Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

moja koncepcja alarmu do domu - prosba o weryfikacje

velbon 25 Mar 2011 18:55 3497 6
Optex
    velbon
    Level 2  
    Witam Szanownych Forowiczow,

Wlasnie jestem na etapie zabezpieczenia domu i jako, ze nie mam zadnego zaprzyjasnionego/bezstronnego speca od alarmow postanowilem skorzystac z Waszej znacznie wiekszej (z tego co wynika z postow) wiedzy na ten temat. Tym bardziej, ze informacje od sprzedawcow sa rozne.
    Nie bede zamieszczal planow domu z moja koncepcja ustawienia czujek, w skrocie powiem tylko, ze ma byc ich docelowo 12-13szt i staralem sie je rozmiescic tak, zeby zadna nie byla skierowana bezposrednio u okno, ani na kaloryfer. Te ktore maja w zasiegu dzialania kominek i piec sa dualne.

1.Koncepcja sprzetu: Integra64, czujki PIR Crow SRP-600, czujki PIR/MW Matrix, najprostrzy manipulator z wyswietlaczem Satel + drugi strefowy, radiolinia, modul GSM. - prosba o ocene/opinie

2.Koncepcja dzialania: calosc ma byc podzielona na dwie strefy (parter i pietro). Z manipulatora glownego uzbraja sie obydwie kondygnacje , a ze strefowego tylko parter (np. na noc). Radiolinia ma sluzyc do "antynapadu" (czyli zeby wlaczyc z pilota wycie sygnalizatora i wyslac powiadomienie do firmy ochroniarskiej) oraz do uzbrajania strefy-parteru (czyli ma dzialac wymiennie z manipulatorem strefowym). W przypadku uzbrojenia obydwu stref z manipulatora glownego, gdy alarm sie wlaczy (nieproszony gosc) ma zalaczyc sie sygnalizator + powiadomienie do ochrony + modul GSM dzwoni na 2 nr telefonow.

3.Docelowo chcialbym rowniez dwa czujniki zewnetrzne i tu dodatkowe pytanie: Czy jest taka mozliwosc zaprogramowania Integry64 i modulu GSM, zeby dla zalaczenia sie czujki wewnetrznej reakcja byla jak powyzej (sygnalizator+ochrona+telefon na dwa numery), a dla zewnetrznych tylko telefon na jeden nr (bez sygnalizatora i ochrony)?

Z gory dziekuje za odpowiedzi.
  • Optex
    rokycky
    Level 23  
    Lepiej daj Integra128-WRL, masz od razu modul GSM z dwukierunkową komunikacją, sterowanie przez SMS i przyszłościowo odbiornik bezprzewodowy ABAX, do tego czujniki np: Aqua Pro i Cobalt Pro, pilot zintegrowany do Abax'a bez dodatkowych radiolinii wpelni programowalny z identyfikacją uzytkownika. Wszystko zaprogramujesz pod swoje wymagania z nawiązką. Olej powiadamianie agencji swoim modułem, profesjonalne firmy instalują swoje niezależne urządzenia monitorujace.
  • Optex
    velbon
    Level 2  
    rokycky wrote:
    Lepiej daj Integra128-WRL, masz od razu modul GSM z dwukierunkową komunikacją, sterowanie przez SMS i przyszłościowo odbiornik bezprzewodowy ABAX, do tego czujniki np: Aqua Pro i Cobalt Pro, pilot zintegrowany do Abax'a bez dodatkowych radiolinii wpelni programowalny z identyfikacją uzytkownika. Wszystko zaprogramujesz pod swoje wymagania z nawiązką. Olej powiadamianie agencji swoim modułem, profesjonalne firmy instalują swoje niezależne urządzenia monitorujace.

Dzieki za pierwsza odpowiedz.
    Pierwsza koncepcja centrali to byla wlasnie 128WRL, ale odpala, bo:
    - ma 8 wejsc - I64 ma 16
    - jest drozsza - nie wiele, ale po co przeplacac, za sam ABAX, ktory i tak nie bedzie uzywany.

Odnosnie czujek, to sprawdzilem ze sa drozsze od Crow, ale prosba o argumenty przemawiajace za Satelem, bo w kilku sklepach z alarmami, ktore odwiedzilem twierdza, ze czujki absolutnie nie Satel i nie Paradox.

