Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Picnic jak zczytać kody ABS

lisleon1975 25 Mar 2011 18:20 6289 11
    lisleon1975
    Level 10  
    Witam
    Posiadma Toyotę PICNIC 2,2 TD i zapalił mi się niedawno ABS szukałem sposobu zczytania błędu ale te od CARINY nie bardzo pasują złącze diagnostyczne nie ma tych pinów co podobno trzeba je zmostkować . Proszę o pomoc jest duży problem z naprawami tego samochodu ( trochę Carina trochę Avensis). W razie jakichś pytań odnośnie innych usterek służę pomocą bo conieco przetrenowałem.
    deesz
    Level 17  
    Zrób zwore na 4pinie górnego rzędu licząc od lewej z 4pinem dolnego rzędu licząc od prawej(TC-CG).Dotyczy to złącza nowego typu.W starym złączu było E1-TC.
    lisleon1975
    Level 10  
    Niestety ja nie mam złącza nowego typu a zmostkowanie E1-TC daje rezultat mrygania poduszki powietrznej ale doszedłem (chyba) trzeba dodatkowo rozpiąć zworkę na złączu WA-WB . Po tym zabiegu mryga ABS i poduszka. Tylko że pokazało mi trochę za dużo tych błędów ( dodam że ABS pracował normalnie zaparkowałem auto na 4 godz i jak odpaliłem to się zapalił ) : 11-przekaźnik elektrozaworów ; 23- elektrozawór prawego tylniego hamulca; 31- czujnik prędkości przód prawy; 32- czujnik przód lewy ; 34- czujnik tył lewy ; 41 - niskie napięcie akumulatora. Obawiam sie że będę miał duży problem z diagnozą. Dodatkowo próbowałem zresetować komp. odłączając kleme "-" na noc i ponownie spisywałem błędy i to samo.

Proszę o pomoc może ktoś ma lekarstwo albo zna warsztat w Warszawie lub okolicy który by sobie z tym uczciwie poradził.
  • Helpful post
    deesz
    Level 17  
    Zeby skasowac błędy zrób zwore E1-TC,wyjmij małą zworke,włącz zapłon i następnie naciskaj pedał hamulca ok.8 razy w ciągu 5 sekund.Czasami trzeba próbowac kilka razy.Po skasowaniu błędów kontrolka ABS będzie szybko mrugac.
    lisleon1975
    Level 10  
    Dziękuje za radę
    Coprawda zrobiłem ja opisane ale efekt mrygania po skasowaniu nie wystąpił ale teraz już pokazuje tylko błąd nr 23- elektrozawór tył prawy . Wiec pewnie "Picnic" ma inaczej niż inne Toyoty. Ważne że tylko jeden błąd. Razumiem że elektrozawory siedza w "pompie" abs i czeka mnie wymiana? Proszę o porade .
    deesz
    Level 17  
    podaj kod modelu (jest na tabl. znamionowej) i rocznik
    lisleon1975
    Level 10  
    Jeszcze nie mialem czasu sprawdzić ale dam znać jak sie wezme. Tak dla info lub znaleźienia dodatkowych informacji Toyota Picnic model "CXM 10" ma taki sam ABS jak model "SXM 10" a także "PICNIC" to w azji " IPSUM" albo w ameryce "SPORTS VAN" a jeszcze gdzieś "AVENSIS VERSO" .Może to jeszcze coś pomoże.
    lisleon1975
    Level 10  
    UDAŁO SIĘ :)

ABS działa ! Dziękuje za podpowiedzi! Schematy które dostałem nie do końca pasują ( w górnym złączu na pompie mam 4 przewody a w dolnym 6 a nie jak na sczemacie 5 i 8 ) ale rozpoczołem pomiar rezystancji na zasadzie analogicznej i okazało się że OK ( 2,4 ohm i 5,6 - troczę inne wartości ale na różnych złączch taka sama wartość więc przyjołem że poprawnie) Potem rozebrałem pokrywę pompy żeby się przyjżeć co tam bo i tak nic do stracenia, ale dzieki temu zabiegowi musiałem zdjąć zbiornik spryskiwaczy i zobaczyłem wiązkę która idzie do ABS. Okazało się że przewody są bez plastikowej otuliny i jeden ma nalot. Poprostu przerwał się w środku. Polutowałem zaizolowałem i wszystko gra.
    Wynika z tego że Toyota ma słabe przewody prądowe a przynajmniej jak coś nie jest orginalnie zabezpieczone to jest narażone na uszkodzenia - zawsze sprawdzać połączenia elektryczne zanim sie kupi nową część.

Opisałem to dokładnie ponieważ może ktoś inny będzie szukał pomocy w podobnej sprawie. Służę pomocą.
    Stiwen1
    Level 21  
    witam kolega ma tez problem ale z poduszkami wlasnie sie zapalily a nie wiem jak je mozna skasowac zlacze znajduje sie pod maska a moze koledzy pomoga jak to skasowac. Prawdopodobnie zapalila sie od slabego akumulatora a teraz brak skasowac bledy pozdrawiam.
    lisleon1975
    Level 10  
    Toyota ma złącze OBD pod kierownicą wiec błędy Pduszek można skasować kompem bez potrzeby zlącza toyoty.