Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Szkolenia SEP
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers - jest iskra, płomień zgasł

26 Mar 2011 20:13 9806 12
  • Poziom 8  
    Witam serdecznie,
    Przeczytałam już chyba całe archiwum związane z tematem zgaśnięcia płomienia w junkersach. Niestety mam chyba inny problem...
    Mam Junkersa, symboli żadnych nie widzę ale może zdjęcie pomoże w ustaleniu co to. Piecyk ma ok 4 lat. Wcześniej nic takiego się z nim nie działo.
    Od kilku dni iskra cykała wolno ale płomień był, więc po dłuższym czasie udało się odpalić i była ciepła woda. Przy okazji w trakcie zapalania migała na czerwono dioda. Płomień był coraz mniejszy aż w końcu zgasł. Dziś wymieniłam baterie, myśląc, że to jest przyczyną. Na iskrę podziałało - teraz cyka jak szalona. Płomienia jak nie było, tak nie ma. Dodam, że przy odkręcaniu wody, słychać w piecyku jakby wiatr, który cichnie kiedy iskra się wyłącza - kilka sekund.
    Zakręciłam gaz obok piecyka, przełączyłam na "0". Boję się, że mogę się zatruć. Panikuję? Wzywać biegiem kogoś, czy może jest szansa na zrobienie tego samej?
    Przy okazji proszę o rzucenie okiem, czy wszystkie pokrętła są w dobrej pozycji.

Z góry ogromnie dziękuję za jakąkolwiek pomoc.

• Szkolenia SEP
  • Poziom 24  
    hola
    wygląda na 14 lat, a nie na 4...
    masz filtr gazu?
    pozdro
    s.
  • Poziom 8  
    Wprowadziłam się tu pół roku temu. Właściciel powiedział, że wymieniał te 4 lata temu piecyk... To mnie teraz nastraszyłeś...
    Nic nie wiem na temat filtru gazu. Mam odcięcie - to wiem. Może odcięło gaz i już nie chce na nowo go włączyć?
  • Szkolenia SEP
  • Poziom 11  
    Jesli mozna zabrac glos w tej kwestii pierwsza zasadnicza rzecz, niedzialajacy pogrzewacz gazowy nalezy bezwarunkowo odlaczyc od zasilania i wezwac fachowca samemu nic nie robic.Ze zdjecuia wnioskuje ze jest to piecyk z ukladem elektronicznym rozruchu, po otwarciu zaworu wody ciewplej rozumiem ze nie zapala sie plomien na palniku.aparat wodny nie uruchamia aparatu gazowego nalezy wymienic membrame.Tak jak powiedzialem wczesniej zglosic awarie do punktu lub fachowca z uprawnieniami gazowymi.
  • Poziom 24  
    1. zdejmij pokrętło w junkersie
    2. odkręć wodę
    3. wciśnij 'dzyndzel' na który jest nasadzone pokrętło
    wtedy odpali...
    daj znać
    s.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    sbartos napisał:
    1. zdejmij pokrętło w junkersie
    2. odkręć wodę
    3. wciśnij 'dzyndzel' na który jest nasadzone pokrętło
    wtedy odpali...
    daj znać
    s.

A co to za dziwne rady? Pod pokrętłem jest tylko śruba regulacji ilości wody nie ma tam nic do wciskania.

Co do awarii proponuję wezwać fachowca. Do tego czasu myślę że lepiej będzie jak terma będzie wyłączona , gaz zamknięty i wyjęte baterie.
  • Poziom 8  
    Zdjęłam pokrętło - jedyny dzyndzel jaki pod nim był to metalowy kijek do nasadzenia pokrętła... No chyba, że jestem takim jełopem ;) Zdjęcie wrzucam.
    Cały czas tylko iskra szaleje. "wiatr" czasem jest, czasem nie ma.

marbryl1 - płomień zapalał się tylko po odkręceniu wody. Nie palił się na stałe.
    O tych membranach czytałam - pewnie umrę z wypłacenia ;) A to mogło tak nagle samo z siebie się wykończyć?

edit: zajrzałam w bebechy i wyczytałam dane: WRP 250-5 KB, rok prod. 2000, gazowy grzejnik wody przepływowej.

edit2: 12B - dzięki, wszystko wyjęłam, odłączyłam gaz i wyłączyłam piecyk. Dziś kąpiel w garnku :D

Dziękuję za rady. Jutro dam znać co to było, tak na przyszłość dla innych użytkowników.
  • Poziom 24  
    a da się wcisnąć ten "metalowy kijek do nasadzenia pokrętła"
    s.
  • Poziom 8  
    nie da się.. on tylko się kręci razem z pokrętłem.
  • Poziom 11  
    Tak jest w starych polskich Termetach w tym co widac jest inna regulacja plomienia

Dodano po 4 [minuty]:

Dobrze zrobilas ze wylaczylas to musi zrobic fachowiec trzeba zdjac plyte czolowa i wtedy wszystko na wierzchu,koszt membramy to kilka zlotych gozej z wymiana
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Jaką membramę to nie PG6 ,masz pewnie walnięty sterownik.
  • Poziom 8  
    Będziecie się ze mnie śmiać, ba, nawet upadniecie zapewne ale obiecałam, że napiszę, to piszę ;)
    Odcięli gaz... Jakieś konserwacje czy co. Ten malutki płomyczek pewnie na oparach jeszcze jechał.

Dziękuję ogromnie za wszystkie odpowiedzi. Jesteście bardzo pomocni. A ja idiotka :)
  • Poziom 10  
    Możesz mieć jeszcze taką sytuację że rurka podająca gaz do świeczki jest w środku brudna od gazu i pyłu i wystarczy ją wymontować, dmuchnąć w nią i zamontować. U mnie takie działanie raz na 2 lata załatwia sprawę gaśnięcia świeczki.