Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Jakie akumulatory do skutera inwalidzkiego (wózka), HPG czy droższe

25 Mar 2011 09:17 8444 9
  • Poziom 12  
    Witam,
    Chciałbym zapytać kolegów forumowiczów o opinię w sprawie wyboru akumulatorów.
    Jest to skuter Invacare Delta, choć to pewnie niema znaczenia.
    Fabrycznie te modele są wyposażone w akumulatory żelowe Sonnenschein 12V 50 lub 70AH.
    Pojazd ma już swoje lata więc akumulatory trzeba zmienić.
    I tutaj moje pytanie.
    Sonnenschein są bardzo drogie bo 70tki kosztują ok. 850zł szt. a trzeba 2.
    Znalazłem na Alledrogo akumulatory żelowe HPG 84AH z 2 letnią gwarancją, producent zaleca je m.in. właśnie do pojazdów elektrycznych no a cena jest o wiele przystępniejsza bo 380/szt.
    Chciałbym więc zapytać czy zakup takich (chyba najtańszych) akumulatorów ma sens, czy szkoda pieniędzy i lepiej kupić coś bardziej firmowego: Toyama, Haze, Sonnenschein.
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Witaj , proponuje kupić prawdziwego "żelowca" np: Toyame większość akumulatorów proponowanych jako żelowe na aukcjach są to AGM nazywane potocznie żelowymi , co jest nie prawdą , na aku ma pisać GEL trwałość takiego jest około 10-12 lat a nie jak piszą 5lat. Pozdr
  • Poziom 12  
    Mam do tego skutera ładowarkę i ona ma 2 opcje Nat i DROOG, czyli podobno mokre i suche (chodzi o typ akumulatorów), jakie to są mokre i suche?

Jeszcze jedna sprawa, mam możliwość zakupienia akumulatorów HAZE 55AH GEL 2 szt. w cenie 600zł, tyle że akumulatory kupione były ponad rok temu i stały w piwnicy, są nieformatowane, gwarancji też oczywiście niema, proszę o odpowiedź czy taki zakup ma sens.
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Nie kupuj nieeksploatowanych akumulatorów, nawet jak stoją trzeba je raz w tygodniu ładować, wiem bo już jedne uwaliłem, stały w domu. Kupiłem na allegro nówki Sonnenschein 56Ah po 270zł za sztukę, właśnie zrobiłem pierwsze 30km i jestem zadowolony
  • Poziom 12  
    dzięki za pomoc, dobra rada.
    PS. Jak udało Ci się kupić Sonnenshein 56 po 270 przecież ich standardowa cena jest prawie 2x wyższa?
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Wpisz w wyszukiwarke alla te cyfry: 1572501113 , możesz śmiało klikać, też wydawało mi się to podejrzane, ale jest ok, to importer, hurtownia i slep naliczają takie marże bo wiedzą, że te aku idą głównie do wózków. Tylko nie pisz facetowi, że potrzebujesz do wózka :)
  • Poziom 12  
    Dzięki za info, to bardzo przydatna informacja, szczerze mówiąc chyba bardziej zainteresuję się wersją 78AH u tego samego gościa, sporo pojemniejszy, a wiadomo im większe aku tym dalej pojedziesz....
  • Poziom 10  
    Sprawdź tylko czy Ci się zmieszczą-chodzi o gabaryt, u mnie w skuterze 56Ah jest na styk, 78Ah jest znacznie większy, no chyba, że nie masz obudowy na akumulatory, ja mam pod siedzeniem, według zdjęcia:

Dodano po 1 [minuty]:

Jakie akumulatory do skutera inwalidzkiego (wózka), HPG czy droższe
  • Poziom 12  
    Tak więc kupiłem Sonnenshein 56AH na Alle... od tego importera "bartekgor" i jak narazie co prawda jeżdżę ok miesiąc ale jestem zadowolony, a za 225zł szt. to chyba nikt takiej ceny nie znajdzie na tej firmy sprzęt.
  • Poziom 1  
    Najlepsze aku do pojazdów elektrycznych to MK battery tu masz oficjalnego dystrybutora: https: //mkakumulatory .pl/