Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór zasobnika C.W.U. - dylematy

25 Mar 2011 12:48 4543 23
  • Poziom 26  
    Stoję przed wyborem zasobnika c.w.u.
    Obecnie po długich analizach i rozeznaniu operacyjnym biorę pod uwagę następujące modele:
    GALMET KWADRO 140l model 26-145600
    BIAWAR QUATTRO W-E 150.7 A
    oba wiszące.
    Galmet występuje też w wersji PROFI (26-145200) zawierającej anodę tytanową, termostat do sterowania kotłem, a także termometr, zawór bezpieczeństwa i izolację z pianki poliuretanowej (zwykła wersja ich nie ma?).
    Co wybrać. Obecnie na dzień dzisiejszy 80 do 20 za Biawarem.
  • OptexOptex
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Każdy inny :)
  • Poziom 26  
    No chyba normalne że nie są takie same skoro są od innych producentów... :(
    Wybierz każdy inny ale nie tych producentów :)
  • Poziom 26  
    Jasne, a może wyjaśnisz dlaczego czy tylko "nie bo nie"?
    Zrozumiem jeszcze że np. handlujesz innymi markami dlatego te odradzasz, ale proszę o jakieś konkrety.
    Szybko rdzewieją.
  • Poziom 26  
    Jak się nie wymienia regularnie anody to nic dziwnego...
    A które nie rdzewnieją w takim razie?
  • Poziom 19  
    ACV , oczywiście
  • OptexOptex
  • Poziom 26  
    A co w tym oczywistego? Że są całe z plastiku czy co?
    Brencik napisał:
    A co w tym oczywistego? Że są całe z plastiku czy co?

Raczej z nierdzewki.
    Co zaś się tyczy zasobników Elektromet czy Biawar to spróbuj zapomnieć o wymianie elektrody magnezowej lub jej nie wymień na czas to po 4-6 latach masz nowy wydatek, bo rdza go przeżre.
    Za podobne lub nieco wyższe pieniądze kupisz zasobnik firmy AEG, który jakością przebija ww.
    Co do ACV to jest bezkonkurencyjny, zwłaszcza w wersji zasobnik w zasobniku, ale też i cena dużo wyższa.
  • Poziom 26  
    Chyba normalne że należy regularnie wymieniać anodę.
    ACV nie biorę pod uwagę ze względu na astronomiczną cenę.
    Brencik napisał:
    Chyba normalne że należy regularnie wymieniać anodę.

Tylko zapytaj kto je wymienia na czas :)

Brencik napisał:

ACV nie biorę pod uwagę ze względu na astronomiczną cenę.

Czy taka atronomiczna?
    Ty liczysz tak jak większość ludzi biorąc pod uwagę tylko i wyłącznie koszt zakupu.
    Nie bierzesz pod uwagę kosztów eksploatacji:
    - Brak elektrod, które trzeba systematycznie wymieniać i ponosić z tego powodu dodatkowych kosztów
    - O wiele dłuższa żywotność zasobnika
    - Brak efektu osadzania się kamienia kotłowego, a przede wszystkim bakterii legionelli, które osadzając się w tanich zasobnikach mogą wywoływać choroby. Lepszej jakości woda bez rozpuszczonych metali (żelazo, magnez). Ktoś powie, że są to metale potrzebne do życia, tak ale nie w tej formie, która niszczy zęby i układ pokarmowy, a każda choroba to wydatek, choćby nawet leczenie zębów.
  • Poziom 26  
    Koszta anody to kilkadziesiąt PLN, a wody ciepłej z zasobnika nie zamierzam pić. A kamień odłoży się zawsze, nawet w zbiorniku z nierdzewki.
    Brencik napisał:
    Koszta anody to kilkadziesiąt PLN, a wody ciepłej z zasobnika nie zamierzam pić. A kamień odłoży się zawsze, nawet w zbiorniku z nierdzewki.

He he he.
    Koszt anody kilkadziesiąt złotych :) Pod warunkiem, że wymieniasz sam. Jeżeli wymienia serwisant to trzeba doliczyć koszt wymiany i dojazdu serwisanta.
    No i policz sobie wymianę co rok-półtora roku.

Co do ciepłej wody i żelaza oraz magnezu.
    Zapewne nie będziesz jej pił w dużych ilościach bo to co pozostaje w baterii i wylewce w kuchni to pomijalna ilość.
    Zapewne zęby będziesz mył w zimnej wodzie ?
    Co zaś się tyczy legionelli to ne jest ona szkodliwa po wypiciu, lecz szkodliwa jest podczas wdychania wraz z oparami wody podczas brania prysznica.

