Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Renault megane I 1996 1,4eco

bobaseczek1988 26 Mar 2011 15:43 3545 15
  • #1 26 Mar 2011 15:43
    bobaseczek1988
    Poziom 8  

Witam serdecznie
    Mam problem tego typu w dniu wczorajszym wymienia貫m zaciski od przewod闚 z p造nem do ch這dnicy podczas wymiany p造n wyrzuci這 ci郾ienie przy czym zala mi niekt鏎e podzespo造. Podczas jazdy pr璠ko軼iomierz stoi w miejscu nie rusza si na elektronicznym ekraniku kilometry si nie zmieniaj tak jak by si zawiesi i po kilku minutach jazdy wydaje mi si ze wtedy jak si auto zagrzeje zaczyna mi 鈍ieci kontrolka od elektryki. Wiecie co si mog這 sta i co mog zrobi 瞠by to naprawi.

Z g鏎y dzi瘯uje za pomoc.

0 15
  • #2 26 Mar 2011 15:54
    williams
    Poziom 30  

Z ty逝 skrzyni masz czujnik pr璠kosci, sprawdz ko嗆 (koloru nie pami皻am)

0
  • #3 26 Mar 2011 16:12
    bobaseczek1988
    Poziom 8  

je瞠li chodzi o ko嗆 to wyj掖em przeczy軼i貫m i dalej do samo:/

1
  • #5 08 Lis 2011 21:48
    Szylo
    Poziom 12  

Pytanie, czy mog pod陰czy przeka幡ik o ma貫j mocy (pob鏎 mocy przez cewk 200mW) pod przew鏚 z sygna貫m pr璠ko軼iomierza, wpi望 w to diod zenera i kondensator tylko jakiej pojemno軼i dla 200mW? i czy w og鏊e w ten spos鏏 styki przeka幡ika zostan zwarte po ruszeniu samochodu ? drugie pytanie to czy po takim pod陰czeniu licznik nie b璠zie mi oszukiwa na km ? pytam si bo chc pod陰czy d德i瘯 niezapi皻ych pas闚 dopiero po ruszeniu samochodu, trzecie pytanie to czy z czujnika wychodzi napi璚ie wzrastaj帷e wraz z pr璠ko軼i jazdy czy napi璚ie wynosi 12v i jest pulsacyjne

0
  • #6 08 Lis 2011 21:58
    1078231
    U篡tkownik usun掖 konto  
  • #7 08 Lis 2011 22:11
    Szylo
    Poziom 12  

A mo瞠sz mi doradzi jakie inne rozwi您anie mojego problemu ? 瞠by zewrze styki przeka幡ika po ruszeniu samochodu ? albo sam przeka幡ik zast徙i jakim modu貫m ?

0
  • #8 08 Lis 2011 22:56
    panam
    Poziom 29  

A ile kosztuje czujnik ? 100 200 z, u篡wany 20, 30 z? poza tym gdzie zala貫 p造nem, ?

0
  • #9 22 Lis 2011 22:14
    Szylo
    Poziom 12  

Motronic napisa:
    Nie bardzo. Jako tranzystor wykonawczy w nadajniku pr璠ko軼iomierza siedzi smdziak o pr康zie kolektora 100mA

Mo瞠 jaki uk豉d na tranzystorze ? chodzi mi tylko o zasilenie brz璚zyka poprzez podanie masy, brz璚zyk posiada sta貫 zasilanie +, - , a sterowany jest d德i瘯 poprzez '' - '' (r騜ne barwy d德i瘯u)

Chc zrobi tak, jak pasy bezpiecze雟twa b璠 niezapi皻e po uruchomieniu samochodu zostanie podany sygna (-) z kontrolki nie zapi皻ych pas闚 na przeka幡ik ten z kolei zacznie przewodzi jak dostanie sygna z nadajnika pr璠ko軼iomierza, po zapi璚iu pas闚 sygna (-) zniknie co z kolei wy陰czy mi buzer

0
  • #10 22 Lis 2011 22:22
    1078231
    U篡tkownik usun掖 konto  
  • #11 22 Lis 2011 22:28
    Szylo
    Poziom 12  

chce pod陰czy buzzera niezapi皻ych pas闚 ale dopiero po ruszeniu samochodu, posiadam tylko kontrolk niezapi皻ych pas闚 kt鏎a zapala si automatycznie po uruchomieniu silnika

