Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie działające klawisze Nokia 6220 Classic, czy to płytka klawiatury?

26 Mar 2011 17:46 4022 10
  • Poziom 10  
    Witam
    Mam problem z telefonem. Pracuje przy budowlance i wiadomo jak to w takiej pracy wszedzie brud i kurz. Jednak ostatnio za mocno zanieczyszczilem swoj tel wskutek czego przestaly mi dzialac klawisze po lewej stronie a mianowicie klawisze: 1,4,7,*. Po rozebraniu tel i dokladnym jego wyczyszczeniu problem jest nadal. Czasami tylko ktorys z ww klawiszy zadziala a tak to sa One "martwe". Zastanawiam sie czy to nie jest czasem wina plytki klawiatury a moze czegos innego? Szkoda mi troszke tego tel bo jest bardzo fajny i nie chcial bym go zmieniac. Pomozcie
  • Poziom 40  
    Uszkodzona płytka klawiatury.
  • Poziom 10  
    Cytat:
    Uszkodzona płytka klawiatury.

Czy aby na pewno?:) Co do tel to znam sie na nich dosc dobrze ale nie od strony serwisowej dlatego chce byc pewny jaka czesc kupic:)

Dodano po 11 [minuty]:
  • Poziom 12  
    Najprawdopodobniej taśma od płytki się przetarła. Działają te klawisze tylko wtedy gdy ścieżki się złączą. Miałem kiedyś podobny problem i wymieniona płytka dala rade. Masz może luźna ta osłonkę plastikowa? W moim przypadku to przez nią pojawił się problem.
  • Poziom 10  
    czyli musze zakupic plytke klawiatury tak?
  • Spec od drukarek
    Tak, wymiana płytki klawiatury załatwi problem.
  • Poziom 12  
    a oprócz uszkodzonej płytki klawiatury co może być jeszcze nie tak? miałem ten sam problem w mojej nokii. Wymiana płytki nie pomogła.
  • Poziom 21  
    seba019 napisał:
    a oprócz uszkodzonej płytki klawiatury co może być jeszcze nie tak? miałem ten sam problem w mojej nokii. Wymiana płytki nie pomogła.

Np. EMI/ESD Z2500 lub Z2450 (ROW5)
  • Poziom 12  
    sam nie bede w stanie tego wymienic ile kosztuje taka usługa w komisie?
  • Poziom 21  
    Moim zdaniem nie powinna przekroczyć 50zł.
    Jeżeli nie masz u siebie konkurencji może być drożej.