Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konflikt centralny zamek a alarm silicon

26 Mar 2011 12:10 4534 8
 • Poziom 9  
  Witam, przeczytałem wiele wątków na portalu na temat alarmu silicon , ale żaden nie dał mi jednoznacznej odpowiedzi, być może coś przeoczyłem.
  Samochód Ford Galaxy z alarmem Silicon na obudowie jest napisane Classic, pilot z antenką , czerwona dioda, trzy przyciski , lewy czerwony - rozbrajanie , w środku czarny - nic się nie dzieje jak wcisnę, i dalej czerwony - uzbrajanie. Do tej pory działał tylko jeden pilot, a po wymontowaniu klamki od strony kierowcy , wyczyszczeniu i ponownym zamontowaniu, pilot nie uzbraja alarmu- jest reakcja w postaci mignięcia diody, migaczy i sygnału, ale nie zamyka centralnego zamka. Natomiast jak przekręcę kluczyk w zamku od strony kierowcy, zamyka tylko drzwi kierowcy i wlew paliwa. Nie wiem co jest tego przyczyną , do tej pory alarm działał bez zarzutu , zamykał wszystkie drzwi , nie mogłem tylko przekręcić zamków , dlatego je rozmontowałem i przeczyściłem, i chyba sobie narobiłem bigosu.
  Moje pytanie co z tym fantem zrobić, rozważam zakup nowego alarmu , ale do czasu wymiany muszę coś zrobić. Proszę o poradę co z tym zrobić.
  Konflikt centralny zamek a alarm silicon Konflikt centralny zamek a alarm silicon
 • Poziom 40  
  Aby wymienić alarm to zrób najpierw centralny gdyż skoro nie działa poprawnie z klucza to i nie będzie działał z pilota.
 • Poziom 9  
  No tak , ale przed rozebraniem klamki działał centralny we wszystkich drzwiach.
 • Poziom 40  
  Znaczy to że źle złozyłeś coś.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  skoro działało PRZED twoją interwencją, a PO nie działa, to znaczy, że nie kto inny, ale ty zrobiłeś coś źle. Rozbierz kasetę jeszcze raz i sprawdź.
 • Poziom 9  
  Problem w tym że ja nie rozebrałem kasety , tylko wyjąłem klamkę, i bębenek od zamka, i wyczyściłem i złożyłem. Nie rozbierałem mechanizmu centralnego zamka.
  Poza tym zauważyłem jeszcze że jak włożę kluczyk w zamek i przekręcę w lewo to się otwierają przednie szyby.
 • Poziom 33  
  Sprawdź bezpieczniki.Coż spe...doliłeś.Zobacz czy dochodzi napięcie do modułu zamka.Jest pod siedzeniem kierowcy.

 • Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
  Sprawdź dokładnie styki wewnątrz siłownika zamka. Szczególnie wyłączniki krańcowe tzn. sprężynki znajdujące się wewnatrz krańcówek.
  Warto też "przedzwonić" wszystkie kable w "przelotkach" drzwi i wtyczce "zamka".
 • Poziom 9  
  Witam, więc tak.
  Alarm działa , przyczyną awarii był wł/wył w drzwiach pasażera. Został wymieniony i po sprawie. Alarm widział otwarte drzwi mimo że były zamknięte , centralny powrócił do normy, wszystko działa poprawnie.
  Co do centralnego zamka,to dowiedziałem się że jeżeli zamyka i otwiera tylko drzwi kierowcy i wlew paliwa to działa w trybie awaryjnym.

  Pozdrawiam.