0
  • #12 22 Lis 2011 22:31
    panam
    Poziom 29  

bobaseczek1988 napisa:
    Witam serdecznie
    Mam problem tego typu w dniu wczorajszym wymienia貫m zaciski od przewod闚 z p造nem do ch這dnicy podczas wymiany p造n wyrzuci這 ci郾ienie przy czym zala mi niekt鏎e podzespo造. Podczas jazdy pr璠ko軼iomierz stoi w miejscu nie rusza si na elektronicznym ekraniku kilometry si nie zmieniaj tak jak by si zawiesi i po kilku minutach jazdy wyda
    bobaseczek1988 napisa:
    je瞠li chodzi o ko嗆 to wyj掖em przeczy軼i貫m i dalej do samo:/A to sk康 si wzie這
    Szylo napisa:
    Mo瞠 jaki uk豉d na tranzystorze ? chodzi mi tylko o zasilenie brz璚zyka poprzez podanie masy, brz璚zyk posiada sta貫 zasilanie +, - , a sterowany jest d德i瘯 poprzez '' - '' (r騜ne barwy d德i瘯u)

Chc zrobi tak, jak pasy bezpiecze雟twa b璠 niezapi皻e po uruchomieniu samochodu zostanie podany sygna (-) na przeka幡ik ten z kolei zacznie przewodzi jak dostanie sygna z nadajnika pr璠ko軼iomierza, po zapi璚iu pas闚 sygna (-) zniknie co z kolei wy陰czy mi buzer

Szylo napisa:
    Pytanie, czy mog pod陰czy przeka幡ik o ma貫j mocy (pob鏎 mocy przez cewk 200mW) pod przew鏚 z sygna貫m pr璠ko軼iomierza, wpi望 w to diod zenera i kondensator tylko jakiej pojemno軼i dla 200mW? i czy w og鏊e w ten spos鏏 styki przeka幡ika zostan zwarte po ruszeniu samochodu ? drugie pytanie to czy po takim pod陰czeniu licznik nie b璠zie mi oszukiwa na km ? pytam si bo chc pod陰czy d德i瘯 niezapi皻ych pas闚 dopiero po ruszeniu samochodu, trzecie pytanie to czy z czujnika wychodzi napi璚ie wzrastaj帷e wraz z pr璠ko軼i jazdy czy napi璚ie wynosi 12v i jest pulsacyjne
    tak jak to , nie zwi您ane z orginalnum postem. Autor nie odpowiedzia, temat do usyni璚ia.

0
  • #13 22 Lis 2011 22:37
    Szylo
    Poziom 12  

temat jest o czujniku pr璠ko軼iomierza o kt鏎y w豉郾ie mi chodzi, poco zak豉da nowy temat ?

0
  • #14 22 Lis 2011 22:53
    panam
    Poziom 29  

Po to bo takie s zasady jak masz inny problem to zak豉dasz temat, a z tego co napisa貫 to nie bardzo wiem o co Ci chodzi, szczeg鏊nie 瞠 orginalnu post mia problem z pr璠ko軼iomierzem a nie jak ty napisa貫, a to du瘸 r騜nica.

0
  • #15 23 Lis 2011 06:26
    saly
    Poziom 32  

Szylo napisa:
    chce pod陰czy buzzera niezapi皻ych pas闚 ale dopiero po ruszeniu samochodu, posiadam tylko kontrolk niezapi皻ych pas闚 kt鏎a zapala si automatycznie po uruchomieniu silnika

Napisz sobie program na atmega8, np. resetowanie portu impulsami z czujnika pr璠ko軼i, kiedy impuls闚 nie ma procek zmienia stan portu, zaneguj port pod陰cz tranzystor i przeka幡ik z 瘸r闚k, albo diode bezpo鈔ednio pod port i po sprawie.

Z czujnika pr璠ko軼i idzie przebieg prostok徠ny, cz瘰totlio嗆 zmienia si z pr璠ko軼i.

Pro軼iej to pod陰cz sobie 瘸r闚eczk pod zacisk D+ alternatora. Sygna pas闚 b璠ziesz mia ju na zapalonym silniku. ζczysz to do kra鎍闚ki w pasach.

Czy meganki nie mia造 lampki niezapi皻ych pas闚 ko這 wy鈍ietlacza radia.

0
  • #16 03 Lip 2012 21:00
    kris1980
    Poziom 10  

Witam znawc闚 tematu.

Wracaj帷 do niedzia豉j帷ego pr璠ko軼iomierza, to w moim Megane 97 1.4e niestety nie znalaz貫m slynnej kostki ko這 akumulatora. Dzi przesta mi dzia豉 nagle pr璠ko軼iomierz oraz liczniki. Na forum wszystkie rozwi您ania jakie znalazlem nie pasuj do mojego silnika.

Mo瞠 kto ma jakie pomys造 lub do鈍iadczenia.

Prosz o pomoc

Niestety po wizycie u elektryka okaza這 si, 瞠 czujnik impuls闚 w skrzyni bieg闚
    zosta uszkodzony. Najgorsza sprawa 瞠 aby go wymieni trzeba wyci庵n望 skrzyni bieg闚, poniewa druga po這wa czujnika pozosta豉 w skrzyni :(

Pozdrawiam

0