Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitoring w aucie - Car BlackBox

K3 26 Mar 2011 02:58 6975 4
  • #1 26 Mar 2011 02:58
    K3
    Poziom 21  

Witam.

Od pewnego czasu szukam urządzenia, które by dokumentowało drogę w aucie. Czyli najlepiej nagrywanie ciągłe, z jak najmniejszymi przerwami pomiędzy plikami, z łatwym oznaczeniem pliku w celu zabezpieczenia przed nadpisaniem. Fajnie byłoby, gdyby dodatkowo był GPS z nałożeniem prędkości na pliku.

Do tej pory przetestowałem dwa rozwiązania, i niestety nie spełniają moich założeń.

Pierwsze to chińska kamerka:
    Niestety, brak jej możliwości zabezpieczenia pliku przed nadpisaniem, do tego jakość jest mocno "średnia". O ile w ciągu dnia jest wszystko OK, to już wieczorem zostaje prawie sam szum na nagraniu.

Link

Kolejne rozwiązanie to telefon z systemem Android i odpowiednia aplikacja. Ja użyłem DailyRoads Voyager. O ile samo nagranie ma satysfakcjonującą jakość, to już sposób archiwizacji nagrań jest mocno denerwujący. I jeśli między "zdarzeniem" a naciśnięciem polecenia "archiwizacji" pliku nastąpi przeskok pliku, to mimo ustawionego przewracania trzech ostatnich plików zabezpieczony jest tylko ten ostatni. Jeśli w międzyczasie nastąpił przeskok plików, to mamy tylko ten aktualny plik, z nagraniem po przeskoku, bez wcześniejszych.
    Mimo, że aplikacja wspiera GPS, to nie za bardzo chce pokazywać prędkość, nie mówiąc już o zamieszczeniu prędkości na nagraniu.
    Dzień:

Link

Noc:

Link

Na dodatek trzeba za każdym razem pamiętać o włożeniu telefonu do uchwytu, podpięciu zapalniczki i odpaleniu aplikacji. Dość irytujące. Wiec mimo wszystko wolę osobne urządzenie.

Myślałem też nad kamerką GoPro HD:
    Ale tu podobnie jak przy telefonie, trzeba odpalać ją ręcznie, nie ma nagrywania ciągłego, więc po zapchaniu karty trzeba całość skasować lub wsadzić inna kartę.

Na powyższych przykładach pokazałem, czego oczekuję od takiej kamerki. Głównie to bezobjawowość, czyli automatyczny start w momencie startu silnika, łatwa archiwizacja aktualnego pliku najlepiej razem z poprzedzającym. Chętnie wspomniany GPS, wraz z naniesieniem danych na nagranie. Znacie coś, co spełnia te wymagania?

:arrow: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html
    Proszę poprawić!
    [_P_]

Obrazki poprawiono. Czy filmiki też, jeśli leżą na moim koncie na YT, i nie sądzę, aby były usunięte?

• #2 26 Mar 2011 06:51
    Kuniarz
    Poziom 36  

Gdzieś kiedyś w newsach słyszałem o projekcie "samochodowej czarnej skrzynki" urządzenie stale zapisuje dane o prędkości pojazdu + inne parametry + obraz z kamer (przód i tył). Przy czym to urządzenie ma trochę inne zastosowanie, więc zapisany obraz to bodajże ostatnie 30 sekund.

• #3 27 Mar 2011 01:29
    K3
    Poziom 21  

Kuniarz napisał:
    Gdzieś kiedyś w newsach słyszałem o projekcie "samochodowej czarnej skrzynki" urządzenie stale zapisuje dane o prędkości pojazdu + inne parametry + obraz z kamer (przód i tył). Przy czym to urządzenie ma trochę inne zastosowanie, więc zapisany obraz to bodajże ostatnie 30 sekund.

Mi raczej zależałoby na dłuższych nagraniach, razem z możliwością zabezpieczenia przed nadpisaniem. Jak na razie to sprawdziłem inna aplikację na Androida: AutoGuard i się sprawdza, ale mimo wszystko wolałbym osobne urządzenie...

• #4 27 Mar 2011 09:07
    Pawel2420
    Poziom 30  

K3 napisał:
    Mi raczej zależałoby na dłuższych nagraniach

Jest coś takiego: http://elsat.com.pl/k317_1_pl.html
    Zapis jest niestety poklatkowy. Pozwala to jednak na archiwizację przez wiele godzin.
    Ta firma ma w swojej ofercie również kamery GSM pozwalające na transmisję obrazu on-line z samochodu (http://sk4.telekamera.pl/hardware.html). Rejestracja odbywa się na serwerze. Więc ograniczeń na długość w praktyce nie ma. Na stronie http://telekamery.net/ jest czasem dostępny obraz z takiej kamery w samochodzie. Działa zwykle rano w godz. 7:30-8:00

• #5 07 Mar 2012 14:45
    hassta
    Poziom 2  

Hej wam, tez szukalem sposobu na zabezpieczenie sie przed "piratami drogowymi". Wszystko dlatego, ze mialem nieprzyjemne zdarzenie gdzie sprawca uciekl, a ja zostalem z uszkodzonym samochodem. Ale do sedna...

Zaczelem wlasnie testowac swoj telefon Sony Xperia Arc zamontowalem go za pomoca zwyklego uchwytu do telefonu. Sprawdza sie bardzo dobrze w dzien (dzis bedzie test w nocy). Wysoka rozdzielczosc auto focus i plynnosc. Dzieki temu mozna z latwoscia odczytac tablice rejestracyjne i nie ma ograniczen co do dlugosci filmu. Zeby nie byc goloslownym wrzuce jutro kilka filmow nagranych w nocy i w dzien wraz z moja opinia.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME