Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung ml 1640 Mam problem z oprogramowaniem i wyzerowaniem przebiegu.

25 Mar 2011 20:23 11370 34
 • Poziom 9  
  Witam,
  Dziś dałem zadanie drukarce wydrukowania pewnego artykułu, który zajmuje 3 strony wydrukowała 1 i zaświeciła się czerwona dioda, a smart panel pokazał że nie ma tonera i muszę wymienić. Przed tym zajściem migały dwie diody podczas każdego drukowania zielona na górze i czerwona niżej zawiadomiła że jest niski stan tonera chociaż go niedawno kupiłem na allegro (zamiennik) i ostatnią stronę wydrukował bardzo dobrze. Przebieg to 2104 strony. Próbowałem go wyzerować dzięki zaprogramowaniu drukarki od nowa. Także usunąłem sterowniki drukarki z komputera i teraz mam problem z ich instalacją, kiedy instaluje drukarkę poprzez oryginalną płytę wyskakuje błąd i pisze że nie można go zainstalować. Licznik się nie wyzerował nadal nie mogę drukować. Kiedy drukarka jest włączona świeci się czerwona dioda. Zastanawiam się nad zakupem nowego tonera, chociaż ten jeszcze ma proszek i co będzie chociaż kupie inny zamiennik czy będę mógł drukować? czy oprogramowanie się zainstaluje?? bo mam duży kłopot!

  Proszę pomóżcie!
 • Poziom 20  
  Opisz szczegółowo czy zainstalowałeś fixa - to jest bardzo istotne. Sterowniki z komputera usunąłeś niepotrzebnie, jeśli nie masz wgranego alternatywnego firmware, zamiennik pomoże ale jest warunek, że będzie z nowym chipem.
  Jeśli chodzi o sterowniki to musisz konkretnie opisać swoje problemy z instalacją sterowników, stwierdzenie "wyskakuje błąd" to za mało, nie ma tutaj wróżki, która zgadnie jaki błąd.
 • Poziom 9  
  Na początku nie odinstalowałem sterowników drukarki tylko ściągnąłem plik ,,Najnowszy reset for samsung ml 1640" i przeciągnąłem plik FIX_ML1640_V1010093.fls na usbprns2. Włączyło się okienko cos tam przeleciało i zgasło, a na drukarce zapaliła się pomarańczowa dioda i wtedy ją wyłączyłem (drukarka umarła). Kiedy nacisnąłem włącznik zapaliły się 2 diody i zgasła i nic. Wyczytałem na forum że trzeba przytrzymać przycisk i zrobić reset, więc tak zrobiłem przeniosłem plik ML1640_V1010093.fls na usbprns2 drukarka się zresetowała i zaczęła się świecić czerwona dioda na górze i tak jest do teraz. Te czynności powtarzałem kilkanaście razy i nic. za którymś razem pomyślałem że odinstaluje smart panel i sterowniki i tak zrobiłem. Teraz mam problem z instalacją i nie wiem co jest grane. Podczas instalacji wyskakuje błąd, czego to może być wina? oprogramowanie nie chce się zainstalować może to wina tego resetu i tego pliku co wgrałem??? Aktualnie w drukarce jest toner zamienny z allegro za 50zł i jest on jakieś 6 miesięcy, a ostatni druk był bardzo dobrej jakości.

  Proces instalacji oprogramowania:
  1. http://www.fotoszok.pl/upload/84ba2777.png - klikam OK (jak nie widac na zdjęciu to na tym komunikacie pisze ,, The arguments are invalid" )
  2. http://www.fotoszok.pl/upload/c34d5819.png
  3. http://www.fotoszok.pl/upload/aec8e7ba.png (jak nie widac to tam pisze: na górze na niebiesko ,,You may be a victim of software counter feiting" niżej na czarno: ,, To use all Microsoft Windows featurs, such at all updates from Windows update get the lastest updates; and receive products sypport of Microsoft Windows must be validated as genuine" i na samym dole na czarno ,,Go online and resolve now. klikam zamknij)
  4. http://www.fotoszok.pl/upload/79644ced.png

  Tak jak widać proces nie przebiegł pomyślnie smart panel nie działa po tej instalacji. A drugi problem to wyzerowanie licznika drukarki.


