Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Neostrada - możliwy filtr na ograniczenie prędkości?

Szkolek 26 Mar 2011 23:48 2288 7
  • #1 26 Mar 2011 23:48
    Szkolek
    Poziom 11  

Witam,
    Jest to dość dziwne pytanie i nie wiem czy w ogóle możliwe do zrealizowania.
    Posiadam Internet z neostrady w opcji 6Mb/s, technik uświadomił mi iż rak naprawdę na moim łączu pasmo w dół posiada "widełki" od 3,5Mb/s do 7,5Mb/s, jednak mieszkam dość daleko od centrali i stabilnie działa maksimum około 4Mb/s. Z tego powodu zadzwoniłem do techników i poprosiłem o ograniczenie tych że widełek do 4Mb/s jednak uświadomiono mi iż nie jest to możliwe jeżeli opłacam inną taryfę. Uświadomiłem iż nie chce zmniejszać prędkości na 2Mb/s ani abonamentu jednak okazało się to nie możliwe...
    W moim routerze TP linku nie mam możliwości takiego ograniczenia po mojej stronie.
    Także przyszedł mi do głowy pomysł czy nie mogę do gniazdka telefonicznego przed routerem podpiąć jakiś może filtr czy coś co w jakiś sposób umożliwi otrzymywanie maksymalnie pasma do 4Mb/s?
    Może jakieś inne pomysły?

0 7
  • #2 27 Mar 2011 00:07
    ajanek9
    Poziom 28  

Nie słyszałem żeby ktoś przy opcji 6 Mb/s mieć coś co ogranicza do 4 Mb/s.
    Ale o ile dobrze zrozumiałem to chyba chcesz coś takiego jak stabilne 4 Mb/s, niestety w TP jest to DSL, ale oferta dla firm i raczej droga, a w Netii niedostępna z każdej centrali.
    Widełki ustawiane na centrali po to żeby router nie tracił synchronizacji, po prostu zsynchronizuje się na tyle na ile linia pozwoli i może to być np. 3-4-5 Mb/s,
    dla opcji 6 Mb/s widełki ustawiane są od 2528 do 7456.
    Przy ustawieniach na sztywno poziomu 7456 przy słabej linii nie pozwoli routerowi na synchronizację.
    Opcje bez widełek to 1 Mb/s i 512 kb/s.

0
  • #3 27 Mar 2011 00:52
    Szkolek
    Poziom 11  

Zgadza się, dlatego chce zrobić coś po swojej stronie, aby router mógł synchronizować się maksymalnie z 4Mb/s. Jakis filtr czy coś?

0
  • #4 27 Mar 2011 14:16
    W.Wojtek
    Specjalista od telefonów

NIc .
    Nie da się.

0
  • #5 28 Mar 2011 22:49
    dipol
    Poziom 33  

A najpierw poproś panów z kolumny pomiarowej żeby wzięli miernik do reki i zaczęli go używać-on nie gryzie hihi. .Mają wykonać pomiar w twoim gniazdku !!! np Shark i wszystko będzie wiadomo.Opowiadanie o widełkach nic nie wnosi należy tak zestawić linię żeby widełek nie było.
    Technik niech cie nie uświadamia tylko stosowny pomiar wykona-jak potrafi a to już inny temat hi.A najpierw sprawdź swoją instalację w domu bo tu jest zawsze najwięcej problemów.
    Z dzisiejszego dnia w gniazdku Upstr 680/down2800 po odłączeniu prowizorki wykonanej przez "gieniusia" UP-1024/Dow 22300 i S/N 70dB
    Udanych pomiarów
    Pozdrawiam!!

0
  • #6 29 Mar 2011 00:19
    ajanek9
    Poziom 28  

dipol napisał :

Cytat:
    Z dzisiejszego dnia w gniazdku Upstr 680/down2800 po odłączeniu prowizorki wykonanej przez "gieniusia" UP-1024/Dow 22300 i S/N 70dB

Byłoby pięknie, gdyby tak wszędzie się dało poprawić.
    Cytat:
    Opowiadanie o widełkach nic nie wnosi należy tak zestawić linię żeby widełek nie było.

Widełki nie wymyśliła obsługa techniczna, dla serwisu usługa bez widełek to nawet prościej.
    Teraz pytanie do potencjalnego klienta :
    Co wybierze przy zamówionej opcji 6 Mb/s?
    -router nie synchronizuje się na 7456, więc automatyczna migracja na 2456 i ta opcja działa jak najbardziej stabilnie.
    -router synchronizuje się na 6456 (działają widełki), opcja działa stabilnie.
    -router synchronizuje się na 4456 (działają widełki), 2x dziennie zrywa gdy router dopasowuje się do linii, klient nie zauważa zerwań, ale stabilna opcja to 2456 i konieczna byłaby migracja.
    Dane przykładowe i zakładamy, że stan instalacji w domu jest ok., brak odczepów(równoległości) w domu i na kablach TP, brak rozparowań, a usługa ograniczona dużą odległością od CA i tłumieniem linii.
    Każdy myśli i przelicza inaczej, ale ma prawo do wypowiedzi.
    Więc może jakieś wnioski ?

0
  • #7 30 Mar 2011 15:58
    dipol
    Poziom 33  

Z mojej obserwacji 90 % problemów to problem kabli magistralnych,rozdzielczych,instalacji i ogólnie panującego twórczego bałaganu itd. A dlaczego są widełki -zgłębiamy zachowanie się wcz. na parze symetrycznej. A na Scharku widać jak na dłoni .
    ajanek9 -co z twoich wniosków wynika-to jest wcz i powinieneś to zinterpretować i poprawić łącze do klienta.Powodzenia.
    73!

0
  • #8 30 Mar 2011 22:46
    ajanek9
    Poziom 28  

Wnioski skierowane do potencjalnych klientów, a nie do "fachowca" od w.cz. z Cable-Sharkiem w dłoni.
    Od interpretacji do poprawy zazwyczaj jest długa droga utrudniona kosztami właściciela sieci.

0