Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Eplan Electric P8 & Siemens

25 Mar 2011 14:38 4200 10
  • Poziom 11  
    Witam

Zaczynam dopiero przygodę z Eplanem mam następujący problem:
    Chce wstawić kartę 32 DI Siemensa z makra ściągniętego ze strony, jak ją skonfigurować (ustawić adresy), powiedzmy że chcę żeby numeracja zaczynała się od I0.0 do I3.7 po 1 bajcie na stronę.
    Czy jest możliwość wpisania adresu początkowego a program uzupełni resztę ??
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • SterControlSterControl
  • Poziom 22  
    Dokładnie tak. Ustalasz jak ma numerować (w zależności od sterownika jest różnie - siemens ma inaczej niż np. mitsubishi) wartości początkowe i program sam numeruje
  • Poziom 11  
    No właśnie to że się tak da to słyszałem. tylko nie wiem gdzie i Jak się to robi ??
  • SterControlSterControl
  • Poziom 11  
    Dzięki za fotki były bardzo pomocne :P

Mam jeszcze jedno pytanko odnośnie adresowania:
    Jak wklejam makro karty siemensa (ściągnięte od producenta) na przykład 32 DI to w dolnym lewym rogu wklejanego elementu jest :"INPUT BYTE X" "INPUT BYTE X+1" "INPUT BYTE X+2" "INPUT BYTE X+3" jeśli adresuje tak jak na zdjęciach powyżej to adresy przy złączach się prawidłowo adresują niemniej jednak te "X" nie znikają
  • Poziom 22  
    nie wiem czy dobrze rozumiem ale tak jak na obrazku, jeden to numer urządzenia (x001) a drugi to numer przyłącza w module (np. moduł 16-wejściowy ma od x0-x15)
    i dla x0 w module, nazwa urządzenia jest x40 bo sterownik ma urządzenia od x0-x37 a moduł od x40 do x57
  • Poziom 22  
    Ja zmieniam tylko numer ID, nazwę modułu i adres, nic poza tym. Nie mam makr siemensa bo akurat nic na nim nie robię więc może dlatego nie za bardzo to widzę...
  • Poziom 1  
    jak masz legalny program to zadzwoń do abmicro (serwis oprogramowania)
  • Poziom 21  
    witam serdecznie
    A ja mam do was takie pytanie a mianowicie gdzie mogę pobrać bazę elementów siemensa tzn logo, s7 200 i s7 300 do eplana ??