  CO o tym myślicie? co może być przyczyna?
 • Poziom 20  
  Wygląda jak Windows "legalny inaczej" , raczej nie chodzi o fałszowanie oprogramowania drukarki :)
 • Poziom 20  
  Czy po instalacji tych sterowników nie masz przypadkiem urządzenia dostępnego w drukarkach?
 • Poziom 20  
  Usuń drukarkę poprzez Usuń urządzenie z menu kontekstowego, potem odinstaluj sterownik poprzez panel sterowania, następnie spróbuj zainstalować jeszcze raz.
 • Poziom 9  
  Kliknąłem na remove device, a następnie przeszedłem do odinstalowania programu smart panel. To wystarczy do przygotowania komputera do instalacji? ponieważ już to robiłem dziś i instalacja przebiegała jak napisałem. Mam spróbować zainstalować oprogramowanie? (jak włączę drukarkę to sama się instaluje i dodaje do drukarek i muszę ją znów usuwać)
 • Poziom 20  
  Naturalnie, jak będziesz już miał poprawnie zainstalowaną drukarkę, pomyślimy dlaczego się nie odblokowuje.
 • Poziom 9  
  Instalacja zakończyła się powodzeniem UDAŁO SIĘ :)

  Teraz pozostaje uciążliwy problem zerowania licznika. Jak to zrobić?? próbowałem kilkanaście razy i nic. Gdzie popełniłem błąd?
 • Poziom 20  
  Przytrzymaj przycisk na drukarce aż zacznie mrugać dioda, wyjdzie Ci strona testowa, sprawdź wersję firmware'u drukarki , powinno być coś w stylu 01.00.083 , powiedz mi jeszcze jaką wersję fixa próbowałeś wgrać.
 • Poziom 9  
  Nie da rady nic wydrukować nawet strony testowej. Świeci czerowna dioda na górze. Aktualnie jest wgrany ML1640_V1010093.fls . Jak wgram FIX_ML1640_V1010093.fls to też świeci się czerwona dioda ale na dole i da się wydrukować stronę testową. Wgrać tego fix'a?
 • Poziom 20  
  To może załóż bezpiecznik lub chociażby bolec w miejsce bezpiecznika. Powinno pomóc.
 • Poziom 20  
  Zrobiłeś fotki tonera z obydwu boków a bezpiecznik/bolec jest zupełnie gdzie indziej ;) Weź toner do ręki tak jak wkładasz go do drukarki, na górze tonera jest komora nadmiarowa przykręcona dwoma śrubkami, bezpiecznik/bolec powinien być dokładnie z lewej strony tonera.
 • Poziom 20  
  Ostatnie zdjęcie, zaraz przy śrubce widać uchwyt do bezpiecznika. Włóż tam jakiś bezpiecznik szklany albo metalowy bolec.
 • Poziom 9  
  Odkręciłem tą śrubę, a ten uchwyt ani drgną tylko górna obudowa się podniosła i toner zaczął się sypać. Nadal nie wiem gdzie on jest :( (może Ci się to durne wydawać ale tak jest jak się nie wie jak co wygląda). Jutro opisze.
 • Poziom 20  
  Śrubkę zostaw w spokoju, to jest komora nadmiarowa więc jak odkręcisz to sobie pozasypujesz. Bezpiecznik ma być w miejscu oznaczonym strzałką, łapki go mają trzymać.

