Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czasem nie działa połączenie sieciowe

27 Mar 2011 14:51 2012 17
  • Poziom 15  
    Witam
    Mam komputer stacjonary z dwiema kartami sieciowymi w tym jedna jest zinegrowana. Internet na stacjonarnym mam z sieci Aster, gdzie zainstalowany jest windows XP, podłączyłem pod niego kablem crossowanym laptopa na którym jest windows 7. ustanowilem sobie sieć domową poprzez konfiguruj siec w domu i firmie, nagrałem plik netsetup na pendriva i odpaliłem go na lapku i internet byl połączenie sieciowe tez i dyski sieciowe również, aż do wyłaczenia lapka. Po włączeniu nie ma połączenia, a na lapku na ikonce połączenia jest żółty pytajnik klikam w tą ikonke i wybieram rozwiąż problem później mi wyskakuje komunikat "Karta sieciowa "Połączenie lokalne nie ma poprawnej konfiguracji protokołu IP". Na stacjonarnym w ikonce połączenia sieciowego miga tylko jeden monitorek (wysyla pakiety, ale nie odbiera) Poradźcie co robię źle
  • Poziom 15  
    A możesz kolego podpowiedzieć na których połączeniach zebym nie stracił połączenia z aster zmieniając IP bo:
    połączenie lokalne 4 - siec z aster mam IP automatyczne, jedynie adresy DNS sa powpisywane mianowicie 212.85.112.32 i 193.110.121.20, natomiast połączenie lokalne 6 - sieć - mam wpisane IP 192.168.0.1 i maske 225.225.225.0 (te ustawienia sa na stacjonarnym) natomiast na lapku wszystko ustawione jest na automat i IP i DNS-y. Dodam, że po zrestartowaniu stacjonarnego net i siec na lapku wrócił
  • Poziom 15  
    No wiec należą do tych samych grup pliki mają poudostępywane na wzajem DHCP juz wyłączyłem na laptopie maski mają takie same na lapku i na stacjonarnym, adresy IP różnia się jedna cyferką na końcu, lecz laptop nawet po restarcie stacjonarnego nie łączy się z siecią i internetem.
  • Poziom 15  
    Widzą sie na wzajem, lecz udostępnionego połączenia internetowego na lapku brak:(
  • Poziom 15  
    Czasem nie działa połączenie sieciowe
    coś jest już włączone być może w tym drugim okienku czegoś nie zaznaczyłem??
  • Poziom 15  
    Zaznaczyłem serwer sieci HTTP, lecz nic to nie dało:( odkąd wyłączyłem dhcp nie mam neta na laptopie wogóle pozwoliłem sobie włączyć to spowrotem net jest spowrotem tylko do ponownego wyłaczenia i włączenia lapka i wróciliśmy do punktu wyjścia
  • Poziom 43  
    A bramę ustawiasz konfigurując ręcznie? Adresem bramy jest adres komputera, który ma sieć - 192.168.0.1 zapewne.
    Screen z góry sobie odpuść - to nie te ustawienia.
  • Poziom 15  
    no wiec bramy nie mam żadnej wpisanej ani na lapku ani w stacjonarnym jaką brame proponujesz wpisac??
  • Poziom 15  
    no wiec w laptopie tak jak pisales wpisalem ip 192.168.0.2 maska to 255.255.255.o a brame 192.168.0.1 taki jest adres IP na stacjonarnym komputerze w połączeniu "połączenie lokalne 6" i internet na lapku znika i pojawia sie żółty wykrzyknik. natomiast jak wpisze drugi adres IP z połączenia lokalnego 4 - to wyskakuje mi komunikat "ostrzeżenie - Bama domyślna nie jest w tym samym segmencie sieci (tej samej podsieci), który jest zdefiniowany przez adres IP i maskę podsieci. Czy chcesz zapisać tą kompilacje" -wybieram TAK i dalej lipa
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    DNS 194.204.159.1 możesz wpisać.

Brama ma być 192.168.0.1
  • Poziom 15  
    Dziękuje wam bardzo za poświęcony czas i pomoc. Problem już został rozwiązany trzeba było wpisać dodatkowo DNS i po sprawie teraz nawet po restarcie laptopa mam na nim neta jeszcze raz z góry WIELKIE DZIĘKI.