Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak świateł wstecznych bmw e34 (sedan)

pablo84 25 Mar 2011 14:32 3977 12
  • #1 25 Mar 2011 14:32
    pablo84
    Poziom 8  

Witam mam problem ze światłami wstecznymi otóż odkąd kupiłem auto nie działają światła wsteczne.Sprawdzałem czujnik w skrzyni jest sprawny oraz kable idące do oświetlenia z tyłu także są całe i nie poprzecierane nigdzie bo sprawdzałem na całej długości.Wszystkie światła działają oprócz wstecznych,bezpiecznik także dobry,żarówki dobre...czy jest coś co pominąłem?co jeszcze i jak mogę sprawdzić ?Proszę o pomoc

0 12
  • Pomocny post
    #2 25 Mar 2011 14:43
    emeryt2
    Poziom 42  

Pablo , na kostce czujnika na skrzyni , masz napięcie?

0
  • #3 25 Mar 2011 15:54
    pablo84
    Poziom 8  

sprawdziłem napięcie w kostce od skrzyni i odpowiedz brzmi Tak

0
  • Pomocny post
    #4 25 Mar 2011 16:25
    macvir
    Warunkowo odblokowany

kable w peszlu buda-klapa

0
  • #5 25 Mar 2011 16:40
    pablo84
    Poziom 8  

Sprawdzałem wszystkie centymetr po centymetrze są nienaruszone :/

1
  • #6 25 Mar 2011 18:37
    emeryt2
    Poziom 42  

Mam nadzieje ,że ciągłość kabelka do lamp sprawdzałeś , ale pod względem "elektrycznym" , a jak wyglądają lampy , konektory na nich , może tam jakaś mała rdzawka? Moduł świateł w tym Burakowozie jest?

0
  • #7 25 Mar 2011 22:18
    pablo84
    Poziom 8  

lampy są w porządku nigdzie rdzy na konektorach jak i lampach nie ma.Jedyne co jeszcze mnie zastanawia to napięcie na jednej lampie na kabelku czerwono-białym,a na drugiej lampie na żółto-białym...mnie się wydaje,że jeśli jest po lewej stronie na czerwono-białym to i na prawej stronie powinno być tak samo,a może się mylę?

0
  • #8 25 Mar 2011 22:36
    lukasek0
    Poziom 12  

Zobacz czy działają Ci lusterka elektryczne bo to na jednym bezpieczniku jest, i dogrzewanie spryskiwaczy (dosyć awaryjne w e34) ponad to zwal sobie tylną kanapę, tam jest moduł komfortu co prawda ale siedzi tam bezpiecznik 7,5 A i u mnie był spalony, po wymianie światła działały. Tak jak kolega macvir wspomniał sprawdź dokładnie kable na zawiasie klapy od strony kierowcy, mimo, że wzrokowo wyglądają na nienaruszone to elektrycznie mogą się nadawać wiesz do czego.

0
  • #9 25 Mar 2011 22:52
    pablo84
    Poziom 8  

Lusterka elektryczne działają i bezpiecznik pod kanapa też sprawdzałem dziś i wszystkie które widziałem w tym wypadku koloru brązowego tj 7,5 A są sprawne.Jutro sprawdzę jeszcze raz kable chociaż wydaje mnie się,że niczego co by mnie zaniepokoiło nie przeoczyłem...

0
  • Pomocny post
    #10 25 Mar 2011 23:12
    lukasek0
    Poziom 12  

w moim sprzęcie światło cofania padało co najmniej 6 razy, łatanie kabli na zawiasie na nic się zdało bo kabel pękał w innym miejscu, skończyło się na wymianie przewodu aż za zawias i problem zniknął dlatego sugerował bym dokładny przegląd przewodów no i masę ale to chyba oczywiste :) Pozdrawiam i życzę szybkiego rozwiązania problemu.

0
  • #11 26 Mar 2011 19:21
    pablo84
    Poziom 8  

Mam już poza sobą sprawdzanie kabli w klapie....faktycznie po całkowitym rozebraniu izolacji fabrycznej było 3 kabelki całkiem urwane na zawiasie...ładnie je zlutowałem i zaizolowałem gdy już wszystkie kostki wpiąłem na swoje miejsce trochę się zdenerwowałem bo wszystkie światła takie jakie były działają tylko nie wsteczne więc nic do przodu nie jestem poza tym,że ładnie zlutowałem i zaizolowałem kable które były pourywane... :/

0
  • #12 27 Mar 2011 11:28
    macvir
    Warunkowo odblokowany

matko, zrob tak zewrzyj piny w wtyczce od czujnika cofania, potem po kolei:
    bezpiecznik, zarowki, ciaglasc kabli, a pytanie czy czasem z drugiej strony klapy tez nie ma peszla?

0
  • #13 27 Mar 2011 17:55
    pablo84
    Poziom 8  

Usterka naprawiona.Dziękuję wszystkim którzy dali mi cenne wskazówki które okazały się sukcesem.Temat uważam za zamknięty.Pozdrawiam serdecznie
    :D

0
  Szukaj w 5mln produktów