Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Eskort 1.8d 94r kombi - pękł pasek i złamało wałek rozrządu

lukss07ns 29 Mar 2011 21:54 13415 44
    lukss07ns
    Poziom 19  
    silnik nic nie ucierpiał tylko poprzednia głowica. ale już za późno.
    Tata jutro ma dostać uszczelniacze i zawory ,jedynie paste do docierania dokupić i mówi że sam to zrobi.
    ftp.kowal
    Poziom 34  
    To jest właśnie efekt nie sprawdzenia głowicy przed montażem. Tym się nie martw nauka nie idzie w las :D. Teraz już wiesz głowica do ściągnięcia. Wszystkie zawory należy rozpiąć posprawdzać ewentualnie wymienić na nowe i dotrzeć. Należało by jeszcze głowicę z planować. Nie zapomnijcie o uszczelniaczach trzonków zaworowych, które tez należy wymienić. Po tych wszystkich zabiegach ustawić luzy zaworowe. Poskręcać, odpowietrzyć i samochód powinien odpalić bez najmniejszego problemu.
    lukss07ns
    Poziom 19  
    więc :
    zawory wymienione 4 i 5 (od rozrządu.)
    Luz na ssących 0,35 na wylotowych 50. Luzy poustawiane. Zawory dotarte. Nowe uszczelniaze założone. Rozrząd ustawiony. Autko zaczeło już o niebo lepiej coś tam się odzywać ale była słaba bateria i dużo nie zaszalałem z kręceniem. A diesel potrzebuję niestety więcej energi niż benzyniak.
    Podpięty pod prostownik na noc. Samostart przygotowany. Jutro katuje go do bólu.
    T5
    Admin grupy Samochody
    Samostart wyrzuć do śmieci,kup plaka do tych celów.Nie wyrządza szkód.
    jasio1234567
    Poziom 14  
    W 1.8 D nie było przypadkiem hydro regulatorów tzw. szklanek?
    lukss07ns
    Poziom 19  
    Dziś męczyliśmy go z 30min i nic. Samostart nawet nie pomaga.
    Zmieniliśmy wtryski 5min temu i tylko to pozostaje do oglądniecia. W przeciwieństwie do stanu przed zmianą zaworów autko się już nie blokuje ani nic nie stuka wszystko idealnie poustawiane a dalej klapa.
    Pobawimy zapewne się jeszcze z rozrządem i pozostaje zmierzyć kompresję :( Niestety nikt w moim rejonie nie ma przyrządu do tego. Mam jedynie do Opla ale tam jest całkiem inna końcówka.
    lukss07ns
    Poziom 19  
    Autko odpala ,dużo mnie to nerwów z ojcem kosztowało ... ale odpala.
    Przestawiłem także na śrubkach 13" kąt wtrysku i już autko chodzi jak w zegarku. Pozostało zalać wodą, poskręcać kolektory itp. i do użytku ;)
    lukss07ns
    Poziom 19  
    Problem powrócił.
    Autko odpalało już b.dobrze w porównaniu z poprzednim stanem ale kopciło na biało. Tata pomieszał pompą wtryskową luzując trzy 13-stki i kluczem 24-ry zmieniał kąt wtrysku i potem dokręcał te 13-stki. Wkońcu zdecydował zmienić wtryski były z takiego samego silnika to zmienił. Wszystko było OK. Autko pochodziło 30min po czym tata dodał gazu i autko zgasło. Teraz nie idzie go odpalić. Zaraz jeszcze podejdę do taty aby zmienił te miedziane podkładki pod wtryskami bo nie były wymieniane.
    wopor
    Poziom 32  
    Witam, kolego lukss poczytałem te twoje zmagania z tym silnikiem i :D , po takim wypadku powinno się rozmontować silnik i wykątować korbowody, czyli osie łba i stopy muszą być równoległe i leżeć w jednej płaszczyżnie, wał korbowy powinien zostać sprawdzony co do osiowości wszystkich wykorbień i podpór, oraz owalizacji tychże , tłoki i pierścienie czy nie są zapieczone i zakleszczone w rowkach oraz czy tłoki nie wykazują zmiany kształtu, pomiar przynajmniej w dwóch płaszczyznach i sprawdzenie uszkodzeń mech , blok silnika sprawdzony pod względem równoległości podpór, głowica jak koledzy zauważyli słusznie rozmontowana ,wyrównana płaszczyzna przylegania ,sprawdzona osiowość podpór wałka rozrządu i uszczelniacze zaworów i luzy w prowadnicach, zawory dotarte ( czasami trzeba szlifować grzybki i gniazda) sprawdzić szczelność i dać do sprawdzenia wtryski dopiero montaż, czy to opłacalne to inna para kaloszy, powodzenia.
    lukss07ns
    Poziom 19  
    dzięki wopor za zaangażowanie.
    wykonałem w 100% dokładny trzpień jak w książce SAM NAPRAWIAM FORD FIESTA 1.8d i już kiedy ustawiałem wał na GMP to nie dało się kręcić silnikiem w lewo tylko stał w miejscu. Jak wmontowywałem śrubę M10 47mm to kręcił się swobodnie w lewo. Potem ustawiłem wałek i pompe. Autko samo nie odpaliło. Dałem samostart i pali lecz bez wolnych obrotów. To kopnąłem pompe wtryskową i autko chodzi. I doszedłem co było nie tak !!! Jak jest ta śruba co dokręca filtr paliwa na 11-stke tam widać było pęcherzyki powietrza. To spowodowało że auto brało lewe powietrze i stąd ten problem. Teraz wszystko OK, ale autko coś z rana nie chciało zapalić ale odrobinka samostaru i pali. Jeździłem autkiem dziś pół dnia i bardzo ładnie się sprawuje. Nic dodać nic ująć. Zobaczymy jak jutro zapali.
    Troszkę problemów wyszło z tym autkiem, ale cóż człowiek ma dopiero 18 lat i się uczy.

Za to mam teraz większe wyzwanie od jutra. Alfa Romeo 146 2.0 110KW. Remont silnika ;)
    dyszel85
    Poziom 18  
    lukss07ns napisał:
    Teraz wszystko OK, ale autko coś z rana nie chciało zapalić ale odrobinka samostaru i pali.

EEE to rzeczywiście wszystko OK jak pali na samostart. Jak nie pali normalnie przy obecnych temperaturach to silnik na złom.
    lukss07ns
    Poziom 19  
    Autko tylko dziś tak miało 1x. Potem za każdym razem i po przerwie 6h paliło bez problemu. Jutro wszystko się okaże
    lukss07ns
    Poziom 19  
    Autko pali po nocy od strzała.
    Stary akumulator okazał się być kiepsi ,gdyż zakręcił pare razy i miał dość.
    Wsadziliśmy nowy aku, z innego akurat autka. I po każdej z nocy (były 2) palił rano bez najmniejszych problemów.
    prywatny123
    Poziom 11  
    witam tak się zdażyło że posiadam forda 1.8 td i właśnie w piątek urochomiłem po naprawie więc gówica koszt to 570 zł .u mnie poszły oba paski i wykrzywiło 2 zawory ale trzeba było podobno wymienić wszystkie wymieniałem też pierścienie i pompę wody przy okażji wymiany rozrządu z tego powodu że chodziła jak na kwadratowych łożyskach . miałem problemy z odpowietrzeniem ale jakoś podołałem. jak jest immobilaiser to akumulator musi być dobry , trzeba odpowietrzyć wtryski i ma chula