Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBwayPCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Luxor LUX-19-822-COB zasilacz?

27 Mar 2011 17:51 3012 9
  • Poziom 26  
    Witam , model jak w tytule , telewizor nie startuje , zaniżone napięcia z zasilacza , niestety brak schematu. Zasilacz o symbolu 17IPS16-3 , po odłączeniu od tv zasilacz podaje nominalne napięcia 5 , 12 V ale dalej wydaje odgłosy próbkowania.Po sztucznym obciążeniu , napięcia spadają do 1,4v i ok 7 V . Może ktoś z tym walczył? Za wszelkie sugestie , z góry dziękuję.

Przypominam, że na tym forum obowiązują zasady poprawnej pisowni. Regulamin pkt 15. Proszę poprawić. [@m]
  • PCBwayPCBway
  • Spec od monitorów
    Napisz na jakim scalaku masz ten zasilacz od Luxora.

Mam schemat od 17IPS15 ,ale ten jest na STR-w6253/ invertor na Tl494
    lub zassaj Link_17IPS15-4

p.s
    Popatrz tutaj ,mnóstwo zasilaczy impulsowych i zwykłych od Vestela na
    płycie DVD ponad 200Mb za jedyne 24-funy
    Link_ Vestel collection
  • PCBwayPCBway
  • Poziom 26  
    Byłem na obydwu stronach , na pierwszej to nie to , drugi adres , przy obecnej mojej aktywności za dogi:D Zasilacz jest bez scalaczka , jest parę kluczy po stronie pierwotnej i wtórnej i na tym koniec. Elektrolity wymienione. Po stronie pierwotnej oprócz klucza , siedzi smd o oznaczeniu AAJF i transoptor.
  • Spec od monitorów
    Wg. katalogu smd http://www.qsl.net/dl7avf/smdcode/caag.html
    oznaczenie (AAJF ) to

Cytat:
    MAX6349SHUT-T Maxim Integrated Products, Inc. 3.3 V, 150 mA, SOT23, low-dropout linear regulator with internal microprocessor reset circuit

Może spróbuj rozrysowac stronę pierwotną ?!
    Jesli to tylko kilka tranzystorów

Jak nie to jest na Link za 20-funów
  • Poziom 33  
    mirex napisał:

Lisek, pogięło Cię? Stabilizator i reset? Co niby tam ma robić?

Resetuje stabilizator jak stan napięcia wyjściowego znajdzie się powyżej tolerancji +/-10% np.do zasilania mikroprocesora. Są to bardziej złożone stabilizatory które posiadają wewnętrzny komparator, który uruchamia reset, gdy stany na jego wejsciach +/-osiągną odp. wartość. Informacja podana przez Liska jest poprawna jednak tak jak podaje Miruś, nigdy nie spotkałem się z takim komponentem w tego typu prostych przetwornicach. Są one raczej używane w bardziej zaawansowanej elektronice, np. telefonach bezprzewodowych, jednakże mogę się mylić.
  • Spec od monitorów
    Mnie nie pogięło, tylko zasugerowała ta informacja
    Cytat:
    Zasilacz jest bez scalaczka , jest parę kluczy po stronie pierwotnej i wtórnej i na tym koniec. Elektrolity wymienione. Po stronie pierwotnej oprócz klucza , siedzi smd o oznaczeniu AAJF i transoptor.
  • Poziom 26  
    Witam ponownie , telewizor naprawiony , ale następnym problemem jest symbol pilota:D. Wracając do usterki :Zasilacz bez obciążenia podawał zaniżone napięcia tj. :bez obciążenia stb. prawidłowe , 12 V zaniżone. Pod obciążeniem , po wpięciu do układu , wszystkie napięcia zaniżone , słychać "pompownie" zasilacza. Elementy w zasilaczu po pomiarach wyglądały ok. Dopiero schemat zasilacza mi pomógł (jeszcze raz dzięki serdeczne)Podpiąłem zewnętrzny zasilacz do wyjść 5Vstb. i 12 V , dioda na panelu zaświeciła na niebiesko , po wciśnięciu przycisku power na pomarańczowo, czyli ok.Ale tv dalej martwy , dvd nie steruje nawet silnikami.Po pewnym czasie diody(ok 30 s) zaczęły migać na przemian pom-nieb. Czyli dodatkowa awaria.Okazało się że brak na MB napięcia 12V załączanego na płycie zasilacza. Według schematu , był to załączany stabilizator 12V(w moim tv go brak)U mnie 12 załącza mosfet. Uszkodzone były kondensatory filtrujące zasilanie przetwornicy 5V zbudowanej na układzie MP15839 na MB. Wszystkim dziękuję za pomoc. Pozdrowienia z Londynu
  • Poziom 26  
    Niechlujstwo w pisaniu polega na tym że nie jestem prof. Miodkiem , zależało mi na rozwiązaniu problemu , mam winxp po angielsku , klawiaturę i to uszkodzoną też. A moderator chyba się pomylił i może tak na forum czystości języka polskiego zaczął by się wypowiadać :D Trochę wyrozumiałości proszę . jak coś nie tak to poprawimy(jak wiemy co..):D Darserw. I dzięki za symbol pilota , ....wiecie moderator ....wiosna. Pozdrowienia z uśmiechem dla moderatora.
    Ps. Mirex masz rację .