  Samsung ml 1640 Mam problem z oprogramowaniem i wyzerowaniem przebiegu.
 • Poziom 9  
  https://obrazki.elektroda.pl/1214449700_1301130012.jpg
  https://obrazki.elektroda.pl/1372374200_1301130013.jpg
  https://obrazki.elektroda.pl/9632490300_1301130063.jpg
  https://obrazki.elektroda.pl/6383375500_1301130064.jpg

  Nie widzę miejsca na bezpiecznik czy bolec. Bardzo proszę o wskazanie miejsca gdzie mam go wsadzić. Zaznaczyłeś strzałką te łapki, a pod nimi jest coś co się kręci. Jak to ma wyglądać? Gdzie mogę kupić bezpiecznik, albo z kąt wziąć bolec.

  Gdy wsadzałem startowy toner to przebieg był ten sam...
 • Poziom 20  
  Bezpiecznik taki jak masz np. w listwach przeciwprzepięciowych, włóż cokolwiek, 1A czy 2A albo bolec identycznych rozmiarów - bezpiecznik kupisz w sklepie elektrycznym, jak masz jakiś spalony bezpiecznik szklany, dolutuj przewód do obydwu końców. Poniżej masz zdjęcie gdzie ten bezpiecznik siedzi :)

  Samsung ml 1640 Mam problem z oprogramowaniem i wyzerowaniem przebiegu.
 • Poziom 9  
  W oryginalnym tonerze startowym jest wsadzony identyczny bolec jaki ty dałeś na zdjęciu. Czy po wyjęciu go z oryginalnego tonera i wsadzeniu do zamiennika wyzeruje się licznik? Co ma zrobić ten bezpiecznik lub bolec? A może kupić proszek i dosypywać do oryginalnego tonera? tylko na czym ten reset polega?
 • Poziom 20  
  Przełóż ten bolec i sprawdź - jeśli drukarka jest prawidłowo odblokowana, powinna działać na każdym tonerze bez chipa, możesz wtedy dosypywać proszku do woli.
 • Poziom 9  
  Zrobię tak, tylko najpierw muszę wiedzieć czy przełożyć bolec do zamiennika i wsadzić od razu do drukarki, a później wgrać FIX_ML1640_V1010093.fls i zrobić reset czy na odwrót, gdyż na ML1640_V1010093.fls pojawia się komunikat, ze toner nie został zainstalowany...
 • Poziom 20  
  Po prostu przełóż bolec i włóż do drukarki, toner ma być bez chipa.
 • Poziom 9  
  Teraz także świeci się czerwona dioda ale na dole.

  Dało radę wydrukować stronę testową:

  https://obrazki.elektroda.pl/8530280600_1301132973.jpg (te kropki na kartce są przez to, że wsadziłem posypaną kartkę proszkiem do drukarki...)

  Licznik nie został wyzerowany... Co robić?
 • Poziom 20  
  Jeśli miałeś wgrany ML1640_V1010093.fls to oryginalny soft, teraz wgraj fixa, po restarcie drukarki powinno być ok.
 • Poziom 9  
  Udało się :)

  Oto wydruk strony testowej:

  https://obrazki.elektroda.pl/6506256400_1301133507.jpg

  Mam jeszcze pytanie... Aktualny toner to zamiennik z allegro jest złej jakości, wygląda jakby był używany kilka lat... Oryginalny toner jest w bardzo dobrym stanie, ale jest pusty czy jak kupię do niego proszek i dosypię to będzie wszystko dobrze chodziło?? czy mam przełożyć do niego bolec???

  Aktualne wydruki na tym tonerze wyglądają następująco:

  - sam tekst jest bardzo dobrej jakości
  - na obrazkach znajdują się pionowe linie

  Czy jak zacznę używac oryginalnego tonera startowego z proszkiem z allegro nie będzie tych pionowych liń?

  Jaki proszek z Allegro polecasz?
 • Poziom 20  
  Pionowe linie na wydruku to wytarta listwa wałka, niestety nie można jej kupić. Uzupełnij startówkę, bolec oczywiście przełóż. Proszek zakup jakikolwiek pasujący chociażby do 1610/2010 - ML1640 używa tego samego proszku.