Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Omega+Koltec Necam - gaśnie po przełączeniu na gaz.

Aswaltullach 25 Mar 2011 13:57 3892 1
    Aswaltullach
    Level 1  
    Witam.
    Zakupiłem jakiś czas temu Omegę fabrycznie wyposażoną w instalację Koltec.
    Od samego początku nie działa, ale przy rosnących cenach PB chętnie ją uruchomię:)
    Zatankowałem butlę (80 litrów) do pełna, wykonałem próbę przełączenia na gaz - auto gaśnie.
    Po naciśnięciu klawisza na desce rozdzielczej, słychać "tyk" z tyłu, w okolicach butli, autko pracuje ok. 2-3 sekund po czym zaczyna drżeć i gaśnie.
    Z ustaleń jakie udało mi się wyciągnąć od poprzedniego właściciela, usterka pojawiła się nagle.
    Jak to ugryźć, żeby zaczęło pracować?
    Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki.
    kubiec1
    Level 14  
    W instalacji Koltec znajdują się 3 elektrozawory: pierwszy otwiera się po przekręceniu kluczyka w stan gotowości ( świecą się wszystkie kontrolki) o ile auto jest przełączone na zasilanie gazem. Po uruchomieniu silnika, kolejno otwierają się 2 elektrozawory (na ciepłym silniku w odstępie kilku sekund). Jeżeli słychać tylko 1 kliknięcie uszkodzony jest jeden z elektrozaworów. Który? Najłatwiej sprawdzić podpinając go do plusa i minusa akumulatora. Jeżeli kliknie po podłączeniu zawór jest OK. Życzę powodzenia. Cenne wskazówki dot. naprawy Koltec można zanleźć na Link