Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

BATERIA SONY DO KAMERY

BADYS 31 Oct 2004 23:25 2813 7
    BADYS
    Level 15  
    mam baterię do kamery sony trv15 model baterii NP-FM30 li-ion aku ma około 1,5 roku
    w chwili obecnej bateriia trzyma około 10 do 20 minut nowa pozwalała na 100-120 minut pracy, niestety zapomniałem po wakacjach wyłączyć kamerę z zasilacza i ładowała się bateria przez około 3 tygodnie, po tym zabiegu zaczęła właśnie krótko trzymać
    próbowałem ją rozładować do zera niestety nie da się, ma jakieś zabezpieczenie elektroniczne - bo po podłączeniu żarówki 6v (rowerowa), świeci cały czas równie mocno po czym nagle się wyłącza (nie tak jak w przypadku zwykłych baterii że stopniowo przygasa) po podpięciu do ładowarki znowu zaczyna ładować ale wyświetlacz kamery nie pokazuje tak jak przy sprawnej baterii ładowania od zera a startuje od 220 minut i idzie do 260 minut a w praktyce chwila i rozładowana
    czy jest jakiś sposób na wyzerowanie tego licznika w baterii i całkowite jej rozładowanie???
    DonRomano
    Level 34  
    Pewnie Ci to wiele nie pomoże, ale bateri Li-Jon nie można rozładować do "zera".
    Ma ona właśnie takie zabezpieczenie, a jeżeli uda Ci się ją rozładować całkowicie to możesz ją od razu wyrzucić w kosz.
    Prawdopodobnie nie pozostaje nic oprócz wymiany na nową.
    piotrek5001
    Level 24  
    Poszukaj tzw. ogniw do regeneracji baterii i wymień je. Powinno wyjść sporo taniej niż nowa bateria.
    eit
    Level 17  
    Witam
    Mam starą kamerę VHS, ale czasem się jeszcze przydaje.
    Mam do niej 2 oryginalne akumulatorki NiCd 1000mAh 9V. Wiele lat temu na naładowanej baterii można było używac kamerkę ok 45-60min a teraz max 10 min. Prosze o poradę jak zregenerować lub chociaż troszkę wydłużyć ich działani, bo takich nietypowych baterii to już raczej nigdzie nie znajdę :( (kamera ma ponad 10 lat.). Mam do niej oryginalną ładowarkę/zasilacz (impulsowa) o parametrach ładowania 12V 1A (tak napisane na obudowie)

pozdro
    eit
    gabik001
    Level 37  
    Post wyzej kolega napisal co trzeba zrobic.
    Musisz rozebrac ta baterie i zobaczyc jakie ogniwa sa w srodku i takie dokupic. Potem wymienic, uformowac (niklowo-kadmowe) i po klopocie. Na temat formowania duzo bylo w dziale GSM.
    Pozdrawiam
    eit
    Level 17  
    Nie widzę możliwości otworzenia jej. Stanowi ona jednolit, plastikowy blok i musiałbym użyć chyba piły do otwarcia tego.
    Chodzi mi o regenerację nieinwazyjną ;)
    gabik001
    Level 37  
    To juz troche gorzej. Jak to jest NiCd to raczej ciezko bedzie cos zrobic. Raz rozbieralem baterie ktorej rzekomo tez sie nie dalo rozebrac. I udalo mi sie - co prawda sporo nakladu pracy: dremelek i tarcza do ciecia. Przecialem ja delikatnie w miejscu gdzie wydawalo mi sie ze jest klejona i po otwarciu ukazal mi sie widok: 8 ogniw typu r6. Kupilem podobne, nie za duzej pojemnosci , zalozylem i chula do dzisiaj (jedyny plus ze nie bylo zadnej elektroniki wewnatrz). Proponuje sprubowac ja otworzyc mimo wszystko. Jak to mowia nie taki diabel straszny.
    Pozdrawiam
    ArtMedia
    Level 26  
    Witam serdecznie.

Baterie do starych, nawet starszych kamwidów, bardzo często dostępne sa na Allegro lub w firmach handlujących takim sprzetem (np. Batimex). Niedawno widziałem baterię do kamwidu Hitachi, który miałem 15 lat temu!?!

Sebastian