Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Urządzenie działające na zasadzie siłownika elektrycznego.

Gallis 25 Mar 2011 16:32 857 4
  • #1 25 Mar 2011 16:32
    Gallis
    Poziom 2  

Witam.
    Poszukuję urządzenia, które umożliwiłoby wciśniecie przycisku,na niewielką odległość (w przypadku siłownika elektrycznego końcówka zamontowana do tłoka musiała by się poruszyć zaledwie 2-4 mm). Jego rozmiary nie powinny przekraczać rozmiarów 3 cm / 3 cm / 3 cm. W innym temacie jeden z użytkowników polecił mi siłownik elektryczny, lecz ten odpada z powodu zbyt dużych rozmiarów, szukałem czegoś w stylu "mikrosiłowników elektronicznych", ale niestety nic nie znalazłem.

0 4
  • Relpol
  • Relpol
  • #3 25 Mar 2011 16:54
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Tylko po co? Wyłącznik można zrównoleglić jakimś przekaźnikiem, czy tranzystorem i nimi sterować. A jeśli już konieczne ma być mechanicznie, to pomyśl o jakimś mechanizmie z elektromagnesem lub mimośrodem, czy też korbowodem.

0
  • #4 26 Mar 2011 11:35
    Gallis
    Poziom 2  

gromleon napisał:
    A siłownik zamka centralnego też za duży?

Niestety, za duży.

Błażej napisał:
    Wyłącznik można zrównoleglić jakimś przekaźnikiem, czy tranzystorem i nimi sterować.

Nie rozumiem tego zdania, a dokładniej to wyrazu "zrównoleglić", czy mógłbyś to trochę jaśniej napisać ?

0
  • #5 26 Mar 2011 11:46
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe

Gallis napisał:
    Błażej napisał:
    Wyłącznik można zrównoleglić jakimś przekaźnikiem, czy tranzystorem i nimi sterować.

Nie rozumiem tego zdania, a dokładniej to wyrazu "zrównoleglić", czy mógłbyś to trochę jaśniej napisać ?

Równolegle do wyłącznika którym chcesz sterować podłączasz styki przekaźnika, i tym przekaźnikiem sterujesz.

0
  Szukaj w 5mln produktów