Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Delphi] czytanie linii z pliku .txt i zapis do nowego pliku .txt po edycji

26 Mar 2011 04:19 4404 9
  • Level 15  
    Witka. Moim celem jest czytanie linii pliku (nazwijmy go ''przed.txt'') i zapisanie ich w nowym pliku tekstowym (''po.txt'') po dodaniu kilku wyrazów. Czyli:

przed.txt (treść pliku):
    412ca137hdsa
    1d290adsdads
    3d0jda0s9jdaq

I chcę by po naciśnięciu buttona generowało taki plik:

po.txt (treść pliku):
    Wartość 1:
    412ca137hdsa
    Wartość 2:
    1d290adsdads
    Wartość 3:
    3d0jda0s9jdaq

Nie potrafię tego ogarnąć.

Proszę o pomoc.
  • Level 25  
    Witam.

Z czym masz problem? Z odczytaniem pliku, czy dodaniem nowych linii?

A może z programowaniem ogólnie?

Mamy to napisać za Ciebie?

Pokaż co zrobiłeś do tej pory?

Ten problem da się rozwiązać, nawet dzięki darmowym kursom, gdzie są opisane potrzebne do tej czynności instrukcje!!!

Pozdrawiam!
  • Level 15  
    xE5150 wrote:
    Witam.

Z czym masz problem? Z odczytaniem pliku, czy dodaniem nowych linii?

A może z programowaniem ogólnie?

Mamy to napisać za Ciebie?

Pokaż co zrobiłeś do tej pory?

Ten problem da się rozwiązać, nawet dzięki darmowym kursom, gdzie są opisane potrzebne do tej czynności instrukcje!!!

Pozdrawiam!

Jako że nie jestem typem człowieka który lubi się uczyć teorii to mam wielkie braki, bo uczę się na próbach i błędach, robiąc nowe programy (nie przeczytałem żadnego kursu). Z zapisaniem pliku używałem funkcji AssignFile ale nie umiałem w to wpleść czytania linii z innego .txt.

Quote:
    Zobacz obiekt TStringList i funkcje LoadFromFile/SaveToFile oraz Insert.

Dobra, posiedzę dziś nad tym :) dzięki

Dodano po 2 [godziny] 7 [minuty]:

Jak załadować tylko jedną linijkę, np. drugą, zamiast całego pliku tekstowego?

Dodano po 33 [minuty]:

Dobra, zrobiłem to wszystko używając Memo.
  • Level 25  
    Witam.

Lepiej zrób tak jak radzi kolega Dżyszla: TStringList. Kod dużo się nie zmieni, a będzie działać szybciej i wyglądać bardziej profesjonalnie.

Pozdrawiam!
  • Level 15  
    Quote:
    Witam.

Lepiej zrób tak jak radzi kolega Dżyszla: TStringList. Kod dużo się nie zmieni, a będzie działać szybciej i wyglądać bardziej profesjonalnie.

Pozdrawiam!

Bym umiał to bym zrobił, jednak jestem na podstawowym poziomie i ze wszystkim się męczę po 15 godzin dziennie.

Dobra, wykminiłem coś takiego. Pobiera mi adresy email które są w notatniku (w osobnych liniach) i wstawia do memo2. Liczy ile jest maili. Dalej pobiera "source" czyli szkielet tekstu w który ma wstawić maile. Memo3 to treść która może być większa niż 1 liniowa.

Tyle że to działa na pierwszy mail, jak widać w "Memo2.Lines[0]". Jak można zrobić do tego pętlę by generowało IloscMaili takich kodów w jednym pliku tekstowym?

Code: delphi
    Log in, to see the code

Proszę pamiętać o używaniu znaczników syntax. Opcja Listing kodu. - arnoldziq
  • Level 15  
    Chciałbym by co jedną pętlę wartości w kwadratowych nawiasach się zwiększały.

Code: delphi
    Log in, to see the code

W Memo1.Lines[2], chciałbym żeby w pierwszej pętli było [2], w drugiej [22], w trzeciej [32], etc, po prostu żeby zwiększały się o 10.

W Memo2.Lines[0] chciałbym żeby zwiększały się o 1. czyli [0], druga pętla [1], trzecia [2] etc, ponieważ w Memo2 mam emaile i:

pierwsza linia [0] to pierwszy mail
    druga linia [1] to drugi mail

także program ma robić tą samą czynność (wstawiać email w danym miejscu w kodzie) do różnych maili, w jednym i tym samym Memo.
  • Level 15  
    Mistrz :D:D

Dodano po 53 [minuty]:

Dobra, zmodyfikowałem, ale działa rzeczywiście wolno. Na wykonanie jednej pętli potrzeba około sekundy :/

Dodano po 26 [minuty]:

Jeszcze bardziej zmodyfikowałem :P 6 pętli = 1,5 sekundy.

Ok, uznaję że rozwiązano. Dzięki :)