Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regent R221 - ponowne wykorzystanie części/potrzebne schematy płytek

pustelnik933 25 Mar 2011 18:29 2792 6
  • #1 25 Mar 2011 18:29
    pustelnik933
    Poziom 9  

Witam, jako że będę w niedługim czasie robił wzmacniacz postanowiłem rozebrać stary wzmacniacz Regenta i zobaczyć co z niego może mi się jeszcze przydać. Potrzebuje pomocy w rozeznaniu się z częściami składowymi tego wzmacniacza. Szukałem na necie jakiś schematów ale nic specjalnego nie mogłem znaleźć.

Ad.1 Od montowałem 2 płytki z regulacją tonów(jedna niestety jest uszkodzona), jednak przydała by mi się pomoc odnośnie napięcia zasilania i rozmieszczenia wejść( na zasilanie i sygnał) oraz wyjść. Jeśli ktoś może pomóc byłbym wdzięczny za schemat albo oznaczenie co do czego.

Ad. 2 Do czego służyła ta część?

AD. 3 Czy te układy to wzmacniacze?
    Regent R221 - ponowne wykorzystanie części/potrzebne schematy płytek Regent R221 - ponowne wykorzystanie części/potrzebne schematy płytek

Pozdrawiam

0 6
  • #2 25 Mar 2011 21:38
    ffff
    Poziom 16  

Sprężyna służy do wzmacniania dzwięku sprzężenie zwrotne AD3 to wzmacniacz . Rozbierając urządzenie warto starannie wszystko opisać lub robić zdjęcia niestety więcej nie pomogę.

0
  • #3 25 Mar 2011 23:23
    roberttomasz
    Poziom 12  

ffff napisał:
    Sprężyna służy do wzmacniania dzwięku sprzężenie zwrotne AD3 to wzmacniacz . Rozbierając urządzenie warto starannie wszystko opisać lub robić zdjęcia niestety więcej nie pomogę.

...sprężyna służy do wzmocnienia dźwięku, a co to za teorie z Marsa. Sprężyna to reverb.

1
  • #4 25 Mar 2011 23:41
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe

pustelnik933 napisał:
    Witam, jako że będę w niedługim czasie robił wzmacniacz postanowiłem rozebrać stary wzmacniacz Regenta i zobaczyć co z niego może mi się jeszcze przydać. Potrzebuje pomocy w rozeznaniu się z częściami składowymi tego wzmacniacza. Szukałem na necie jakiś schematów ale nic specjalnego nie mogłem znaleźć.

Ad.1 Od montowałem 2 płytki z regulacją tonów(jedna niestety jest uszkodzona), jednak przydała by mi się pomoc odnośnie napięcia zasilania i rozmieszczenia wejść( na zasilanie i sygnał) oraz wyjść. Jeśli ktoś może pomóc byłbym wdzięczny za schemat albo oznaczenie co do czego.

Schemat masz na stronie raupenhaus.de:
    http://raupenhaus.de/down/getdown.php?download=1&dateiname=Regent_221.zip

Dodano po 1 [minuty]:

ffff napisał:
    Sprężyna służy do wzmacniania dzwięku

Młodzież czyta i uczy się, więc takich bredni nie wypisuj.

0
  • #5 26 Mar 2011 09:45
    pustelnik933
    Poziom 9  

Dzięki za schemat.

Co do tej sprężyny to nie słyszałem jeszcze o takiej rzeczy, gdzie mógłbym znaleźć informacje z tym związane?

0
  • #6 26 Mar 2011 10:14
    70135
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 26 Mar 2011 11:05
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe

pustelnik933 napisał:
    Co do tej sprężyny to nie słyszałem jeszcze o takiej rzeczy, gdzie mógłbym znaleźć informacje z tym związane?

Pogłos sprężynowy (ang. spring reverberator) – urządzenie, którego konstrukcja jest oparta na sprężynie, wprawianej w drgania przez przetwornik elektromechaniczny (...). Na drugim końcu sprężyny znajduje się przetwornik zamieniający drgania w sygnał foniczny.
    Dawniej pogłosy sprężynowy były często wykorzystywane podczas półprofesjonalnej rejestracji dźwięku ze względu na niewielkie koszty i mały rozmiar urządzenia. Są często stosowane we wzmacniaczach gitarowych. Muzycy wykorzystują czasami pogłos sprężynowy do generowania efektów specjalnych poprzez uderzanie bądź potrząsanie urządzeniem.

Za http://pl.wikipedia.org/wiki/Pogłos

0