzi ale pewnie potrzebuje specjalny wyswietlacz,cos w rodzaju swiatlowodu -czy da się to jakos zrobic??

Właśnie tak rozwiązane jest podswietlanie w fabrycznych wyswietlaczach np. 2*16 znaków. Twój wyświetlacz ma naklejona srebrzysta folie na spód wyswietlacza, tak wiec jeśli jest pod nim miejsce to musisz ją oderwać i mieć taki podświetlacz z oryginału, dociąć go i wsunąć pod wyswietlacz. Tak zrobiłem kiedyś z wyświetlaczem w jakimś discmanie noname. Lecz w nim pod wyswietlaczem było sporo miejsca, a podejrzewam, że w liczniku to nie dasz rady.

Pozdroofka Piotrek