Co zaś się tyczy odkładania kamienia to własnie nierdzewka ma to do siebie, że ten kamień zbytnio nie chce przywierać do stali nierdzewnej, a ponadto zasobniki ACV są zbudowane w formie "miecha", który pod wpływem zmiennego ciśnienia w instalacji rozszerza się i kurczy powodując, że ewentualny kamień po prostu odpadnie pod wpływem tych ruchów.
  • Poziom 26  
    Cytat:
    Zapewne zęby będziesz mył w zimnej wodzie ?

Nie wiem, nie myję zębów.
    ACV owszem dobry, ale cena zabójcza.
  • Poziom 9  
    jeśli mogę się tutaj wtrącić w wypowiedzi to proponuje viessmann ze stali ale zabezpieczony przed korozja emalia

dodam jeszcze ze jeśli już planujesz nowa instalacje a w latach następnych modernizacje i instalacje solarna pomyśl o tym i przeglądaj oferty różnych firm warto pomyśleć o 2 wężownicowym zasobniku
  • Poziom 26  
    Czyli zwykły zbiornik stalowy emaliowany jak setki innych w cenie 1000zł.
  • Poziom 9  
    witam ponownie w dzisiejszej dobie szeroko posuniętej technologii i bardzo dużemu jej postępowi w dziedzinie hydrauliki rozwiązań budowy kotłowni i wielu wielu firm jakie mamy na rynku to generalnie ty decydujesz jaki towar jakiej generacji i z jakiej polki zakupisz zresztą odnosi się to tez do innych dziedzin obojętnie co chcesz kupić czy to zasobnik czy auto czy komputer musisz sobie zadać pytanie jakie funkcje ma spełniać jak ma wyglądać jakie duże ma być to coś ile na to przeznaczasz finanse są tu bardzo ważne zakupując auto tez patrzysz na to jak wygląda jaki jest skuteczny jaki komfort i ile kosztuje poza tym na pewno powinieneś patrzeć na to jaki jest koszt jego utrzymania albo tez naprawy czy amortyzacji
    wiec myślę ze powinieneś policzyć ile mniej więcej używasz cieplej wody i jaka wielkość zasobnika ci wystarcza generalnie odbije się to na kosztach opalu jaki by nie był no bo paco ogrzewać 1000 l skoro wystarczy ci 500 lub 300 lub tylko 100 poza tym rozwiązanie układu tez dużo daje czyli czy zasobnik będziesz dogrzewał jako równolegle czy z priorytetem czy przez zawór 3 drogowy czy inny sposób nie wiem kolego jaki masz zamysł odnośnie kotłowni jaka masz zamiar budować i w sumie niewiele mogę ci tu powiedzieć tylko tyle co sam pewnie już wiesz brakuje mi informacji , jednak powiem tyle ze wybór zasobnika to jak dla mnie po 1 kwestia budżetu czyli ile chcesz na to przeznaczyć
    po 2 jakość jego wykonania ( wygląd estetyczny bo nie wiem jak ma wyglądać ta kotłownia i gdzie ja umieszczasz) jakość izolacji , wykonanie
  • Poziom 26  
    Ramzess333, nie dało rady napisać wszystkiego jednym zdaniem ? :)
    Nie napisałeś zresztą nic konstruktywnego w Twoim wywodzie.
    Kotłownia w piwnicy, wygląd kotła i zasobnika nie ma większego znaczenia estetycznego.
    CWU będzie grzana dla 4-5 osób. Zasobnik będzie ładowany z kotła poprzez znajdujący się w nim zawór trójdrogowy.
  • Poziom 9  
    witam ponownie wiec skoro to jak wygląda nie ma dla ciebie znaczenia zainstaluj tani zasobnik stalowy emaliowany wewnątrz stojący 150-200 l
  • Poziom 26  
    Nie, ja chcę wiszący więc nie będę montował stojącego.
  • Poziom 9  
    a więc proponuję zasobnik c w u c s w 120 firmy WOLF
    pozdrawiam
  • Poziom 26  
    Ale ten model WOLF jest właśnie stojący...
  • Poziom 15  
    Polecam Wolfa i ACV, zbiornik wolfa otwierałem po ponad 10 letniej eksploatacji. Byłem strasznie zdziwiony brakiem zwałów kamienia. W Acv wcale nie ma otworu rewizyjnego, producent twierdzi że jest zbędny. Mając dla porównania zasobniki innych producentów które demontowałem już dawno wyleczyłem się z taniej emalji.