Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pompa obiegowa glosno chodzi

27 Mar 2011 18:54 19553 15
  • Poziom 2  
    witam
    Mam problem z pompą obiegową. Strasznie hałasuje, gwiżdże, huczy, słychać ja w całym domu.
    Jak wyłączę piec jest cisza. Zastanawiam się czy wymienić cala pompę czy korpus? A może można ja przesmarować? Piec ma 10 lat i nigdy nic się nie działo.
    A moze cos innego halasuje?

Viessmann - Vitopend 100
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 30  
    Sprawdż czy wirnik pompy nie jest zabrudzony od zanieczyszczeń z instalacji CO.
  • Poziom 2  
    o.k czyli musze spuscic wode z pieca i ją odkręcić? bo wirnik jest od strony pieca prawda?
  • Poziom 30  
    Spuść wodę z pieca i odkręć cztery śruby na imbus.
  • Poziom 2  
    odkrecenie i wymiana jest prosta ale gdzie moge kupic taka pompe? bo viessmann nie bardzo chce mi taka sprzedac, a serwisant 1200zl wola :-(
  • Poziom 14  
    Podaj nr kotła i ci powiem dokładnei ile kosztuje i jak bedziesz chciał to Ci pomoge( prześle ci ja gdzie bedziesz chciał).
    Lubuskie Viessmann
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    A twierdze żeby wymienić tylko pompe.
  • Poziom 14  
    Na pompie jest szybki odpowietrznik(czerwony kapturek który trzeba podciągnąć do góry) tam można spróbować.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 17  
    Jak to rzeczywiście problem powietrza to trzeba użyć specjalnego środka powierzchniowo-czynnego i wlać setkę :)
    A może odpowietrznik na którymś grzejniku podciąga powietrze ? Zmniejsz obroty pompy i sprawdź stan odpowietrzników na instalacji. Jak kocioł ma 10 lat to wskazuje na model WH0 a ten miał odpowietrznik automatyczny na zasilaniu więc pewnie on sam nie powinien być problemem.
    Dość dziwne, że nie szumi gdy palnik jest wyłączony...?