Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blaupunkt Atlanta CD34

31 Paź 2004 21:20 3187 7
 • Poziom 11  
  Witam.
  Mam pytanie odnośnie dodatkowych funkcji w wymienionym radiu. Czy jest możliwość uruchomienia RDS i odtwarzania płyt w formacie mp3? :(
  Na wyświetlaczu znajdują się nieaktywne ikony tych funkcji. Jednak nie mogę ich nigdzie uruchomić. Czy to prawda, że zależy to od trybu serwisowego?
  Pozdrawiam i proszę o poradę.
 • Poziom 43  
  To radio nie posiada dekodera MP3 więc w żadnym trybie go nie uruchmiesz. A co do nieaktywnych ikon to najprawdopodobniej nie potrafisz używać tego radia, RDS powinien się sam włączyć chyba że za słaby sygnał z anteny jest. Dodam jeszcze że pprodukując wyświetlacze dość często robi się je na wyrost i montuje się je to prostszych modeli i bardziej skomplikowanych. Stąd też ikonki które widać w załamaniu światła a nie działają. Warto byś przeczytał instrukcję, to wiele Ci wyjaśni.

  SławeK
 • Spec od car audio
  A moze to model z USA.
 • Poziom 11  
  Witam. Z instrukcją się dokładnie zapoznałem. A sygnął antenowy jest dobry. Jednakże z tego co się dowiedziałem to ten model jest też robiony na USA. Czy to może być powodem, że nie RDS-u? Proszę o informacje bo nie jestem w tym zbytnio obeznany.
 • Poziom 43  
  Owszem, może tak być. Zwykle, zaznaczam, zwykle mozna poznać model amerykanski po tym że częstotliwości się zmieniają co 0,2MHz a nie jak u nas co 0,05 lub 0,1. A w stanach nie nadają RDSu więc moze go nie mieć lub mieć zablokowany. Przydala by się serwisówka by ustalić to dokładnie.

  SławeK
 • Poziom 11  
  Witam. Dzięki za podpowiedź. Nie wiem tylko gdzie szukać serwisówki? Szukałem już w bazie i na kilku stronach ale nie znalazłem.
 • Poziom 43  
  Hm, a to już jest problem. Zbyt nowy model, w sieci raczej nie znajdziesz bo teraz mało kto jest zainteresowany udostępnianiem za darmo ciekawych informacji. Mogę Ci doradzić pytanie w fimach hanlujących schematami jak Inforserwis z Wrocławia, Foxel z Chojnowa, Klar z Barlinka czy RTVC z Warszawy i chyba Ci ostatni najprędzej moga to mieć bo większość z nich sprowadza schematy z firmy Lange z Berlina a ta firma jest mocna ale droga.

  SławeK
 • Poziom 11  
  Dzięki za rady. Będę szukał serwisówki. Jak uda mi się załączyć RDS to o tym napiszę.