Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrofalówka długo grzeje!.

Góral X 31 Paź 2004 15:31 2827 9
  • #1 31 Paź 2004 15:31
    Góral X
    Poziom 15  

Dostałem od kolegi do roboty kuchenkę, która "długo grzeje"- szklankę wody gotuje 10min., a ja w przeciwieństwie do RTV z AGD jestem troche na bakier :) i dlatego liczę, że ktoś mi podpowie,gdzie łapy wsadzić :D
    (AEG TYP E EH 8724)
    z góry dzięki

0 9
  • #2 31 Paź 2004 15:38
    39006
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 02 Lis 2004 00:26
    XAX
    Poziom 21  

Zasada jest taka że szklankę powinna zagotować w 2-3 minuty.

Powodów może być kilka.
    1) Przeważnie zbyt małe napięcie na magnetronie.
    Przeważnie walnięte trafo lub uszkodzony układ rozruchowy (jak taki ma MF)

2) Uszkodzony magnetron.
    Przy normalnej pracy powinien głośnie zatrykać na początku. Jeżeli nie robi tego lub zbyt długo albo cyka nieregularnie patrz punkt pierwszy lub wymienić magnetron na próbę.

0
  • #4 02 Lis 2004 12:44
    39006
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 02 Lis 2004 19:09
    XAX
    Poziom 21  

:arrow: Rycho T

Teoretycznie mógł stracić pojemność ale kondensatory tego typu raczej dostają zwarcia niż tracą swoje parametry.

0
  • #6 09 Lis 2004 00:31
    gklub
    Poziom 16  

Dla mnie pierwszym podejrzanym magnetron, pytanie czy stalo sie to nagle czy stopniowo, troche klopotliwe bo wypada zmierzyc napiecie anodowe w czasie pracy i prad zarzenia, ale to niebezpieczne bo to jakies 3kV!!!!!!!! i to przy wydajnosci 0.5A!!!!!!!! Ja mierze cegami, i mam specjalny woltomierz. Drugi podejrzany moglby byc falowod. Sa kuchenki z transformatorem impedancji w falowodzie - bywa ze sie upali - objawy moc na poziomie 10-15% nominalnej. Jest jeszcze szansa ze utlenione konektory w obwodzie zarzenia dlatego zmierzyc prad - powinno byc okolo 13A. Wiecej nie wiem - wymien magnetron na probe - ale nie kazdy sie nada nawet jak mechanicznie pasuje. No i sprawdzic promieniowanie na zewnatrz po robocie.

0
  • #7 09 Lis 2004 02:20
    Trener
    Poziom 12  

Ja mam podobny problem, z tym, że u mnie nagrzewa się dużo bardziej plastikowa miska niż jej zawartość (np. trochę rosołu). Miski nie idzie dotknąć, a rosół ledwo ciepły - mam wrażenie że nagrzewa się od miski.
    Co to może być?

1
  • #8 22 Maj 2005 20:20
    Jobej
    Poziom 18  

Ja też mam podobny problem przy mikrofakówce Ardo z reguratorami (nie sterowana elektronicznie).
    Magnetron podczas załączania ze 3-4 s. głośniej zabuczy (bzyczy) i jakby nieco przygasło swiatło w mikrofalówce, wtedy gdy zaczyna grzać, więc jest chyba sprawny.
    Dzieje się tak już prawie od nowości. Czy może to fabrycznie jest jakiś "osłabiony magnetron", a może coś innego?
    A gdy bym tak odwinął jeden zwój pierwotny z transformatora, to może to by poprawiło jej pracę.
    Przecież zwiększyło by sie troszkę napięcie zasilające magnetronCo radzicie zrobić? Czy to dobry pomyśł?

1
  • #9 24 Maj 2005 18:58
    suchejro
    Poziom 13  

W mojej mikrofalówce odpada emalia w środku - Moulinex (na szczęście francuski). Czy może to byc niebezpieczne lub niezdrowa ?

0
  • #10 24 Maj 2005 20:35
    Jobej
    Poziom 18  

zet64 Czy ma też problemy z grzaniem, bo twoje pytanie akurat nie bardzo pasuje do tego postu :?:

Ponawiam: A gdy bym tak odwinął jeden zwój pierwotny z transformatora, to może to by poprawiło jej pracę.
    Przecież zwiększyło by się troszkę napięcie zasilające magnetronCo radzicie zrobić? Czy to dobry pomyśł :?:

1