Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router Belkin f5d7234-4 v3 nie może połączyć się z PC

26 Mar 2011 12:43 2409 1
  • Poziom 1  
    Czesc, mam problem. Chcialem rozdzielic internet na 2 komputery przez ten router, ale problem jest taki, ze nie moze on sie polaczyc z PC.

Podlaczam router kablem z koncowka rj45, lanem, do komputera, a ten go nie widzi. Probowalem wchodzic do konfiguracji przez ip 192.168.2.1 ale nie dziala w ogole, nie wchodzi... Tak samo przez plyte, nie moze polaczyc sie z routerem. Kabel nie jest scrossowany. Resetowalem router kilka razy.

A, nie wiem czy problem nie jest w tej rzeczy: Lan1 w routerze chyba nie dziala, ikonka sie nie podswietla, ale wydaje mi sie, ze na lan2,3,4 tez powinno dzialac, a ikonki sie swieca.

Tutaj zrobilem screena logu ipconfig /all. Ten log jest w czasie, kiedy internet radiowy z adaptera:

Router Belkin f5d7234-4 v3 nie może połączyć się z PC

Jest podlaczony kablem do routera do wejscia z opisem "modem". A z routera, przez któryś LAN ( nie pierwszy - on chyba nie dziala) do komputera.

Co myslicie?
  • Poziom 16  
    Albo mam omamy albo ten log jest faktycznie jakiś... niespotykany;)

Kabel jest na 100% dobry? Nie masz ustawionych jakiś stałych IP w kompie? a jak zapingujesz router to odpowiada ? uruchom->cmd->ping tu_ip_routera ?