Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zmniejszyć spalanie paliwa???

25 Mar 2011 16:23 4290 8
 • Poziom 9  
  Witam, macie może jakieś pomysły jak można zmniejszyć spalanie w moim pojeździe? Ostatnio wlałem 3 litry benzyny i przejechałem 45km to chyba trochę mało jak na tyle paliwa. Może trzeba coś wyregulować? :|
 • Pomocny post
  Poziom 17  
  Jeśli silnik jest w dobrej kondycji, to regulacja gaźnika i zapłonu powinna pomóc. W gaźniku wykręcamy dyszę powietrza (tą śrubkę, która steruje składem mieszanki, nie podniesieniem przepustnicy) o 1,5 obrotu, iglicę ustawiamy na środkowe wycięcie. Z gaźnika podczas pracy nie może wyciekać paliwo, jeśli cieknie wymieniasz pływak. Zapłon nie pamiętam, ale regulacja wymaga czujnika wkręcanego w świece i danych katalogowych. W amatorskich warunkach ustaw na połowie zakresu i przerywacz w pełnym rozwarciu na 0,4mm (szczelinomierz).
 • Pomocny post
  Poziom 11  
  Tak jak wyżej.. Ustaw tą iglicę i śrubkę od powietrza oraz sprawdź czy nie ma wycieków z gaźnika. Sprawdź również stan samej iglicy czy nie jest jakaś szlifowana czy coś.. Jeżeli masz do niej wątpliwości, to kup nową - groszowe sprawy a będziesz miał spokój ;)
  Pamiętaj, że zły stan pierścieni, tłoka oraz gładzi cylindra również przyczynia się do większego spalania.
 • Poziom 9  
  a może być to wina pływaka który pod spodem ma wgniecenie?

  Dodano po 4 [minuty]:

  a i czy ta śrubka od regulacji składu mieszanki to jest ta z tą sprężynką?
 • Poziom 30  
  Tak, zapewne jest ona pozioma.
 • Poziom 27  
  Iglica na środkowy rowek, pływak do wymiany . A co do regulacji składu mieszanki to nie każdy silnik zadowoli się ustawieniami fabrycznymi . Skład mieszanki ustaw tak, aby motor nie przerywał i był jak najsilniejszy . Nawiasem mówiąc regulujesz mu dopływ powietrza do składu mieszanki, iglicą regulujesz dawkę paliwa .
 • Pomocny post
  Poziom 33  
  Sprawdź też hamulce, czy nie trzymają. Ciśnienie w oponkach ;)
 • Poziom 27  
  Spalanie zależy także od stylu jazdy, jeżeli dusiłeś go przez 45 kilometrów ile fabryka dała to nie dziwię się że Ci te 3 litry spalił, to tylko romet .
 • Pomocny post
  Poziom 17  
  Te 3 litry prędzej wylały się z gaźnika niż ten silnik je przepalił, pogięty pływak nie ma nic do rzeczy jeśli nie tonie w komorze pływakowej, możliwe że dysze ktoś udrażniał szpilką, przez co zostały rozkalibrowane. Śruba od regulacji składu mieszanki to ta wkręcona z prawej strony gaźnika prostopadle, nie ta po skosie u dołu.