Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vba - makro porównujące i kopiujące

monikashell 25 Mar 2011 12:33 2864 6
  • #1 25 Mar 2011 12:33
    monikashell
    Poziom 8  

Witam,
    Mam dosyć błahy problem, ale nie umiem sobie z nim poradzić, gdzieś się zapętliłam i tyle.
    Potrzebuje makro, które porówna kolumnę A (imię) i B (nazwisko) w Arkuszu 2 z kolumną A (imię) i B (nazwisko) w Arkuszu 1 i jeśli A i B z Ark2 = A i B z Ark1, to skopiuje to co jest w kolumnie C (ocena) z Ark1 do odpowiedniej komórki w Ark2 dajmy na to, że też do kolumny C.
    Liczba wierszy w obu arkuszach jest różna i bliżej nie określona (ok. 500), nazwiska czasem się powtarzają, więc dlatego potrzebuje jeszcze dodatkowego porównania z imieniem.

0 6
  • #2 25 Mar 2011 16:24
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Jeśli makro, to prosta pętla porównująca każdą parkę z każdą. Można też bez makra. Oba (E2k0) rozwiązania w załączniku.

0
  • #3 08 Kwi 2011 10:54
    monikashell
    Poziom 8  

Dzięki wielkie, twoje makro zajmuje raptem 5 liniejek i działa znakomicie, a ja miedzy czasie wydusiłam coś takiego, oczywiście działa (tu mam inne zakresy), ale lini kodu jest nieporównywalnie więcej:

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Proszę pamiętać o używaniu znaczników syntax. Opcja Listing kodu. - arnoldziq

0
  • #4 17 Cze 2011 14:17
    kodzku
    Poziom 7  

Witam.
    mam pytanko co w wypadku jezeli wystąpi dwa razy ten sam rekord tzn. jak zsumować wyniki? czyli będzie dwa raz aa to żeby zsumował wynik dla aa
    i n o
    a b 1
    a a 2
    a a 2
    b b 5
    b c 6
    z góry dzieki za pomoc

0
  • #5 20 Cze 2011 08:26
    monikashell
    Poziom 8  

czekaj, bo nie rozumiem; masz jeden arkusz z powtarzajacymi się w kolumnie np imię - "a" i druga kolumna nazwisko - "a" np w wierszu 2 i to samo imie i nazwisko wystepuje w tym samym arkuszu w wierszu np 45 i chcesz to sumować, czy masz w dwóch arkuszach rozne wyniki do imienia i nazwiska i zamiast jak ja tu kopiuje to ty chcesz to sumować?

0
  • #6 20 Cze 2011 09:02
    kodzku
    Poziom 7  

chodzi mi o "przerobienie" kodu który napisał adamas_nt
    a konkretnie o to, że w jednym arkuszu powtarza się to samo imię i nazwisko i chcę żeby w drugim arkuszu przy tym nazwisku zsumował wyniki dla tego nazwiska:

aa 2
    aa 2

wynik w drugim arkuszu:
    aa 4
    (chodzi konkretnie o sumę jeżeli tylko w vba)

0
  • #7 26 Lut 2014 04:06
    krawiec77
    Poziom 15  

witam może ktoś da radę ogarnąć temat potrzebuje makro które porównuje dane w komórkach od A1 do A200 między komórkami C1 do C200 i jeśli znajdą dokładnie takie same wpisy zmieniają ich kolor na np czerwony ?

0