Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop HP Pavilion dv6060 - czarny ekran

27 Mar 2011 14:18 3992 6
  • Poziom 8  
    Witam.
    Mam laptop HP Pavilion dv6060.
    Kiedyś grałem w jakąś grę kiedy zaczęły pojawiać się krzaczki. Wyłączyłem laptopa.
    Później starałem się go odpalić, lecz na ekranie nic się nie pojawiało. Słychać wiatraczki, lampka się pali.
    Kiedyś miałem już taki problem, wystarczyło odłączyć od zasilania, wyjąć baterię i kilka minut zaczekać. Teraz to nic nie dało.
    Wyczytałem na jakimś forum, że w takich przypadkach wystarczy go przegrzać. Dało to niestety tylko chwilowy efekt i teraz znów mam ten problem.

Co możecie poradzić?

Karta graficzna: NVIDIA GeForce 8400GS
    Szczegółów nie mogę podać bo nie pamiętam. Laptop się kurzy od kilku miesięcy, ale teraz sobie o nim przypomniałem.

PS. Próbowałem podłączyć pod niego monitor i wcisnąć FN+F4 ale nic.
  • Poziom 28  
    Czy dioda sygnalizująca pracę dysku daje jakieś oznaki życia? Stawiam na inwerter albo świetlówkę matrycy. Ewentualnie uszkodzona matryca, w ostateczności problem z taśmą do ekranu lub samą kartą graficzną. Jak się przyjrzysz pod światłem to widać coś na ekranie...?
  • Poziom 29  
    To jest defekt karty graficznej NVidia , charakterystyczna usterka , matrycę i inwerter wykluczam jak na ekranie pojawiły się krzaczki .
    Poszukaj na forum twój komputer jest wadliwy , na forum jest tego cała masa .
  • Poziom 8  
    michał3411_2007, mógłbyś mi takie wskazać, bo szukam i nic :(
  • Poziom 28  
    Faktycznie będzie to problem z kartą. Nie zwróciłem uwagi na te "krzaczki". Podobno wystarczy wymienić układ graficzny, albo go "dogrzać" eliminując słabe luty pod nim, ale nie wiem czy nie zastanowić się w takim przypadku nad wymianą całej płyty głównej. Kwestia porównania cen obu napraw.
  • Poziom 29  
    Oj nietrudno szukać , wpisz w wyszukiwarkę wadliwa grafika , reballing GPU , reballing , GF8400 , GF8600 , krzaczki , krzaczki na matrycy , i podobne wyrażenia , jak coś będzie ciekawszego to ci dorzucę .

Dodano po 2 [minuty]:

Chłopie dogrzewanie tej karty niewiele pomaga karta jest wadliwa tak czy owak , wymiana na nową wersję pozbawioną tej wady , z datą produkcji po 2009r. nawet wymiana płyty nie będzie skuteczną naprawą jak wymienisz na taką samą .

Tu jest ciekawy wątek sprawa dotyczy kart graficznych ale to wszystki GF8400/GF8600 .

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1901753.html

• Warunkowo odblokowany
    Musisz zrobić reballing układu GPU, ew go wymienić na nowy.

Laptop HP Pavilion dv6060 - czarny ekran

Koszt naprawy oscyluje w granicach 200-400zł.