Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączony komputer z TV przez chinch - brak dźwięku

26 Mar 2011 12:39 12337 18
  • Poziom 9  
    Otóż mam problem. Podłączyłem telewizor z kartą graficzną przez kabel chinche. Z karty graficznej mam rozdzielacz na którym są wejścia Y (green), Pr (red), Pb/AV Out (blue). Przy telewizorze mam wejście chinche oznaczone kolorem żółty, czerwony i biały. Więc przy podpięciu do telewizora nie mam problemu bo mój kabel chinche ma kable koloru białego, czerwonego i żółtego. Jednak przy moim rozdzielaczu nie wiem jak mam podłączyć te kable. Próbowałem je podłączać. Miałem obraz na ekranie TV jednak dźwięk u mnie nie działał. Nie wiem dlaczego. Czy z karty graficznej może wychodzić dźwięk? Czy może ona ma być podpięta pod płytę główną. Proszę was o pomoc. Może mam źle podpięte kable. Mogę przesłać skana instrukcji z kart graficznej ze schemat. Może wam może

karta graficzna: Gigabyte Ge Force 8800GT
    Telewizor CRT: Provision
  • Moderator - Komputery Serwis
    Z tego co podłączyłeś nie będzie dźwięku bo to tylko wyprowadzenie obrazu. karta graficzna nie wyprowadza dźwięku. Jeśli chodzi o dźwięk to musiał byś go wyprowadzić z karty dźwiękowej do tv,może być kablem 2xchinch-jack (jeśli masz wejście audio chinch w tv).
  • Poziom 9  
    specjalnie kupiłem kabel 3xchinch bo na tym rozdzielaczu jest pokazane. A jak mam podłączyć te kabelki z tego rozdzielacza
    Karta graficzna wyprowadza tylko obraz i tego nie da się zamienić na fonie. Jeśli chodzi o dźwięk to tak jak ci mówiłem,musisz go wyprowadzić z karty dźwiękowej za pomocą kabelka 2xchinch-jack.
    Daj zdjęcie tego rozdzielacza,kabla to ci powiem jak to podłączyć by działało.
  • Poziom 9  
    a te wejścia Component to pisali mi na forum że wystarczy podłączyć kabel chinch
    Czyli zły kabel kupiłem?
  • Poziom 43  
    Dla dźwięku musisz osobny kabel poprowadzić tak jak wskazał kolega:RADU23.
  • Poziom 9  
    jaki kabel mam podłączyć abym miał dźwięk? Czy muszę inny kabel kupić bo sam teraz nie wiem. Czy mogę go wykorzystać.

Mam jeszcze 1 pytanie jak mam podłączyć do rozdzielacz te kable z cinch. Bo kolory mi się nie zgadzają
  • Poziom 16  
    Podsumuje kolegów abyś nie miał wątpliwości:
    PRZEZ TEN ROZDZIELACZ NIE PODŁĄCZYSZ DŹWIĘKU DO TELEWIZORA !!!
    Możesz tylko podłączyć obraz albo przez wyjście SVideo lub to na trzy chinche czyli COMPONENT.
    W zależności od tego jaki masz telewizor dżwięk możesz podłączyć tym kabelkiem jak na zdjęciu pokazał adamadi33. Łączysz kartę muzyczną z telewizorem. (Jack do karty muzycznej a chinch-e do TV). Rozumiem, że nie masz w TV wyjścia D-Sub (Czyli takiego jak w karcie graficznej). Często w telewizorach LCD jest tzw sekcja PC i zawiera ona gniazdo D-Sub oraz wejście na Jack i wtedy potrzebny jest Ci kabel VGA i kabel Jack-Jack.
    Podaj ewentualnie model i markę telewizora to Ci pomożemy.
    A przepraszam już się dopatrzyłem typu TV. Ale podaj dokładny model TV, albo zrób zdjęcie gniazd w TV.
  • Poziom 43  
    Czy ten telewizora posiada gniazdo S-Video?
  • Poziom 9  
    chcę wykorzystać kabel który kupiłem. Wiem już że z niego nie poprowadzę dźwięku więc muszę poprowadzić 2 kabel z karty dźwiękowej. A czy będzie mi działał kabel jack który podłączę pod k. dźwiękową i tym samym wyjściem pod telelwizor
    Kolega "adamadi33" pokazał ci jaki kabel masz kupić by podłączyć dźwięk więc nie wymyślaj cudów tylko kup kabel i po kłopocie.
  • Poziom 9  
    a takim kablem mogę podłączyć się do telewizora, bo mam wyjście SPDIF w komputerze

Code:
    http://allegro.pl/kabel-coaxial-s-pdif-rca-jack-3-5mm-hq-5-0m-i1493804488.html
    Niestety to nie zadziała. Musi być kabel 2xchinch-jack.
  • Poziom 14  
    Kolego,dokup kabel co ci pokazał kolega "adamadi33" i poszukaj dodatkowo coś takiego:

jest to przejściówka z chinch na euroscart - podłączasz to pod AV
    a jak nie znajdziesz to idż do jakiegoś kolegi elektronika i niech ci coś takiego zrobi,to jest bardzo proste.