Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Urządzenie działające na zasadzie siłownika elektrycznego.

25 Mar 2011 16:32 908 4
  • Poziom 2  
    Witam.
    Poszukuję urządzenia, które umożliwiłoby wciśniecie przycisku,na niewielką odległość (w przypadku siłownika elektrycznego końcówka zamontowana do tłoka musiała by się poruszyć zaledwie 2-4 mm). Jego rozmiary nie powinny przekraczać rozmiarów 3 cm / 3 cm / 3 cm. W innym temacie jeden z użytkowników polecił mi siłownik elektryczny, lecz ten odpada z powodu zbyt dużych rozmiarów, szukałem czegoś w stylu "mikrosiłowników elektronicznych", ale niestety nic nie znalazłem.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Tylko po co? Wyłącznik można zrównoleglić jakimś przekaźnikiem, czy tranzystorem i nimi sterować. A jeśli już konieczne ma być mechanicznie, to pomyśl o jakimś mechanizmie z elektromagnesem lub mimośrodem, czy też korbowodem.
  • Poziom 2  
    gromleon napisał:
    A siłownik zamka centralnego też za duży?

Niestety, za duży.

Błażej napisał:
    Wyłącznik można zrównoleglić jakimś przekaźnikiem, czy tranzystorem i nimi sterować.

Nie rozumiem tego zdania, a dokładniej to wyrazu "zrównoleglić", czy mógłbyś to trochę jaśniej napisać ?
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    Gallis napisał:
    Błażej napisał:
    Wyłącznik można zrównoleglić jakimś przekaźnikiem, czy tranzystorem i nimi sterować.

Nie rozumiem tego zdania, a dokładniej to wyrazu "zrównoleglić", czy mógłbyś to trochę jaśniej napisać ?

Równolegle do wyłącznika którym chcesz sterować podłączasz styki przekaźnika, i tym przekaźnikiem sterujesz.