Odnosnie agencji. Wychodze z zalozenia, ze skutecznosc takich zabezpieczen jest wieele wieksza im mniej osob zna ja od strony technicznej (rozmieszczenie czujnikow i lokalizacja centrali), dlatego agencja napewno nie bedzie nic instalowac.
    bhtom
    Level 38  
    Witam,

velbon wrote:

Odnosnie agencji. Wychodze z zalozenia, ze skutecznosc takich zabezpieczen jest wieele wieksza im mniej osob zna ja od strony technicznej (rozmieszczenie czujnikow i lokalizacja centrali), dlatego agencja napewno nie bedzie nic instalowac.

Odnośnie Agencji, to chyba Oni w tym przypadku stawiają warunki aby monitorować nie "swój" system.
    Co do Integra128-WRL, to przecież można ją rozbudować i te 8 wejść nie powinno jej dyskwalifikować.

Pozdrawiam.
    monter79
    Level 18  
    Witam , donośnie wypowiedzi kolegów, dla twoich potrzeb w żadnym wypadku nie montuj integryWRL. Integra 64 ma 4 wyjścia wysoko-prądowe i większą wydajność. Mała centrala+moduł rozbudowy to praktycznie cena większej centrali.

Czujniki odradzam dualne satela, miałem z nimi tylko problemy. proponuję DSC lub Aritech, matrixa nie montowałem, więc nie mam zdania
    radiolinia proponuje ELMES DWB100H (satel też nie)

Czujniki PIR np Satel Aqua Luna. Mają funkcję oświetlenia awaryjnego. Ustawiasz w centrali włączenia czujników np na 2 min po zaniku napięcia(zdążysz znaleźć latarkę itp). Ponadto przy czujniku wejściowym ustawiasz jeszcze załączanie na czas na wejście i na wyjście
    Możesz ustawić dłuższy czas świecenia, ale do tego potrzebny osobny zasilacz buforowy z akumulatorem.

Sygnalizator zewn kup taki aby miał możliwość sterowania masą, AS 510, albo coś z satela czy DSC. Wszystkie wyjścia wysokoprądowe ustawisz jako zasilanie,co pozwoli Tobie rozgraniczyć czujniki, moduł GSM, Sygnalizator itp. Sterowania masz z nisko-prądowych wyjść.

Moduły GSM- dla Twoich potrzeb praktycznie każdy będzie dobry. masz do wyboru np Kompakt5
    Ropam GSM lub satel

Odnośnie opcji zewnętrznej, integra ma takie możliwości programowania, ze możesz ustawić jak tylko wymyślisz
    PRO-TECH Emil Miron
    Level 14  
    Co do czujek proponuje Aritech ev100 ( nie do zdarcia,przez x lat jeździłem do banków i nigdy nie miałem z nimi problemów ) Wygląd średni ale jakość naprawdę dobra.Jak będziesz zakładał to popytaj o jakiś rabacik na te czujki (są w promocji więc powinni sprzedać taniej) Jeśli chodzi o centralkę nie będę dublował wypowiedzi montera79
    humek
    Level 32  
    Urządzenia (czujniki) różne i opinie różne jednak chciałbym się wypowiedzieć na temat czujników Satela.Montowałem dużo takowych i dualnych też i nie zgodzę się ze czujniki dualne Satela rodzą problemy,mi jakoś może się "udawało" ale nigdy nie miałem problemów ani z Cobaltem ani z Silverem które od 2 lat pracują w" niedokończonym -zamkniętym ,bez ogrzewania budynku -21 szt i mimo ostrych zim nie było żadnego z nich alarmu. Przećwiczyłem tez wielokrotnie (ok45szt) Ivory tez bez problemów.Wiadomo czasem tak bywa ze instalator zakupi "nowy" dla niego produkt i ma problem więc opiniuje go jako zły -niskiej jakości. Co do Satelowskich Cobalt,Silver,Aqaa iGraphit nie mam zastrzeżeń natomiast Amber zdecydowanie trzeba mu ustawić mniejszą czułość (przepiąć jumper ) w tej wysokiej potrafi dawać fałszywe alarmy.