Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy można przerobić w przecinarce plazmowej zapłon stykowy na bez stykową inicję

elwiz81 25 Mar 2011 08:48 7715 10
    elwiz81
    Level 10  
    Posiadam przecinarkę plazmową w której jarzenie łuku następuje po zetknięciu dyszy z masą. Czytałem w innych tematach że są przecinarki tworzące łuk pilotażowy który powstaje bez styku z masą. Udało mi się uzyskać podobny efekt jak dotknąłem przewód masowy do bocznej ścianki dyszy i przyszło mi na myśl że zamiast do materiału można by przymocować masę do dyszy czy to ma sens ?? Czy trzeba by zainstalować inny uchwyt i dołożyć funkcje HF??
  • Helpful post
    ffff
    Level 16  
    Witam polecam prostu układ jonizator hf Stanisława Krasickiego do spawarki
    dc.

Czy można przerobić w przecinarce plazmowej zapłon stykowy na bez stykową inicję
    Albo wersja jeszcze prostsza .

Czy można przerobić w przecinarce plazmowej zapłon stykowy na bez stykową inicję Czy można przerobić w przecinarce plazmowej zapłon stykowy na bez stykową inicję Czy można przerobić w przecinarce plazmowej zapłon stykowy na bez stykową inicję
    elwiz81
    Level 10  
    A czy można kupić coś takiego??
  • Helpful post
    ffff
    Level 16  
    Widziałem coś podobnego na allrdrogo ale było drogo.
  • Helpful post
    ffff
    Level 16  
    Tak jest chodzi oto.
    elwiz81
    Level 10  
    A jak się podłącza tego typu urządzenie czy trzeba otworzyć obudowę przecinarki??
    ffff
    Level 16  
    Witam raczej wewnątrz obudowy ale można też i na zewnątrz wszystko zależy od pomysłowości.
  • Helpful post
    wola
    Level 26  
    Witam. Podaj jaką masz przecinarkę. Jakieś wyrażne zdjęcia bez obudowy. Osobiście odradzam Ci "tę" przeróbkę.
    Napisz czy masz jakąkolwiek wiedzę na temat budowy przecinarki; skąd masz wiedzę, że w urządzeniu nie ma układu HF?
    Quote:
    Udało mi się uzyskać podobny efekt jak dotknąłem przewód masowy do bocznej ścianki dyszy i przyszło mi na myśl że zamiast do materiału można by przymocować masę do dyszy czy to ma sens
    Jak dotknąłeś palnikiem do masy, to po prostu zainicjowałeś łuk, ale jak zamierzasz tak "pracować", to kup sobie 20 kg części zamiennych do palnika. By nadążyć z wymianą.
    elwiz81
    Level 10  
    Witam to jest przecinarka STAMOS GERMANY cut 50.
    POZDRAWIAM!!
    wola
    Level 26  
    Witam.
    Quote:
    Osobiście odradzam Ci "tę" przeróbkę

Dlatego że;
    1)musisz mieć do tego inny palnik
    2)musi być przerobione sterowanie tak, by łuk pilotujący działał krótko.