Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Programator 770, 770z Polar PS 663P bio i PS 663 S bio

Polar09 25 Mar 2011 20:31 6286 11
  • #1 25 Mar 2011 20:31
    Polar09
    Poziom 14  

Witam. Mam problem. Za niedługo idę naprawić ciotce pralkę polar ps663 p bio.
    Nie wiem jakie są objawy. Odkąd pamiętam zawsze kręciła bębnem w jedną stronę i nie przeskakiwała sama do następnego programu. Czyli wina programatora. Teraz musiało się coś posypać w ogóle, bo ciotka w niej już nie pierze. Może kondensator? Nie wiem. Nie mówiła mi nic.
    Ale jedno jest pewne, że muszę wymienić najpierw programator.
    A sprawa jest taka że ciotka dysponuje starą pralką polar PS 663 s bio. Stoi w piwnicy popsuta gdzieś od 1995 r. I ciotka kiedyś mówiła że jest dobry programator w tamtej pralce. Fajnie, tylko że w tej ps663sbio jest programator 770,
    a w modelu który stoi w domu 770z. I co teraz? Dodam że w tamtej Ps663sbio z piwnicy ma tylko jedną lampkę a nie dwie.
    Czy da się normalnie przełożyć kabelki w takich samym układzie z programatora do programatora?
    Proszę o odpowiedź.
    Dziękuje

1 11
  • #2 25 Mar 2011 20:44
    armada
    Poziom 22  

Witam
    Jeżeli pralka tylko kręci prawo lewo,a a nie przeskakuje dalej to może być wina termostatu (przekaźnik blokady) a programator może masz dobry.

0
  • #3 25 Mar 2011 20:49
    Polar09
    Poziom 14  

nie.
    Ta pralka wymaga wymiany programatora od wieków. Termostat jest w 100% dobry.
    Nie piszcie mi żadnych porad innych niż proszę.
    Pytam się czy: cyt. " Czy da się normalnie przełożyć kabelki w takich samym ukladzie z programatora do programatora ?
    Proszę o odpowiedź.
    Dziękuje

0
  • #4 25 Mar 2011 20:54
    skryn
    Admin grupy AGD

Polar09 napisał:
    Odkąd pamiętam zawsze kręciła bębnem w jedną stronę i nie przeskakiwała sama do następnego programu. Czyli wina programatora.

Czyli konkretnie silniczek.

Polar09 napisał:
    Nie piszcie mi żadnych porad innych niż proszę.
    Pytam się czy: cyt. " Czy da się normalnie przełożyć kabelki w takich samym ukladzie z programatora do programatora ?

Więc po co wymieniać programator i kombinować jak koń pod górę?
    Owszem, da się założyć 770 zamiast 770Z. Schematy są dostępne na Elektrodzie (obie wersje).

0
  • #5 25 Mar 2011 22:20
    Polar09
    Poziom 14  

nie nie to nie silniczek. bo 7 lat temu działały wszystkie programy o 8 do "S" i sama przeskakiwała i kręciła w dwie strony.
    Pozniej sie popsuło całkiem. I to nie jest napewno silniczek bo juz byl kiedys podmieniany.

Dodano po 35 [sekundy]:

a na programach od 1 do 7 stała wmurowana

0
  • #6 26 Mar 2011 00:00
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

Polar09 napisał:
    nie nie to nie silniczek. bo 7 lat temu działały wszystkie programy o 8 do "S" i sama przeskakiwała i kręciła w dwie strony.
    Pozniej sie popsuło całkiem. I to nie jest napewno silniczek bo juz byl kiedys podmieniany.

Dodano po 35 [sekundy]:

a na programach od 1 do 7 stała wmurowana
    Silniczek programatora może popsuć się w każdym momencie.Nawet jak by był wczoraj wymieniany.Co Ci szkodzi zamienić silniczek z tego drugiego programatora jeszcze przed zabawą w podmianę?

0
  • #7 26 Mar 2011 00:17
    zhudomel
    Specjalista AGD

A - pralka w domu
    B - pralka w piwnicy
    Chcąc zamontować programator z pralki B do A musisz go podłączyć tak jak poprzedni programator w pralce A, czyli jak pisałeś kabelki z jednego do drugiego. Są to modele pralek różniące się instalacją elektryczną, ale mające takie same programatory (różnica jest tylko mechaniczna w napędzie programatora - elektrycznie to samo).

0
  • #8 26 Mar 2011 00:49
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

W razie ewentualnej zamiany radzę zrobić dobre zdjęcia i przekładać kabelki rozważnie ponieważ ewentualne pomyłki mogą się srogo zemścić , chyba że masz schemat naklejony na pokrywie górnej.

0
  • #9 18 Lip 2015 13:02
    Theofilos
    Poziom 12  

Witam

Moje pytanie jest pokrewne, więc pozwolę sobie dołączyć je do tematu.
    Objawy:
    1) w pralce Polar PS 663 P BIO programator w większości przypadków nie przechodzi na następny numer programu i trzeba go ręcznie przesuwać,
    2) woda nie nagrzewa się jak dawniej - szyba jest chłodna, tak jakby grzałka nie działała dobrze.

Z tego co przeczytałem wyżej, to może to być wina silniczka.
    Jakie jest prawdopodobieństwo, że w podanych objawach winny jest silniczek?
    Jak już wymontuję silniczek, to jak sprawdzić przed zakupem, że on jest uszkodzony?

0
  • #10 19 Lip 2015 14:38
    zhudomel
    Specjalista AGD

Jeśli nie zagrzeje wody, to program się zatrzyma. Sprawdź grzałkę.

0
  • #11 19 Lip 2015 21:53
    skryn
    Admin grupy AGD

zhudomel napisał:
    Sprawdź grzałkę.

Grzałka w peesie się nie pali. Palą się przewody do niej dochodzące.

0
  • #12 30 Lip 2015 15:32
    Theofilos
    Poziom 12  

Grzałka 2000W - jak odłączyłem przewody i podłączyłem miernik, to obwód był zamknięty, więc grzałka raczej dobra, bo nie ma przerwy, a gdyby było zwarcie, to bezpieczniki by wywaliło.

Może winny jest termostat gdy nie grzeje wody, albo grzeje ją w niektórych przypadkach baaaaardzo słabo - prawie w ogóle.
    Mam TW-1 T100°C 50/30°C TRMET.
    Przy odłączonych przewodach podłączając miernik do dwóch styków - jest przejście.

Oraz drugi TW-2 T100°C 82/60°C 29/19°C TRMET.
    Przy odłączonych przewodach podłączając miernik to styków - jest przejście między wszystkimi.

Co zatem może być przyczyną, że woda się nie grzeje?

1