Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nawigacja Ford MFD

31 Paź 2004 18:38 2646 4
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich,
    jest to mój pierwszy raz na forum w związku z czym proszę o wyrozumiałość.
    Mam kilka pytań jeśli chodzi o podłączenie nawigacji Ford MFD.
    Posiadam w instalacji samochodu wtyk Can-Bus czyli pasujący do gniazda w navi.
    Czy mogę to podłączyć do nawigacji i czy zapewni to wymagane sygnały tzn. ABS, cofanie itp. do poprawnego działania nawigacji ????
  • Poziom 20  
    Podłacz i zobacz nic sie nie stanie.Nie wiem czy zapewni ci to te sygnały o których piszesz ale spróbuj.Co do sygnału prędkości to napewno znajdziesz go w kostce z instalacji radiowej.

P.s.Napisz jaki to samochód
  • Poziom 10  
    Samochód to Ford Focus C-Max.
  • Poziom 20  
    Podłącz tak jak napisałem wyżej CAN i zobacz czy nawigacja działa prawidłowo,a jak nie to podłacz tylko sygnał predkości po GALE i to wystarczy Ci juz do poprawnego działania nawigacji + oczywiście antena.
  • Poziom 10  
    Muszę poczekać aż przyjdzie zamówiona przejściówka do instalacji radiowej z Ford na ISO i wtedy będę mógł to sprawdzić. Na razie próbuję zasięgnąć wiedzy teoretycznej aby później nie mieć żadnych problemów. Wydaje mi się , że wszystko powinno działać dlatego, że Focus C-Max jest seryjnie przygotowany do nawigacji.
    Na razie bardzo dziękuję , jednak o skuteczności twojej porady będę mógł poinformować za kilka dni. POZDRAWIAM!!!