Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Candy C2 125 wyłącza się i migają kontrolki

Zdzisław 26 Mar 2011 19:15 3668 2
  • #1 26 Mar 2011 19:15
    Zdzisław
    Poziom 13  

Witam, mam problem z w/w pralką.Po wybraniu programu prania pracuje kilka minut poprawnie a następnie wyłącza się i migają dwie kontrolki (pranie intensywne oraz kontrolka czasu 90min) Pięć razy - przerwa - pięć razy - przerwa...Dzieje się tak również przy włączonym programie wypompowania. Co oznacza ten kod błędu? Filtr jest wyczyszczony.Pozdrawiam i czekam na wskazówki.

Po dokładniejszych oględzinach usterka występuje przy programach uzywających grzałki , a nie jak wcześniej napisałem również przy wypompowaniu.Grzałki sprawdzone, układ hydrostatu sprawdzony ( załącza styk zasilania grzałki), niemniej na grzałce brak zasilania, więc prawdopodobnie "tu jest pies pogrzebany".Czy przekroczony czas grzania wywołuje ten błąd? Do sprawdzenia pozostał chyba już tylko moduł elektroniczny (czasem zaraz po właczeniu zaczynają mrugać te kontrolki).Czy te dodatkowe spostrzeżenia komus z forumowiczów coś podpowie? Może ktoś dysponuje schematem do tego modułu (SELCO PFSC-2052B00) Jutro sprbuj go pomierzyc i wymienic jeszcze kondensator 1,5uF i dam znać o efektach. Pozdrawiam i czekam na odzew.

0 2
  • Fibaro
  • #2 30 Sty 2014 14:26
    jakub.podles
    Poziom 1  

witam
    jeśli możesz to jak załatwiłeś awarię z pralką. mam podobny problem
    wyłącza się po ok1 min. na każdym programie. czy może to być wina filtra przeciw zakłuceniowego??????

0
  • Fibaro
  • #3 30 Sty 2014 20:54
    Zdzisław
    Poziom 13  

Uszkodzony był czujnik temperatury, odpowiedzialny za temperature wody (umieszczony z tyłu bębna ). Nie pamiętam wartosci rezystancji. Pomiar w temperaturze 20 stopni wskazywał prawidłowo, natomiast bardzo zmieniał się w chłodnej wodzie. Wymieniłem na nowy - pralka do dzisiaj pracuje prawidłowo.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo